CNN Prima News Budějovický Budvar

Budějovický Budvar

Výpis příspěvků ke štítku „Budějovický Budvar“

Zemřel Robert Peňažka. Jeho vánoční reklama se zlatým prasátkem okouzlila miliony Čechů

2. listopadu 2022 09:47

Ikonická věta z reklamy na Kofolu se stala jedním z novodobých symbolů Vánoc v Česku. Po 19 let lidé poslouchají při sledování televize slova roztomilé holčičky o zlatém prasátku: „Ne, ne, já nemusím, já už ho vidím.“ Autorem celé scény je Robert Peňažka, letos se však na své dílo v televizních obrazovkách nepodívá. Podlehl totiž dlouhé nemoci.

U piva je těžké být pesimista. V budoucnu za něj ale 70 korun zaplatíme, říká Dvořák

18. října 2022 21:22

Kvůli vysokým cenám energií zdražuje i pivo, připomněl v pořadu Co na to vaše peněženka generální ředitel pivovaru Budějovický Budvar Petr Dvořák. Přiznal, že výhledově Češi za oblíbený alkoholický nápoj zaplatí až 70 korun, příští rok to prý ale nebude. „U piva je těžké být pesimistou, bude lépe,“ dodal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Spor v koalici: Pekarová chce prodat Budvar, Nekula je proti. Schytal to od Kalouska

15. června 2022 15:59

Vládní koalice řeší další vnitřní pnutí. Předmětem sporu je výrok předsedkyně Poslanecké sněmovny a šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která v rozhovoru pro deník Právo uvedla, že by měl stát prodat budějovický pivovar Budvar. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ale ztrátu Budvaru přirovnal ke ztrátě ropných polí pro Saúdskou Arábii. Za toto přirovnání nyní schytává kritiku, ke které se připojil i bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Nekulova slova označil za „bezkonkurenčně největší blbost letošního roku“.

Pivo bude dál zdražovat. Kolik budou lidé ochotni zaplatit v hospodě za jedno od pípy?

6. června 2022 23:37

Inflace dopadá i na české pivovary, které se nyní potýkají především s rostoucími cenami energií i surovin. Oblíbený tuzemský nápoj tak nadále zdražuje. Stane se točené pivo za 70 korun brzy běžnou realitou? I o tom ve vysílání CNN Prima NEWS diskutovali ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák a spolumajitelka Unětického pivovaru Lucie Tkadlecová.

Babiš se pustil do Spolu, varuje voliče před eurem i migrací. Fiala mu poděkoval

1. října 2021 09:42
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) začal týden před volbami s útoky do koalice Spolu. Uskupení ODS, KUD-ČSL a TOP 09 je podle posledních průzkumů hlavním vyzyvatelem vládního hnutí ANO. Babiš sdílel na sociálních sítích příspěvek, ve kterém varuje občany před zavedením eura nebo přijímáním ilegálních migrantů. Předseda ODS Petr Fiala se proti tomu ihned ohradil a Babišovi poděkoval za potvrzení, že koalice Spolu je pro hnutí ANO momentálně hlavním soupeřem.