reklama

Češi se probili do Age of Empires 2. V kultovní strategii se objeví husité i Žižka

Jedna z nejhranějších strategických her v historii se brzy dočká české stopy. Do aktuální verze Age of Empires 2 zamíří husité jako nová hratelná frakce, chybět nebude ani vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Obsah nového rozšíření s názvem Dawn of the Dukes (Úsvit vévodů), které má vyjít v srpnu, odhalila společnost Microsoft na prezentaci nových titulů v rámci americké akce E3.

reklama

Původní Age of Empires 2 vyšel už v roce 1999. Za dvě desetiletí se ze hry, v níž proti sobě bojují desítky středověkých národů, stala jedna z nejpopulárnějších válečných strategií v historii. Silný zájem hráčů pak vedl k vydání několika nových a modernizovaných verzí. Do té nejnovější s podtitulem Definitivní edice v srpnu zamíří Češi, kteří doposud v seznamu hratelných frakcí chyběli.

To ale v neděli změnil Microsoft, který vlastní práva na značku. Během živě odvysílané prezentace nových her oznámil stahovatelné rozšíření hry s názvem Dawn of the Dukes, které hráčům dovolí velet českým husitům.

Vojevůdce Jan Žižka z Trocnova se pak objeví v samostatné kampani, poskládané z několika předpřipravených historických scénářů. Vývojáři ho označují za mimořádného stratéga, který byl schopen z armády sedláků vytvořit nebezpečnou hrozbu pro Svatou říši římskou.

Oficiální popisek k přídavku celkově přibližuje středověké Čechy jako národ s vyspělými válečnými technologiemi, nebude tak chybět ani husitský arzenál. Hra se chlubí například obrněnými bojovými vozy či ničivými houfnicemi. Na některých snímcích lze zahlédnout také hrad připomínající Karlštejn, který nejspíše poslouží jako obranná budova.

Společně s českou frakcí přibydou i Poláci, kteří se rovněž dočkají vlastních unikátních jednotek a příběhové kampaně v kůži Hedviky z Anjou. Navrch se zpřístupní také mise, ve kterých se objeví litevští národní hrdinové Algirdas a Kęstutis. Ti se ve své kampani budou bránit výpadům Řádu německých rytířů.

Přídavek by měl vyjít v srpnu letošního roku, cenu ale Microsoft zatím neoznámil. Na podzim se vydání dočká také nejnovější díl série Age of Empires 4.

Tagy:
Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí
Počasí

Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí

Po zbytek tohoto týdne se budou v Česku objevovat tropické teploty i bouřky. Začátek srpna pak ale zřejmě přinese mírné ochlazení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Celkově budou teploty i objemy srážek po čtyři týdny od pondělí do 22. srpna na úrovni dlouhodobých průměrů. Právě tento týden bude asi nejteplejší a nejdeštivější.

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní
Koronavirus

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní

„Pokud přijde na podzim další vlna epidemie koronaviru, budou zbytečně umírat ti, kteří se nenechali naočkovat,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dodal, že když se do vakcinace nyní „šlápne“, mohla by Česká republika na podzim dosáhnout alespoň 70procentní proočkovanosti. Podle imunologa Zdeňka Hostomského navíc neexistuje logisticky snadný způsob, jak ve velkém měřit hladiny protilátek a míru imunity, které by třeba pomohly vyjmout některé lidi z pravidelného testování.

Na Děčínsku udeřily silné bouřky. Voda natekla do sklepů, uvěznila i auto pod viaduktem

Bouře a déšť zaměstnávají od odpoledne hasiče v Děčíně, kteří za dvě hodiny vyjeli k více než 20 událostem. Voda natekla do sklepů na několika místech ve městě, v ulici U Koupaliště zatopila viadukt. V Boleticích nad Labem, části Děčína, spadly dva stromy na vozovku. Lidé nahlásili také vodu v panelovém domě. Na Twitteru to uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

reklama

Domácí zpravodajství

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

reklama