reklama
CNN Prima News Jan Žižka

Jan Žižka

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Žižka“

Posmrtná válka Karla Gotta? V knize odhalil zklamání z prvorozené dcery Dominiky

28. srpna 2021 07:54

Zpěvák býval celý život diplomat, který soukromé záležitosti nikdy příliš veřejně neventiloval. Ve své knize Má cesta za štěstím se ovšem neudržel a velmi otevřeně se rozpovídal o všem, co ho trápilo. Možná i proto, že věděl, že jeho autobiografie vyjde v době, kdy už nebude. Na své nejstarší dceři Dominice nenechal nit suchou.

Jákl: Musel jsem Cainea přemlouvat. Do Varů jel pod podmínkou, že mu pustím Žižku

24. srpna 2021 11:45

Britský herec Michael Caine, který je jednou z hvězd na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, přijel na pozvání režiséra Petra Jákla mladšího. Společně natáčeli film Jan Žižka, který se na plátna kin dostane v roce 2022. „Cainae jsem musel přemlouvat, aby do Karlových Varů přiletěl,“ přiznal režisér v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Češi se probili do Age of Empires 2. V kultovní strategii se objeví husité i Žižka

14. června 2021 23:49

Jedna z nejhranějších strategických her v historii se brzy dočká české stopy. Do aktuální verze Age of Empires 2 zamíří husité jako nová hratelná frakce, chybět nebude ani vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Obsah nového rozšíření s názvem Dawn of the Dukes (Úsvit vévodů), které má vyjít v srpnu, odhalila společnost Microsoft na prezentaci nových titulů v rámci americké akce E3.

Hollywood si cení toho, že držím slovo, říká Jákl ml. Chce spolupracovat s DiCapriem

8. dubna 2021 22:03

Těžko hledat v tuzemsku někoho, kdo pronikl do Hollywoodu tak hluboko jako Petr Jákl mladší. Několik světoznámých hvězd nalákal do svého stále připravovaného snímku Jan Žižka. Ke ztvárnění života vojevůdce ho navedl film Statečné srdce. „Odmala jsem ho miloval. Chtěl jsem udělat nějakou podobnou věc, akorát českou,“ řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS producent, režisér, příležitostný herec a bývalý judista, který se podíval na olympiádu.

Pět důvodů, proč je neporazitelný Jan Žižka českým Napoleonem

14. července 2020 17:29

Neprohrál jedinou bitvu a dokázal si poradit i s mnohem početnějším nepřítelem. Několikrát se ocitl v obklíčení, pokaždé se ale probojoval na svobodu. Jako lapka, žoldnéř nebo člen družiny krále Václava IV. se ale Jan Žižka neproslavil. Jeho chvíle vojenské slávy nastala v době, kdy mu bylo už 60 let. Tehdy se přidal k husitům a před 600 lety pro ně v bitvě na Vítkově ubránil Prahu.

reklama