reklama

jaro

Výpis příspěvků ke štítku „jaro“

Květen je tak studený kvůli fenoménu, s jehož pomocí Japonci bombardovali Ameriku

23. května 2021 06:49

To kvůli němu letíte z Ameriky do Evropy rychleji, než když stejnou trasou cestujete na druhou stranu. To kvůli němu dochází poslední dobou častěji k suchům, požárům, povodním. To kvůli němu právě teď zažíváme studený květen. Chtěli byste místo bund chodit venku jen v tričku s krátkým rukávem? Že to momentálně nejde, za to může tzv. tryskové proudění.

Chladno a deště až do konce května. V Česku se oteplí teprve koncem měsíce

17. května 2021 22:45

Teploty se v tomto týdnu budou většinou pohybovat kolem 15 stupňů Celsia, minimální noční teploty pak kolem šesti stupňů. V dalších týdnech se začne postupně oteplovat. Celkově bude počasí od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude více, než je pro toto období obvyklé. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Počasí jako na houpačce. Po ranních mrazících bude až 21 °C, pak může i sněžit

4. května 2021 08:37

Česko se probudilo do chladného rána, na několika místech se objevily přízemní mrazíky. Převážně studené počasí s občasným deštěm, který potrvá až do pátku, nás čeká i nadále. Výjimkou bude úterý, kdy mohou teploty dosáhnout až 21 °C, má ale foukat silný vítr. Ve středu může na horách dokonce sněžit. O víkendu by mělo být slunečno a oteplit se.

Aprílové počasí nekončí. Do středy teploty porostou, pak může znovu sněžit

19. dubna 2021 11:28

Chladné počasí nás bude provázet i začátkem nového týdne, objevovat se budou přeháňky, slunce se ukáže jen přechodně. Ve srovnání s přechozím týdnem se sice oteplí, přesto budou teploty většinou nižší, než bývá koncem dubna obvyklé. Nejteplejším dnem týdne má být středa, kdy maxima mohou vyšplhat až na 17 °C. Od čtvrtka se pak opět ochladí.

reklama