reklama

Češi místo dovolených kupují bazény. Kvůli enormní poptávce si ale musí počkat

Prodejci bazénů evidují letos největší poptávku za několik posledních let. Češi si je kupují místo dovolené kvůli koronavirové pandemii. Zvýšený zájem pociťují i vodárny.

reklama

Češi se obávají odjezdu do zahraničí, mnozí své dovolené zrušili, a právě proto investují do bazénů, shodují se prodejci. „Za 25 let existence naší rodinné firmy jsme nezažili takovou poptávku,“ říká spolumajitel firmy podávající bazény Rudolf Lazebník. To potvrzuje i obchodní ředitel další společnosti František Petrášek: „Zájem o bazény a vůbec o vybavení s nimi spojené je vyšší než běžně. Oproti roku 2019 máme vyšší objem smluv o 20 procent,“ říká.

Větší poptávka znamená ale také nedostatek bazénů. „Chtěli jsme dětem udělat radost a objednat jim bazén. Zjistil jsem ale, že to není tak jednoduché, abych ho do druhého týdne dostal,“ popisuje Marcel Mourek. Čekací dobu odhaduje na tři měsíce.

Bazény lze naplnit dešťovou vodou či cisternou

Dalším zádrhelem může být i naplnění nových bazénů. Mnozí jsou odkázáni na dovoz vody cisternou a může se tak stát, že budou mít nový bazén dlouho prázdný. Dodání vody totiž trvá okolo jednoho měsíce, někdy i více, právě kvůli větší poptávce. „Lze odhadovat, že zájem je jednou tak velký oproti minulým rokům,“ říká Kateřina Chmelíčková z Plzeňské vodárny.

K tématu

Doposud si mnozí na cisternu museli počkat nejen kvůli vysoké poptávce, ale i kvůli opatřením proti pandemii koronaviru. „V souladu s nařízením vlády jsme omezili činnost pouze na nutné aktivity. Převážně jsme dodávali pitnou vodu, nebo jsme prováděli odkanalizování. Vedlejší činnosti byly utlumeny,“ doplňuje mluvčí plzeňské vodárny.

K naplnění bazénů se dá využít také studna nebo vodovod. To se ale během léta v řadě míst nedoporučuje nebo je to kvůli suchu zakázáno. „V dnešní době je velice populární napouštět vodu do bazénů a jezírek z nachytané dešťové vody. Je také standardem, že každý rodinný dům má svoji jímku,“ říká spolumajitel firmy podávající bazény Rudolf Lazebník.

Další hlavní zprávy

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Byznys

ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Vláda nehraje čistou hru, tvrdí advokát

Živě ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Vláda nehraje čistou hru, tvrdí advokát

  • Aktualizováno

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
Při demonstracích na podporu Navalného zatkli přes 1600 lidí včetně jeho ženy
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
Další články
reklama
reklama