CNN Prima News Černošice

Černošice

Výpis příspěvků ke štítku „Černošice“

Krejčířova vila se prodala za desítky milionů korun. Před lety z ní utekl policii

Vila odsouzeného Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy byla v úterý vydražena za 21,38 milionu korun. V osmém pokusu dražby přihazovali dva zájemci. Vyvolávací cena 21,1 milionu korun byla stejná jako při sedmém pokusu vilu vydražit loni v srpnu. Vyplývá to z informací na portálu e-drazby.cz. Jméno vítěze dražby nebylo zveřejněno. Krejčíř uprchl v roce 2005 z Česka během policejní prohlídky právě z černošické vily.

Někteří senioři nemohli k urnám. Babiš vysvětluje neúspěch ve volbách i kauzou offshorů

Neúspěch hnutí ANO si jeho lídr Andrej Babiš vysvětluje tím, že mnozí jeho voliči nemohli jít k volbám, například senioři. V rozhovoru pro Rádio Z dále zmínil, že opozičním stranám nahrála kauza Pandora Papers nebo Černošice. Tamní městský úřad totiž Babiše pokutoval za přetrvávající střet zájmů. Dvě koalice vyhrály díky programu Antibabiš, dodal.

Babiš dostal od Černošic pokutu čtvrt milionu za střet zájmů. Je to nezákonné, říká

Aktualizováno

Černošický městský úřad uložil premiéru Andreji Babišovi (ANO) pokutu 250 tisíc Kč za ovládání médií, což je podle úřadu přestupek proti zákonu o střetu zájmů. Deníku Právu to řekl Václav Knotek, který premiéra v tomto správním řízení zastupuje. Dodal, že podají odvolání. Úřad uvedl, že jde o „nadále trvající přestupek“. Podle Babiše je rozhodnutí nezákonné a porušuje jeho základní práva.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Pekelná trať Praha–Beroun: Načas není snad žádný vlak. Zda vůbec jede, lidé netuší

Vlak jedoucí načas je na této trati spíše výjimkou. Hlášení o zpoždění naopak běžnou praxí. V Česku nenajdete úsek, který by byl více nevyzpytatelný než dráha z Prahy do Berouna. Neustálé zpožďování vlaků tam způsobují výluky, špatný stav kolejí i velká vytíženost tratě. Protestují cestující i obce, ale nápravu přinese až kompletní modernizace nebo stavba nejdelšího železničního tunelu v Česku.