reklama

Češka, která kamarádí s princeznou: Meghan měla problémy řešit v rámci rodiny

Češka Gabriela Peacock pracuje jako nutriční terapeutka královské rodiny. V Anglii žije řadu let a za tu dobu se skamarádila s princeznou Beatrice. Rozruch, který způsobil princ Harry a jeho manželka Meghan, jí tak nemohl uniknout. Podle Peacock by se tak choulostivé záležitosti měly řešit v soukromí.

reklama

Gabriela Peacock, která má pod palcem třeba i jídelníček členů královské rodiny, vítá přístup britské vlády k obézním lidem. V přepočtu tři miliardy korun mají jít na jejich vstupenky do posiloven, příspěvky na trenéry nebo na dietní plány.

„Protože jsem dietolog, vím, že je hrozně důležité, aby tělo bylo v té nejlepší formě, když bojuje s čímkoliv, s jakýmikoliv nemocemi. Já na své pacienty vždycky dohlížím a jednou za čas je důležité poslechnout si i nějaké aktualizace,“ řekla nutriční terapeutka.

Více než jen pracovní vztah pojí Gabrielu s princeznou Beatrice, která je dokonce kmotrou její mladší dcery. Jaké je přátelit se s princeznou? „Nemusí to být vyloženě o tom, že je někdo z královské rodiny a někdo není. Jediné, kdy to poznáte, je, že si jí lidé možná více všímají na ulici,“ shrnula Peacock.

Před necelými třemi lety byla nutriční specialistka na svatbě prince Harryho a tehdy ještě Meghan Markleové. Přestože se denně nevídají, jejich rozhovor s Oprah Winfreyovou jí neunikl. „Já určitě nemůžu říct, co je a co není pravda. Ale podle mého názoru, a za tím bych si stála, by se opravdu nějaké věci měly řešit v rámci rodiny, a myslím si, že nebyl ani důvod, aby se to pouštělo do velkého světa,“ prohlásila.

Vstup do královské rodiny ale podle ní určitě není jednoduchý a americká herečka si možná ani neuvědomovala, kolik toho bude muset obětovat. „Asi je těžké předpokládat, jak se takový krok prožívá nebo jaké to je. Ale je velký rozdíl v tom, být celebrita a být člen královské rodiny, protože jako člen královské rodiny máte různé povinnosti k národu,“ shrnula Peacock.

„Když přijdete do Anglie zvenku, a může to být z Česka nebo z Ameriky, překvapí vás tradice, na kterou nejsme zvyklí ani my, ani Američani. Tradiční Anglie a věci, co tam dělají, a jak ctí své zvyky a královskou rodinu, to se opravdu nikde nevidí,“ doplnila.

Tagy:

Hlavní zprávy

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba
Partie

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Po dálnici rychlostí 150 km/h? V Česku by to nebyl problém, stát by ale zchudl
Auto

Po dálnici rychlostí 150 km/h? V Česku by to nebyl problém, stát by ale zchudl

Nová vláda Petra Fialy opět rozvířila diskusi na oblíbené téma „zvyšování rychlostního limitu na českých dálnicích“. Když pomineme samotnou diskutabilnost návrhů toužících po legální jízdě 150 km/h a více, šli by čeští zákonodárci v případě změny omezení směrem vzhůru především proti tendencím v okolních evropských zemích.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

reklama