reklama

Celebrity vyzývají Andreje Babiše, aby zatočil s klecovým chovem slepic

Ty vogo, tak to jsem teda nečekala. Ze slepic v klecích se v posledních dvou týdnech stalo obrovský téma. To snad už fakt nemohlo minout nikoho, dokonce i ty slepice v klecáku už ví o tom, že se to řeší. A minulej týden se k tomu vyjádřil i ten, kdo to všechno může skončit. Ano, hádáte dobře. Pan premijér Babiš má pořádně zahlcenou e-mailovku a sám na ty maily odpovídá!!! A víte, co píše? Že klece zakáže!

reklama

Ty vogo, tak to jsem teda nečekala. Ze slepic v klecích se v posledních dvou týdnech stalo obrovský téma. To snad už fakt nemohlo minout nikoho, dokonce i ty slepice v klecáku už ví o tom, že se to řeší. A minulej týden se k tomu vyjádřil i ten, kdo to všechno může skončit. Ano, hádáte dobře. Pan premijér Babiš má pořádně zahlcenou e-mailovku a sám na ty maily odpovídá!!! A víte, co píše? Že klece zakáže!

Já jsem teda fakt šťastná, no ale znáte politiky… Pořád jsem ostražitá, někteří z nich mění názory stejně často jak ponožky… A někteří možná ještě častěji. Takže, abych to neprotahovala, pořád spřádám a vymýšlím plány, co všechno udělat, kdyby si to páni z hnutí ANO rozmysleli, a tak jsem začala shánět spojence zvučných jmen!

A víte co? Daří se mi to. Trošku jsem googlila a vygooglila jsem Trošku! Zdeňka! Toho určitě znáte, je to takovej ten pán, co režíruje srandovní filmy o venkovu… Slunce, seno a tak… Pohodička. Tak právě s tímhle Zdeňkem jsem se domluvila, aby nám s tou kampaní Trošku pomohl. Říkal mi, že jako malej měl slepičí kamarádku, která se jmenovala Pepina. On sedával na schodech před domem a Pepina za ním chodila, sedla si mu na nohy a hezky mu je zahřívala… No, a pak řekněte, že jsou slepice hloupý… No, nejsou. Jsou citlivý a starostlivý a milující a inteligentní… Toho jsem koneckonců příkladem i já, ne?

No, ale pan Zdeněk teda, aby pomohl, tak natočil video, kde žádá pana Babiše, aby své poslance přemluvil a oni hlasovali pro zákaz klecových chovů slepic. To video teda spustilo na netu obrovskej virvál. Hezky to pan Troška natočil, to vám řeknu. A nebyl sám! chvíli po něm se přidala i Heidi Janků. To je ta zpěvačka, co se ráda načančá. A načančaná byla i ve videu. Moc jí to slušelo a taky poprosila pana Babiše, ať zasáhne a pomůže slepicím.

No a úplně můj nejnovější spojenec je pan Otakar Brousek mladší. Mně teda po pravdě už tak moc mladší nepřišel, ale mluvit umí moc hezky. Připomínal panu Babišovi ve svém apelu, jak je svoboda důležitá pro lidi a že pro slepice je moc důležitá taky.

Co říkáte na moje spojence? Určitě na ty videjka mrkněte, stojej za to a já věřím, že moc pomůžou. Jestli měl premijér doteď nějaký pochybnosti, že téma klecáků není důležitý, tak teď už ví, že ho fakt řešit musí. A já jsem napnutá jak guma od tepláků, ale věřím, že to dobře dopadne. Ale pro jistotu pořád chystám Měsíc v kleci na Malostranským, aby na to politici při cestě do práce nezapomněli. Klec se nám taky hezky plní, ale místa ještě jsou. Tak šup šup na přihlášení, ať to nepropásnete.

Tagy:

Hlavní zprávy

V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

Aktualizováno

Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama

Domácí zpravodajství

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

reklama