CNN Prima News hospodářské zvíře

hospodářské zvíře

Výpis příspěvků ke štítku „hospodářské zvíře“

Vybíjení krav kvůli emisím je nesmysl. Dobytek se chová odjakživa, říkají experti

8. července 2022 18:06

Protesty farmářů v Evropě sílí. V Nizozemsku například nesouhlasí s restrikcemi vlády, které mají za cíl snižovat emise produkované hospodářskými zvířaty. Dosáhnout toho chtějí skrze snížení stavu dobytka, a to zhruba o třicet procent. Agrární analytik Petr Havel řekl, že množství vyprodukovaných emisí zvířaty není tak vysoké, jak se někteří politici domnívají. Viceprezident Agrární komory Martin Ludvík a zemědělec Daniel Pitek navrhli, aby se vlády nejdříve zaměřily na průmysl.

Konec klecových chovů v praxi ještě chvíli potrvá: Zachraň život slepici z klecáku už dnes!

26. září 2021 15:30

Klecové chovy hospodářských zvířat jsou poslední dobou velkým tématem. Lidé začínají vnímat welfare hospodářských zvířat a volají po jejich lepším životě. I díky veřejnosti, která podporuje neziskové organizace a iniciativy, se podařilo na konci loňského roku v Senátu odsouhlasit konec klecových chovů slepic, které má přijít do roku 2027. Tím to ale neskončilo. Evropská iniciativa Konec doby klecové vyzvala Evropskou komisi, aby se zavázala, že ukončí klecové chovy hospodářských zvířat po celé unii do roku 2027. Vyšlo to! Ohromné vítězství pro zvířata, píší ochránci zvířat.

Jak bavit a učit děti doma: Co (ne)víte o hospodářských zvířatech?

26. března 2020 06:30

Jména zvířecích druhů, která řadíme mezi hospodářská, jsou mnohdy spojená s nadávkami a negativními vjemy. Jsi jako prase, to je ale slepice a tak bychom mohli pokračovat dál. V Česku snad není člověk, který by tato přirovnání neslyšel a sám někdy nepoužil. Víte ale, že ve skutečnosti nositelům těchto přirovnání lichotíte? Nevěříte? Pak vás náš vědomostní kvíz možná vyvede z omylu…

Celebrity vyzývají Andreje Babiše, aby zatočil s klecovým chovem slepic

3. března 2020 03:40

Ty vogo, tak to jsem teda nečekala. Ze slepic v klecích se v posledních dvou týdnech stalo obrovský téma. To snad už fakt nemohlo minout nikoho, dokonce i ty slepice v klecáku už ví o tom, že se to řeší. A minulej týden se k tomu vyjádřil i ten, kdo to všechno může skončit. Ano, hádáte dobře. Pan premijér Babiš má pořádně zahlcenou e-mailovku a sám na ty maily odpovídá!!! A víte, co píše? Že klece zakáže!