reklama

cena

Výpis příspěvků ke štítku „cena“

Ve výprodeji koupil kresbu za pár stovek. Šlo o mistrovské dílo za miliardu

26. listopadu 2021 08:57

Velmi šťastnou ruku měl před pěti lety Američan, který při prodeji pozůstalosti koupil za 30 dolarů (700 Kč) kresbu, která měla být moderní kopií díla renesančního umělce Albrechta Dürera. Kunsthistorici ale nakonec prokázali, že se jedná o originál, jehož cena by se v aukci mohla vyšplhat až na 50 milionů dolarů (více než miliardu korun). Napsal o tom list The Times.

Zlatými slavíky jsou Ztracený a Farna. Hlasovalo nejvíc lidí v historii ankety

19. listopadu 2021 21:51
Aktualizováno

Českého slavíka v kategorii zpěvaček poprvé ve své kariéře získala zpěvačka Ewa Farna. Ze zpěváků si nejvyšší ocenění odnesl Marek Ztracený, který se stal i absolutním vítězem letošního ročníku podle počtu hlasů. V kategorii kapel vyhrála skupina Mirai. Zlatým slavíkem v kategorii Hip Hop & Rap byl vyhlášen rapper Řezník. Ocenění vítězům obnovené hudební ankety Český slavík organizátoři předali na slavnostním večeru v Hudebním divadle Karlín.

Benzin je v Česku nejdražší za posledních 9 let. Cena za litr už překročila 37 korun

11. listopadu 2021 07:31

Zdražování pohonných hmot v Česku neustává, cena benzinu překročila 37 korun za litr a nafta je za více než 36 korun. Průměrná cena Naturalu 95 za uplynulý týden stoupla o 21 haléřů na 37,13 koruny za litr, nafta stála ve středu 36,05 Kč/l, což bylo o 16 haléřů více než o týden dřív. Vyplývá to z informací na webu společnosti CCS, která ceny sleduje. Více motoristé za benzin platili naposledy na konci října 2012, cena litru nafty nyní přesáhla 36 korun poprvé od října 2014.

Skipasy zdraží až o 15 procent. Lyžařské areály ladí s vládou nutná opatření

3. listopadu 2021 13:11

Skipasy v tuzemských horských střediscích podle jejich asociace meziročně mírně zdraží. Areály ale častěji pracují s víceúrovňovými cenami. Rozdílné částky lidé zaplatí, pokud si skipas pořídí předem on-line, přijedou lyžovat v pracovním týdnu, nebo v exponovaném čase. Asociace horských středisek (AHS) zároveň jedná s úřady o nastavení pravidel provozu v zimní sezoně.

reklama