CNN Prima News bazény

bazény

Výpis příspěvků ke štítku „bazény“

Dražší vstupy do bazénů i saun. Odnesli by to návštěvníci, říkají provozovatelé ke zvýšení DPH

Případná aplikace uniklého materiálu ministerstva financí na úpravy DPH by znamenala zdražení na mnoha frontách. Velké rozpaky vyvolává třeba u provozovatelů aquaparků, bazénů a saun. Právě toto odvětví již těžce doplatilo na covidovou pandemii i drahé energie. Klienti se sice postupně vrací, jenže hypotetické zvýšení DPH, které by ve finále znamenalo zdražení vstupného, by mohlo znamenat pro provozovatele katastrofu.

Vláda plánuje rozvolněné léto: Kdy odložíme respirátory a budeme sportovat bez omezení?

Vláda v pondělí informovala o dalším rozvolnění restrikcí od 31. května. Redakce MF DNES má údajně k dispozici vládní materiál, v němž jsou nastíněny další plány na léto a začátek podzimu: S otevřením vnitřních prostor restaurací bychom mohli částečně sundat respirátory, v červenci by otevřely taneční kluby a od srpna bychom bez omezení sportovali či navštěvovali wellness.

PŘEHLEDNĚ: Od pondělí končí na prvních stupních rotační výuka, rozvolní se i sport

Aktualizováno

Do konce května se Češi opět o další krok přiblíží k normálnímu životu před pandemií. Nově se rozvolní sport, kdy od 17. května bude povoleno sportování pro deset lidí uvnitř a třicet venku. Od pondělí se mohou radovat i štamgasti, otevřou se totiž zahrádky u stravovacích zařízení. I přes rozvolnění mají tyto úlevy své podmínky.

Žaloba fitness center kvůli opatřením: Nemáme se jak připravit, říká Kynychová

Provozovatelé vnitřních sportovišť, fitness center, bazénů a saun podali v úterý Nejvyššímu správnímu soudu návrh na zrušení části opatření ministerstva zdravotnictví, která zakazuje jejich provoz. Trenérka Hanka Kynychová ve vysílání CNN Prima NEWS uvedla, že je jednání vlády diskriminační. „Když už se nějaká opatření zveřejní, během chvíle se stáhnou. Nemáme žádné orientační možnosti, abychom se na návrat do center připravili,“ uvedla v pořadu Nový den.