reklama

Noční můra českého pokerového boháče Staszka: Spadeno na něj měl vražedný gang

Švábův gang v čele s Michaelem Švábem, vystupujícím pod jménem Robert Kelner, má na svědomí vraždy a vydírání podnikatelů mezi lety 2011 a 2013. Do hledáčku gangu se dostal i úspěšný český pokerový hráč Martin Staszko, který ve stejné době zbohatl na pokerovém turnaji v Las Vegas. Díky svému tušení možná unikl smrti.

reklama

Staszko před deseti lety skončil na druhém místě turnaje Světové pokerové série a vyhrál sto milionů korun. Kvůli tomu se zřejmě dostal do hledáčku Švábova gangu. Úterní deník Blesk uvádí, že již dva týdny po jeho výhře kontaktoval Šváb šéfa Asociace českého pokeru Milana Slámu. „Chci Martina pozvat na soukromou akci do Cannes. Může si říct o jakoukoliv částku,“ cituje Blesk mafiána.

Podle podcastu Seznam Zpráv České podsvětí se jednalo o soukromou akci Švába, který vystupoval pod zvučným jménem Robert Kelner. Staszkovi nabízel, aby si zahrál o velké peníze na soukromém pokerovém večírku. „Lákali mě, abych letěl někam do Francie. Nabízeli mi, že si zahraju poker s nějakým starším hráčem, co tomu nerozumí, a že mi za to dají ještě pět tisíc euro,“ popsal Staszko pro CNN Prima NEWS a dodal, že částka byla ještě zvyšována.

„Za prvé mi to přišlo zvláštní a za druhé jsem na to ani neměl čas,“ popsal hráč pokeru, proč nikam nejel. Možná si tím zachránil život. „Nemusel jsem tu vůbec být,“ přiznal Staszko Blesku.

Podnikatele zakopali v poušti

Šváb totiž v roce 2012 vylákal bohatého podnikatele do Dubaje pod záminkou smlouvy k developerskému projektu. Švábovi komplici ho ale spoutali a vydíráním od něj získali pin ke kartě a hesla do internetového bankovnictví. Z jeho konta pak vybrali dva miliony korun. Podnikatele poté donutili vypít láhev tvrdého alkoholu a zavezli do pouště, kde ho ubili a zakopali. Jeho tělo se nikdy nenašlo.

Šváb byl spolu se svými šesti komplici zatčen v roce 2013. Jeho gang měl na svědomí dvě vraždy, žaloba ho ale vinila i z únosů, vydírání a loupeže. Hlavní organizátoři Michael Šváb a Libor Skopalík dostali doživotí, ostatní členové gangu tresty odnětí svobody v rozmezí čtyř až 30 let.

Martin Staszko pro Blesk přiznal, že se zlodějů stále bojí. I proto se vyhýbá mediální pozornosti. Žije se svou o patnáct let mladší manželkou Radkou, se kterou má čtyřletého syna Tobiáše. Pokeru se věnuje i nadále.

Tagy:
vražda peníze gang smrt poker gangy Michael Šváb Švábův gang Martin Staszko

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket
Liberecký kraj

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Mráz a teploty pod nulou koncem týdne vystřídá oteplení. Přetrvá až do vánočních svátků?

Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech včetně vánočních svátků se ale zřejmě mírně oteplí. Maximální teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem nuly a noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhu pak budou teploty klesat ještě níže. Na Facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama