cena

Výpis příspěvků ke štítku „cena“

Síkela: Elektřina v příštím roce možná zdraží. Odběratelé si připlatí nejvýš do deseti procent

Elektřina v příštím roce českým odběratelům možná plošně zdraží, nejvýše do deseti procent. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to připustil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Věří, že případné zdražování bude mírné, nevyloučil ani variantu setrvání cen, pravděpodobnost, že se tak stane, je příliš malá. Důvodem růstu cen je převedení části poplatku na obnovitelné zdroje energie zpět na odběratele.

Olympijská šampionka zemřela po pádu ze 17. patra. Truchlící spoluhráčky dojaly velkým gestem

Zemřela olympijská vítězka a opora brazilské volejbalové reprezentace Walewska Oliveirová, bylo jí 43 let. Smrt ihned rozvířila spekulace: údajně měla spáchat sebevraždu skokem ze 17. patra domu, v němž žila, ale vyšetřovatelé to zatím nepotvrdili. K uctění památky reprezentantky brazilský volejbalový tým držel minutu ticha, superligový klub, kterému pomohla k titulu, zase na její počest vyřadil dres s číslem jedna.

Z černých lesů nejsme venku, míní Kovanda. Varoval před možnou naftovou krizí

Je riziko, že motorové nafty nebude dostatek. Z černých lesů – té velké krize – ještě nejsme venku. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Lukáš Kovanda. Štěpán Hájek, analytik XTB, se k varování připojil. Rusko totiž zakázalo vývoz nafty a dalších ropných produktů mimo země bývalého Sovětského svazu. Určitý nedostatek nafty může podle odborníků nastat již na konci roku.

V cenách vody jsou v Česku obrovské rozdíly. Může za to i politický boj, upozorňují kritici

Vládní konsolidační balíček zahrnuje mimo jiné vyšší zdanění vodného a stočného. Daň z vody se posune z desetiprocentní do dvanáctiprocentní sazby. Do ceny pro koncového zákazníka se ale můžou promítnout i další položky, v různých regionech proto zdražení na odběratele dopadne s různou intenzitou. Podle kritiků může za mnohdy značné rozdíly v ceně i politický boj.

PŘEHLEDNĚ: Když teploty lákají k vodě. Která koupaliště mají otevřeno a na kolik vyjde vstup?

Ačkoliv to vypadalo, že se podzim hlásí o slovo, počasí udělalo zásadní obrat a opět si užíváme sluníčka. O víkendu na řadě míst v Česku vystoupají teploty až k 30 °C, mnozí se proto vydají k vodě. Kde se ještě můžete ve svém kraji zchladit a kolik stojí vstup na koupaliště? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila stručný přehled míst, kam i s rodinou nejen o víkendu můžete vyrazit.

Dovolené u moře po prázdninách výrazně zlevní. Kam jezdí Češi nejčastěji a kde si užít září?

Školákům skončily letní prázdniny, mnozí z nich si však během dvouměsíčního volna užili i čas strávený u moře. Jak vypadaly prázdniny z pohledu dovolených a trendů cestovních kanceláří? Vyrazili Češi za odpočinkem do předpokládaných destinací a která místa se naopak stala překvapením? Část uplynulé letní sezony redakci CNN Prima NEWS přiblížily cestovní kanceláře. Zároveň připojily tipy, kam vyrazit za „pozdní letní dovolenou“ v září.

Sledujte speciál Zpátky do školy: Co vše se od září změní? Odpoví politici i experti

V pondělí 4. září zasedne do lavic přes milion žáků základních a středních škol v Česku. Co vše se v novém školním roce změní, co zdražuje, proč míst ve vzdělávacích institucích není dostatek a kde chybí učitelé? Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS nazvaném Zpátky do školy ve velké debatě odpoví politici i odborníci. Speciál sledujte živě v pátek od 13:30 nebo v tomto článku.

Vjezd do centra za 200 korun. Praha chce od Nového roku zpoplatnit cesty do srdce metropole

Praha od začátku příštího roku zavede zpoplatnění vjezdu do některých částí centra. Informaci uvedl na sociálních sítích vedoucí odboru dopravy Prahy 14 Petr Vomáčka. Za vjezd na vybrané komunikace v historickém jádru hlavního města by řidiči měli zaplatit 200 korun. Opatření by se mělo týkat například oblasti památkové zóny Malé Strany či u Smetanova nábřeží. Podle náměstka primátora pro dopravu Zdeňka Hřiba (Piráti) by to mělo zamezit například zpožďování tramvají v těchto místech. Mluvčí Ústředního automotoklubu ČR Igor Sirota ve vysílání CNN Prima NEWS zpochybnil, zda takový krok přichází ve vhodnou dobu – tedy ještě před dokončením zásadních dopravních staveb v metropoli.