Brutální napadení v Plzni. Skupina cizinců zbila pracovníka uklízejícího odpadky u hřiště

Plzeňští policisté rozplétají okolnosti napadení 22letého mladíka. Toho měla skupina cizinců zmlátit u Kamenného rybníka na okraji města. Muž se středně těžkým zraněním skončil v nemocnici.

Pracovník správy veřejného statku města Plzně v sobotu kolem deváté hodiny večer u Boleveckých rybníků odklízel odpadky, když ho napadla skupina mužů. Na pomoc mu okamžitě vyrazili policisté i záchranáři. „Na místě ošetřovali 22leteho muže, který utrpěl středně těžká zraněni. Při vědomi byl transportován od FN k dalším vyšetření,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Podle jednoho ze svědku napadeného mladíka bránil jeho otec. „Tady toho Ukrajince držel a policajti ho pustili normálně,“ popsal svědek události s tím, že skupina cizinců měla na muže zaútočit u hřiště poblíž Kamenného rybníka. „Nahlášeným incidentem se aktivně zabýváme,“ uvedla mluvčí plzeňských policistů Veronika Hokrová.

„Nás ta událost samozřejmě mrzí. V posledních měsících zaznamenáváme zvýšený vandalismus, nepořádek, zaznamenali jsme i případy pytláctví, také různé přestupky,“ popsala mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Policisté nyní u rybníků pravidelně hlídkují. Nově jsou v jeho okolí vylepeny cedule, které návštěvníkům sdělují, co nesmí dělat. Slovo zákaz je potom přeloženo do angličtiny, němčiny a ukrajinštiny. „Je tady hodně cizinců, Ukrajinců a tak. Je to asi tak týden, šel jsem okolo a dělali si tu táboráky. Potom to tady chytne jako v Českém Švýcarsku,“ popsal jeden z rekreantů.

Štáb CNN Prima NEWS kontaktoval i napadeného mladíka s otázkou, jak přesně se incident odehrál. Odepsal, že mu policisté o případu zakázali s kýmkoliv komunikovat.

Tagy: