CNN Prima News Jan Žižka

Jan Žižka

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Žižka“

Žižka mezi loupežníky. V českém lese přepadávali hrdlořezové, mstitelé i grázl s velkým G

3. října 2022 07:34

O Janu Žižkovi se běžně traduje, že byl před husitskými válkami lapkou. Není to ale úplně pravda, byť svého času skutečně patřil k obávané tlupě Matěje Vůdce. Proč nelze hrdinu současného hitu českých kin nazývat loupežníkem? A kdo z jeho krajanů naopak bezesporu patřil k nejstrašlivějším hrdlořezům? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje historik a etnolog Adam Votruba, který o loupežnictví ve střední Evropě napsal knihu.

Slováček se na premiéře odvázal. Řádil s blondýnkami, pak se hájil zvláštním způsobem

7. září 2022 12:16

Na premiéru velkofilmu Jan Žižka dorazila v pondělí večer do Slovenského domu řada českých celebrit. Mezi nimi byl i známý saxofonista Felix Slováček. Ten nechal svou manželku Dagmar Patrasovou doma a celý večer se věnoval letitým přátelům. Velkou pozornost 79letého muzikanta si ovšem vysloužila obdařená blondýnka Lenka Dragounová, která na akci původně dorazila s dabérem a hercem Zdeňkem Mahdalem.

Velká premiéra filmu Jan Žižka: Jákl promluvil o ambicích, proč chyběly hlavní hvězdy?

5. září 2022 22:23

Dlouho očekávaný velkofilm Petra Jákla Jan Žižka míří konečně do kin. Historické drama má hvězdné obsazení, mnohé celebrity se tak před premiérou prošly po červeném koberci před Slovanským domem v Praze. Ty největší hvězdy však chyběly. Kdo je klíčovou osobou celého snímku a jaké má Jákl s filmem ambice? To prozradil redakci ShowTime.

Ktož jsú virtuální bojovníci? Nový díl CNN Prima Gaming se zaměřuje na husity ve hrách

23. května 2022 23:52

Velkofilm o Janu Žižkovi doprovodí překvapivě i videohra. Zdaleka ale nepůjde o první titul, který se rozhodl zasadit děj do prostředí bouřlivých husitských válek. Nový díl herního pořadu CNN Prima Gaming se mimo jiné věnuje i dalším interaktivním zážitkům, ve kterých figurují „boží bojovníci“. V dalších tématech na diváky čeká bližší představení střílečky Counter-Strike, nové hvězdy z řad esportovkyň i upírů v ulicích virtuální Prahy. Pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Gott před smrtí rozebral vztah s nejstarší dcerou. Nevychoval jsem ji nejlíp, přiznal

17. května 2022 06:07

Život Dominiky Gottové, nejstarší dcery slavného českého zpěváka, nikdy nebyl jednoduchý a občas připomínal horskou dráhu. Místo lásky ji Gott zahrnoval penězi, čehož zpětně velmi litoval. Ve své autobiografické knize Má cesta za štěstím, kterou sepsal na sklonku svého života, přiznal, co ve výchově dělal špatně, i to, co mu na Dominice nejvíce vadilo.