CNN Prima News Jan Žižka

Jan Žižka

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Žižka“

Žižka mezi loupežníky. V českém lese přepadávali hrdlořezové, mstitelé i grázl s velkým G

O Janu Žižkovi se běžně traduje, že byl před husitskými válkami lapkou. Není to ale úplně pravda, byť svého času skutečně patřil k obávané tlupě Matěje Vůdce. Proč nelze hrdinu současného hitu českých kin nazývat loupežníkem? A kdo z jeho krajanů naopak bezesporu patřil k nejstrašlivějším hrdlořezům? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje historik a etnolog Adam Votruba, který o loupežnictví ve střední Evropě napsal knihu.

Slováček se na premiéře odvázal. Řádil s blondýnkami, pak se hájil zvláštním způsobem

Na premiéru velkofilmu Jan Žižka dorazila v pondělí večer do Slovenského domu řada českých celebrit. Mezi nimi byl i známý saxofonista Felix Slováček. Ten nechal svou manželku Dagmar Patrasovou doma a celý večer se věnoval letitým přátelům. Velkou pozornost 79letého muzikanta si ovšem vysloužila obdařená blondýnka Lenka Dragounová, která na akci původně dorazila s dabérem a hercem Zdeňkem Mahdalem.

Ktož jsú virtuální bojovníci? Nový díl CNN Prima Gaming se zaměřuje na husity ve hrách

Velkofilm o Janu Žižkovi doprovodí překvapivě i videohra. Zdaleka ale nepůjde o první titul, který se rozhodl zasadit děj do prostředí bouřlivých husitských válek. Nový díl herního pořadu CNN Prima Gaming se mimo jiné věnuje i dalším interaktivním zážitkům, ve kterých figurují „boží bojovníci“. V dalších tématech na diváky čeká bližší představení střílečky Counter-Strike, nové hvězdy z řad esportovkyň i upírů v ulicích virtuální Prahy. Pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.