Hamilton s Williamsovou chtějí pomoct koupit Chelsea. Pilot F1 přitom fandí Arsenalu

Hamilton o koupi Chelsea

Kolem fotbalové Chelsea, kterou Romanu Abramovičovi zabavila britská vláda, krouží několik zájemců. Jedním z nich je multimilionář sir Martin Broughton, bývalý šéf Liverpoolu. A toho by finančně mohly podpořit dvě stále aktivitní sportovní legendy – britský pilot formule 1 Lewis Hamilton a americká tenistka Serena Williamsová.

Jak je to možné? Williamsová i Hamilton už podle médií patří do Broughtonova konsorcia, které si dělá zálusk na jeden z nejúspěšnějších fotbalových klubů moderní éry. Navíc, 23násobná grandslamová vítězka i sedminásobný mistr světa mají poměrně kladný vztah k fotbalu. Williamsová už je fotbalovou akcionářkou, protože vlastní podíl v losangeleském ženském týmu Angel City, Hamilton představuje nadšeného fanouška. Jen paradoxně v minulosti projevil sympatie londýnskému rivalovi Blues – Arsenalu.

Teď jsou oba ochotni investovat do slavné značky. Očekává se, že Chelsea bude prodána za zhruba 2,5 miliardy liber, což v přepočtu činí 73 miliard korun. Šampionka z kurtů a král volantu by do této sumy měli přispět celkovou částkou 20 milionů liber (583 milionů korun). Tak o tom informoval web Sky News.

Zástupci Hamiltona po publikování zprávy potvrdili zájem, a to i ze strany Williamsové. Jen jejich optikou takzvaně „částka nesouhlasí“. Obě celebrity se už delší dobu přátelí. Například při Wimbledonu v roce 2018 usedl Hamilton do boxu Williamsové na tribuně po boku jejích nejbližších.

Do skupiny lidí, kteří se vážně zajímají o Chelsea, patří kromě Broughtona, Williamsové a Hamiltona také američtí miliardáři Josh Harris a Dave Blitzer, kteří by v klubu případně ovládali většinový podíl.

Ostrovní média zmiňují, že pro pilota formule 1 už je dokonce v klubu připravená funkce – měl by se starat o podporu „diverzity, rovnosti a začlenění“. Samozřejmě jen v případě, že „broughtonovci“ uspějí. O Chelsea bojují například také Američan Todd Boehly se švýcarským miliardářem Hansjörgem Wyssem. První jmenovaný už v minulosti vlastnil slavné sportovní organizace, například basketbalové LA Lakers.

Klub z Premier League je na prodej od doby, kdy byl dosavadní vlastník Roman Abramovič umístěn vládou Spojeného království na sankční seznam v důsledku ruské invaze na Ukrajinu. Mohly za to úzké vazby ruského oligarchy na prezidenta Vladimira Putina. Pro Abramoviče je Chelsea srdeční záležitostí. Koupil ji v roce 2003, čímž nastartoval její nejúspěšnější éru, která přinesla pět ligových titulů a dva triumfy v Lize mistrů.

Abramovičova aktiva „na ostrovech“ byla zmrazena, což přitáhlo nad Stamford Bridge – kde Chelsea sídlí – mračna nejistoty. Klubu byly značně osekány transakční možnosti. A co nejrychlejší prodej je tak nejlepší cestou, jak rozehnat obavy z toho, jak to bude v budoucnosti.

K lepším časům může dopomoct i Hamilton s Williamsovou.

Tagy: