CNN Prima News hospodářské zvíře

hospodářské zvíře

Výpis příspěvků ke štítku „hospodářské zvíře“

Evropská komise zradila důvěru občanů: Ignoruje závazek zrušení klecových chovů

Téměř čtvrtina masa v EU se vyhodí před konzumací. Zvířata tak umírají naprosto zbytečně, navíc po životě v nehumánních podmínkách, jako jsou například klecové velkochovy. Přitom právě konec klecí má u veřejnosti obrovskou podporu. Téměř 1,4 milionu obyvatel podepsalo evropskou občanskou iniciativu za ukončení klecových velkochovů; 89 % obyvatel EU (84 % v ČR) podporuje konec klecí.

Vybíjení krav kvůli emisím je nesmysl. Dobytek se chová odjakživa, říkají experti

Protesty farmářů v Evropě sílí. V Nizozemsku například nesouhlasí s restrikcemi vlády, které mají za cíl snižovat emise produkované hospodářskými zvířaty. Dosáhnout toho chtějí skrze snížení stavu dobytka, a to zhruba o třicet procent. Agrární analytik Petr Havel řekl, že množství vyprodukovaných emisí zvířaty není tak vysoké, jak se někteří politici domnívají. Viceprezident Agrární komory Martin Ludvík a zemědělec Daniel Pitek navrhli, aby se vlády nejdříve zaměřily na průmysl.

Konec klecových chovů v praxi ještě chvíli potrvá: Zachraň život slepici z klecáku už dnes!

Klecové chovy hospodářských zvířat jsou poslední dobou velkým tématem. Lidé začínají vnímat welfare hospodářských zvířat a volají po jejich lepším životě. I díky veřejnosti, která podporuje neziskové organizace a iniciativy, se podařilo na konci loňského roku v Senátu odsouhlasit konec klecových chovů slepic, které má přijít do roku 2027. Tím to ale neskončilo. Evropská iniciativa Konec doby klecové vyzvala Evropskou komisi, aby se zavázala, že ukončí klecové chovy hospodářských zvířat po celé unii do roku 2027. Vyšlo to! Ohromné vítězství pro zvířata, píší ochránci zvířat.