CNN Prima News Carlos Sainz

Carlos Sainz

Výpis příspěvků ke štítku „Carlos Sainz“

Kolik zdraví musíme obětovat? Formule divoce poskakují, piloti se bojí nejen o krk

Sezonou 2022 vstoupila formule 1 do nové éry. Atraktivnější, soubojovější… a nechtěně také bolavější. Monoposty kvůli tomu prošly mnoha technickými úpravami. Fanoušci se sice více baví, ale piloti o to více také trpí. Především Carlos Sainz, jezdec stáje Ferrari, by rád rozjel debatu o tom, že čas strávený v kokpitu rozhodně není blahodárný a hrozí neblahé zdravotní důsledky.

Nalomený Hamilton? Ne, stále má obrovskou chuť, jen jeho auto nestíhá, tvrdí Enge

Že by si měl Lewis Hamilton letos spravit chuť po frustrující a podle pravidel nesprávně vyřešené koncovce sezony formule 1, to zatím nevypadá. Jeho Mercedesu ujíždí Red Bull i Ferrari a sedminásobný mistr světa je v pozici, ve které dlouho nebyl. Podle Tomáše Engeho – jediného Čecha, který se kdy představil v F1 – za svou krizi britská ikona nemůže. Vinit lze nedobře připravený monopost.

Forza Ferrari. Trápení italského giganta je minulostí, to Red Bull zažil noční můru

Revoluce ve formuli 1 oficiálně odstartovala. Královna motorsportu má za sebou první závod v začínající éře obnášející balík nových technických pravidel a absolutním vítězem prvního dílu letošního seriálu je Ferrari. „Tifosi“ z celého světa, jak se říká fanouškům tradiční italské stáje, se radují. Po dvou sezonách strastí se tým z Maranella opět ocitl na vrcholu.