CNN Prima News Cannes

Cannes

Výpis příspěvků ke štítku „Cannes“

Zlatou palmu v Cannes získal Triangle of Sadness. Nejlepším hercem Jihokorejec z Parazita

28. května 2022 23:12

Zlatou palmu pro nejlepší film na letošním 75. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes získal snímek Triangle of Sadness (Trojúhelník smutku) švédského režiséra Rubena Östlunda. Švéd získal Zlatou palmu již podruhé, tentokrát za satirický snímek o třídních vztazích a západní společnosti. O výsledcích pořadatel festivalu informoval na Twitteru.

České a světové filmové festivaly v roce 2022: Na jaké a kdy přesně se můžeme těšit?

2. ledna 2022 10:57

Kdy se můžete těšit na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech? Kdy se se projdou největší hvězdy světových kin po červeném koberci v Cannes? A kdy a kam můžete vyrazit na Festival otrlého diváka? Podívejte se na velký přehled českých a světových filmových festivalů, které nás čekají v roce 2022. Termíny samozřejmě může ovlivnit pandemie koronaviru.

Záhadná smrt princezny z Ledového království. Slavná herečka vypadla z 22. patra

20. prosince 2021 21:57

Japonská herecká hvězda Sayaka Kanda je mrtvá. Tragickou informaci potvrdila agentura, která ji zastupuje. Podle prvotních informací měla pětatřicetiletá umělkyně vypadnout z 22. patra svého hotelového pokoje. Případem smrti ženy, která propůjčila svůj hlas princezně Anně v tamní verzi Disneyho filmu Frozen, se zabývá policie.

Stovky lidí utíkaly před střelcem, který neexistoval. Zranilo se 43 z nich

Desítky lidí se v noci na úterý zranily v centru jihofrancouzského Cannes poté, co mezi nimi vypukla panika kvůli údajné střelbě na ulici. Během chvíle se daly na útěk stovky lidí a někteří z nich si při pádech poranili nohy nebo odřeli jiné části těla. Nebezpečí jim ale podle všeho nehrozilo, úřady žádný střelecký útok neodhalily a varovaly před šířením dezinformací.

Mladá česká filmařka Hýbnerová zaujala svým filmem na výšku a získala 3 000 eur

28. července 2020 07:25

Česká autorka Daniela Hýbnerová obsadila druhé místo v soutěži krátkých filmů natočených v takzvaném vertikálním formátu, tedy tvořených pro mobilní telefony držených v ruce na výšku. Mezinárodní porota ji vybrala mezi tři medailisty 5. ročníku soutěže Nespresso Talents z rekordního počtu 740 soutěžních snímků na téma Pozitivní spirála.

Zemřel Michel Piccoli: „Skandální“ herec a legenda francouzské kinematografie

18. května 2020 17:18

Francouzský herec Michel Piccoli zemřel 12. května ve věku 94 let. Jeho rodina oznámila jeho úmrtí až o šest dní později v komuniké pro agenturu AFP. Časopis Le Point uvedl, že odešel „poslední velikán francouzské kinematografie“. Proslavil se satirickými a skandálními rolemi, dobrodružným životem i tajemným vystupováním. Piccoli byl politicky angažovaným umělcem, vyhraňoval se zejména proti pravicovému extremismu.