CNN Prima News věnec

věnec

Výpis příspěvků ke štítku „věnec“

OBRAZEM: Klobouk na rakvi a věnec ve tvaru kamery. Kdo všechno se loučil s Jakubiskem?

Rodina a přátelé se v pražské svatovítské katedrále naposledy rozloučili se slovenským režisérem Jurajem Jakubiskem. Obřad byl jen pro zvané hosty. Dorazil například bývalý prezident Václav Klaus s manželkou Livií a řada osobností českého i slovenského filmu. Smuteční mši odsloužil kardinál Dominik Duka. Podívejte se, kdo přišel Jakubiskovi dát poslední sbohem a jak smuteční obřad vypadal.

Dojemné i tajemné vzkazy. Poslední rozloučení se stylistou Pokorným vyvolalo otázky

Těžké chvíle prožívali ve středu 7. prosince blízcí a přátelé stylisty Jana Pokorného, který ve věku 39 let pravděpodobně spáchal sebevraždu. Naposledy se s ním přišli rozloučit do pražského Krematoria Strašnice. Ačkoliv žádná vzpomínková řeč nezazněla, vzkazy na smutečních věncích mnohdy mluvily samy za sebe. Některé však vzbuzují otázky.

Jak zamezit požáru během vánočních svátků? Hasiči radí, na co si dát pozor

Vánoce jsou svátky klidu, stačí ale malá nepozornost a velké nebezpečí je na světě. Začíná to už o adventu, kdy zapalujeme svíčky na věnci. Už ke třem požárům adventních věnců letos vyjížděli hasiči jen v Praze. Často se setkávají s požáry olejů na rozpálených pánvích při smažení řízků a kaprů. Co dělat, aby k vám domů místo Ježíška nemuseli?

Výroba dekorativního bambulkového věnce z příze

Bambule máme spojené s kulichy a se zimními měsíci, nicméně i na jaře z nich lze udělat krásnou dekoraci. Takový bambulkový věnec s peříčky není vůbec k zahození! Fantazii se meze nekladou, když jej zhotovíte z lurexové příze, může právě ten váš bambulkový věnec zářit do dálky!

Na pietu s Menzelem nenoste věnce, ale malou kytičku, žádá vdova. A roušku a tužku

Opatření proti koronaviru bude provázet také poslední rozloučení s režisérem Jiřím Menzelem, které se uskuteční v pátek od deseti do osmnácti hodin v pražském Rudolfinu. Lidé musejí přijít v rouškách, pořadatelé je do budovy budou pouštět přibližně po dvou desítkách a žádají také, aby si pro podpisy do kondolenčních knih vzali své tužky nebo pera, aby nebylo nutné psací potřeby po každém podpisu dezinfikovat. Vdova po známém tvůrci Olga Menzelová v pondělí na Facebooku požádala, aby lidé nenosili velké věnce, její manžel by si podle ní přál rozloučení, na kterém se nebude plakat.