CNN Prima News čepice

čepice

Výpis příspěvků ke štítku „čepice“

Záhada Gottwaldovy beranice: Půjčil mu ji pro slavnou fotografii popravený politik?

Slavný snímek předsedy vlády a KSČ Klementa Gottwalda pronášejícího v únoru 1948 projev „po návratu z Hradu“ existuje ve dvou podobách. Zatímco v původní verzi je na balkoně obklopen soudruhy v čele s náměstkem ministra zahraničí Vladimírem Clementisem, po obvinění tohoto politika z protistátní činnosti a následné popravě se před objektivem ocitá sám jen s neznámým mužem v klobouku zakrytým mikrofony, který na původní fotce pro změnu vůbec nebyl.

Kupka: Během hrůz na Ukrajině s čepicí prosit u Kremlu? Problém je v EU, opáčil Fiala z SPD

V době hrůz na Ukrajině chce někdo chodit prosit se sežmoulanou čepicí ke dveřím Kremlu? Těmito slovy se v nedělní předvolební superdebatě televize CNN Prima NEWS ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka podivoval radám, aby Česko ve velkém nakupovalo plyn z Ruska. Podle místopředsedy a šéfa poslaneckého klubu SPD Radima Fialy problém s vysokými cenami energií spočívá v Evropské unii.

Tak nejsme mistři a kšiltovky zůstávají v krabici. Kam mizí zbytečně vyrobené artefakty?

Narodily se pro jeden konkrétní úspěch. A když ten nepřijde, na rozdíl od hráčů nedostanou druhou šanci – končí zcela nevyužité v „trezoru“. Řeč je o mistrovských artefaktech, které měly schytat sprchu šampaňského, nicméně potenciální nositelé triček či kšiltovek titul nezískali, a tak pouze bolestně přihlíželi oslavám týmu na druhé straně. Juchající soupeři naopak zažívali nezapomenutelné chvíle i s proprietami, jež splnily své poslání. Tedy objevit se aspoň na chvíli na tělech šampionů.

Konec v Červeném trpaslíkovi mě mrzel. Pak jsem ho nesledoval, přiznal představitel Hollyho

Je součástí jednoho z nejpopulárnějších sitcomů historie, který se od konce 80. let natáčí dodnes. Britský komediální sci-fi Červený trpaslík se vepsal do srdcí fanoušků po celém světě a velkou měrou k tomu přispěl i herec Norman Lovett. Ten v kultovním seriálu ztvárnil postavu lodního počítače Hollyho, který o sobě tvrdí, že má IQ 6 000, reálně se však příliš neprojevovalo. Lovett se účastnil letošního ročníku pražského Comic-Conu a při té příležitosti poskytl rozhovor CNN Prima NEWS.

Když rozdíly mizí, 19. díl: Papoušek s myslí dítěte

Pokud jste už přišli do kontaktu s papouškem šedým, víte, že jsou to nádherné bytosti. Řekněme si ale na rovinu – která bytost svým vlastním způsobem nádherná není? Papoušci šedí ale mají něco, co je od ostatních odlišuje. A to něco mají pod čepicí. Hodně pod čepicí. Říct o nich, že jsou inteligentní, by rozhodně ani zdaleka nevyjádřilo rozsah jejich rozumových schopností. V oblasti kognitivních dovedností se jim vyrovnají jen dvě skupiny – primáti a krkavcovití.

Když rozdíly mizí, 14. díl: Dlouhán, který má pod čepicí

Bývalý ošetřovatel měl před svou smrtí jen jedno poslední přání – chtěl se znovu setkat se žirafami, o které se více než čtvrt století staral v Rotterdamské zoo. Když ho přivezli na nosítkách do výběhu žiraf, jedna z nich se k němu naklonila a políbila ho. Všichni svědci svorně trvají na tom, že žirafa ho zcela jasně poznala a že věděla i to, že se vidí naposledy. Byl tento polibek dílem náhody, nebo jsou žirafy chytřejší, než si myslíme?