jaro

Výpis příspěvků ke štítku „jaro“

S Rusy skoncujeme do jara, tvrdí ukrajinský generálmajor. Věří, že pomůže „černá labuť“

20. listopadu 2022 13:31

S velice optimistickou předpovědí vývoje války na Ukrajině přišel náměstek ukrajinského ministra obrany Volodymyr Havrylov. Generálmajor ve výslužbě v rozhovoru pro televizi Sky News uvedl, že ukrajinské jednotky by mohly získat anektovaný Krym do konce prosince. Celá válka by podle něj mohla skončit do jara. Zdůraznil, že ruské jaderné hrozby Ukrajince nezastraší.

Příští rok bude extrémní, horší než letošní. Rozhodně si neoddechneme, varuje Havlíček

2. října 2022 15:11

Čeká nás extrémní rok 2023, bude horší než ten letošní, hrozil v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS místopředseda Sněmovny i hnutí ANO Karel Havlíček. Upozornil, že kroky vlády nebudou moci „všechno vyřešit“. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v pořadu řekl, že „na jaře se lidem uleví, protože se vládě podařilo vyřešit vysoké ceny“.

Vondra: Do této situace nás dostaly chyby Němců. Řekněme jim to natvrdo do očí

18. září 2022 12:33

Pokud by česká vláda ceny energií zastropovala již na jaře, dostihlo by nás to, uvedl v Partii Terezie Tománkové europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Naopak bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček reagoval, že otálení se zastropováním nás bude ve výsledku stát miliardy. Připomněl například sklárny, které jsou ve velkých problémech. Mnohem více by kritizoval Německo, které nás podle něj svou politikou do současné situace dostalo.

91letá Češka: Všechny války jsou stejné. Viděla jsem umírat Rusy i Němce, zabili mi sestru

21. května 2022 22:42

Na jaře roku 1945 se dívala do tváří umírajících rudoarmějců, kteří zoufale křičeli o pomoc, aby nakonec vykrváceli. A pamatuje si i klučící obličeje sedmnáctiletých německých vojáků, kteří se vzdali, Rusové je ale stejně postříleli. „Byla to strašná válka, ta Putinova je ale horší, tenkrát Němci ani Rusové bezdůvodně nestříleli civilisty,“ myslí si 91letá Anna Satková.