CNN Prima News dekorace

dekorace

Výpis příspěvků ke štítku „dekorace“

Vánoční cesta: Vánoční duch zavítal i do Prahy. Město zkrášluje tradiční výzdoba i tramvaje

6. prosince 2021 17:00

Duch Vánoc se nese také pražskou metropolí. Ulice města zkrášluje tisíce vánočních ozdob a světýlek, sváteční náladu dokreslují speciálně nazdobené tramvaje, které se prohánějí Prahou. A přestože byly letošní vánoční trhy kvůli pandemii koronaviru a vládním protikoronavirovým opatřením zrušeny, naleznete v této metropoli místa, která nařízení obešla.

Krásu barevného kvítí si můžete užívat i na podzim

31. října 2021 13:00

Když se během doby kvetení dobře připravíte, budete si moci na podzim vytvořit krásné dekorace, třeba věnec ze sušených květin. Bude vám k tomu stačit jen přírodní základ a svazečky usušených rostlin. Bude vám dělat radost na dveřích, v okně i na stole po dlouhou dobu.

Nikdo vám neuvěří, že květiny na stole jste vyrobili z mýdlové hmoty

24. října 2021 09:46

Mýdlo používáme každý den a hodí se také jako praktický dárek. Vlastnoručně vyrobené bude navíc radostí dvojnásobnou. Nás potěší výroba a obdarovaného i čas, který jsme tomu věnovali. A pokud vyrobíte mýdlové květiny, můžete takovou kyticí potěšit každou ženu. Vyrobit se pak dají různé dekorace, drobné pozornosti do práce nebo nevadnoucí kytky či rozkvetlé květináče.

Na tomhle kole to bude jízda! I bez pneumatik

14. října 2021 10:00

Na každé půdě najdete alespoň jedno zbytečné kolo. Tak si z něj udělejte fotokolo! Budete mít prostor, kam pověsit fotky a podle libosti je střídat. Navíc i kolu můžete dát vzhled podle libosti – nejrůznější barvy a doplňky z něj udělají stylovou a neobyčejnou dekoraci, která ozvláštní každý interiér i exteriér.

Zažeňte podzimní chmury svíčkou ze včelího vosku a citrusů

26. září 2021 15:00

Svíčky se hodí pro mnoho příležitostí. Navodíte jimi příjemnou romantickou atmosféru, pozvednete jakoukoli dekoraci na vyšší úroveň a dokonce se hodí i ke každodennímu stolování. Hořící plamínek může příjemně uklidnit a navodit podobné pocity jako hořící oheň v krbu. Při slavnostních příležitostech by také neměla chybět na stole zapálená svíčka. A svíčka vyrobená z citrusů a včelího vosku vám navíc krásně provoní celý prostor.

Při plánování zahrady se můžete dopustit chyb. Jak se jich vyvarovat?

8. září 2021 12:00

Vlastní zahrada pro nás znamená hodně. Je to kousek místa, kde můžeme sázet a pěstovat květiny, zeleninu a ovoce, ale také si užívat chvíle klidu, relaxovat zde nebo si zde postavit bazén či založit dětské hřiště. Nápadů jsou tisíce, ale ne vždy dokážeme vše, co chceme, skloubit tak, aby byl náš nápad funkční. Jaké nejčastější chyby při plánování zahrad děláme? A kdo nám může při rozhodování pomoci?

Které květiny z přímého výsevu jsou vhodné k sušení?

1. června 2021 11:51

Květiny, které se dají usušit a následně využívat do nejrůznějších vazeb patří právem mezi nejvyhledávanější. Už snad také proto, že se dají využít i v čerstvém stavu jako dekorace do vázy a následně usušit. Stále však znalosti v tomto směru jsou nedostatečné, protože zájem je soustředěn pouze na několik známých a dá se říci notoricky využívaných druhů. Především se pěstují slaměnky, statice, nesmrtelky a zaječí ocásky. Právě tyto druhy však pro úspěšný vývoj vyžadují předpěstování sazeniček. A to je mnohdy značný problém, především pokud musíme předpěstování provádět v bytech na okenních parapetech.

Vyrobte si květinovou dekoraci pro vaše živé rostliny

30. května 2021 10:30

Květy a květinové dekorace nám zpříjemňují a zútulňují bydlení. Můžeme jej změnit podle ročního období anebo svátku. Pokud máte doma kousek drátěného pletiva, proutěný košík a přírodní dekorace, snadno si vyrobíte základní rám pro řezané květy nebo pěstování rostlin ve vodě, tzv. hydroponické pěstování. Jako vázu můžete použít cokoliv, co nepropouští vodu, například zavařovací sklenici. Nechte se inspirovat nápadem Šárky Rooyi a přineste do svého domova kousek přírody.