CNN Prima News Amerika

Amerika

Výpis příspěvků ke štítku „Amerika“

Náročná zkouška. Soupeř je sympaťák, říká Muradov o neporaženém Rusovi před bitvou

V UFC neexistují takzvaně slabší zápasy. Do slavné ligy se probojují jen opravdu skvělí bojovníci. Stejně tak je tomu i v případě Machmuda Muradova, který se ve „zlaté kleci“ představil už v roce 2019 jako vůbec první Uzbek. Do zápasu tehdy nastupoval i s českou vlajkou, protože se coby MMA bijec formoval především v Praze u trenéra Petra Knížete. V noci na neděli čeká Muradova v Las Vegas na UFC Fight Night 235 tvrdý test v podobě neporaženého Rusa jménem Aliaskhab Khizriev.

Klempíř: Rakušan se sešteloval, debata v Karviné byla jako z Ameriky. Zoufalost, míní Kolář

Rakušan je seštelovaný jako švýcarské hodinky, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS odborník na politický marketing Oto Klempíř. Vystoupení ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) v Karviné je podle něj začátkem volební kampaně. Označil to za mistrovské dílo a přirovnal ho k americké kvalitě. Komentátor MF DNES Petr Kolář volil ale spíše kritická slova. Nelíbilo se mu například neustálé opakování, že debata byla bez cenzury, protože cenzura u nás není. Video, které Rakušan natočil, označil za zoufalé.

Zázrak během tornáda. Vír vtáhl miminko před očima zoufalé matky, příběh má šťastný konec

Zázrak v Clarksville ve státě Tennessee. Tak by se dal nazvat příběh čtyřměsíčního chlapce jménem Lorde a jeho matky Sydney Mooreové. O víkendu se státem Tennessee prohnalo tornádo. Jeho vír vtáhl miminko doslova před očima zoufalé matky, která stačila popadnout jen jeho ročního bratra. Děsivý příběh má ale šťastný konec, uvedla televize CNN Prima NEWS.

USA a Čínu Green Deal nezajímá. My budeme hrozně zelení, ale oni nás převálcují, varuje expert

Na jedné straně jasné přínosy vedoucí ke zlepšení životního prostředí, na straně druhé obrovské investice v řádu stovek miliard korun, které přinesou negativní ekonomické dopady. Tak hodnotí ekonomové Pavel Peterka a Ondřej Hatlapatka Green Deal. Ve vysílání CNN Prima NEWS se sice shodli, že změny musely přijít, ale právě nyní na ně podle nich vhodná chvíle není.

Ceny komerčních nemovitostí jsou na maximu. A klesat nebudou, říká expert

Bytová krize už několik let znemožňuje vlastní bydlení řadám Čechů. Nemovitosti jsou pro ně jednoduše nedosažitelné kvůli vysokým cenám a těžko dostupným hypotékám, jejichž úrokové sazby rovněž vyskočily do výšin. Například u novostaveb odborníci po startu krize zaznamenali meziroční prodejní propad o 80 až 90 %. Jak je to v případě komerčních nemovitostí? I v tomto případě realitní trh zaznamenal výraznou změnu, její dopadly ale nebyly tak drastické. Jak řekl Radek Procházka, expert na komerční nemovitosti, v pořadu Interview PLUS, obchodování s průmyslovými a kancelářskými prostory zatím vládne poměrně zdravá aktivita.

Evropané mají jiná chodidla než Američané, barefoot obuv je třeba stále vyvíjet

Potkat ji dnes lze na každém kroku a žijí mezi námi lidé, kteří už při nákupu bot po ničem jiném nesáhnou. Řeč je o barefoot obuvi, která je podle některých názorů jednoduše trendy záležitostí. Výrobci i mnozí odborníci na pohyb lidského těla na ni ovšem nedají dopustit. Jaká je realita a jak s takzvaným bosým obouváním začít, aby nohám i majiteli přineslo úlevu? To bylo tématem dalšího dílu pořadu Interview PLUS.

Senior v USA brutálně ubodal šestiletého chlapce palestinského původu. Motivem byla víra

Podle všeho kvůli jejich islámské víře ubodal v sobotu 71letý Američan nedaleko Chicaga šestiletého chlapce a vážně zranil jeho 32letou matku. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii, podle níž zločin souvisí s boji mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás. Krvavý čin odsoudil prezident Joe Biden. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zase upozornil na nárůst počtu výhrůžek jak vůči muslimům, tak židům související s boji na Blízkém východě.

Divoká jízda a skoky na vodě. Mladík z Rokycanska na wakeboardu dobyl světové zlato

V Prima Česku mají své místo i lidé, kteří dokážou něco výjimečného. Charlie Ball, ač to tak na první poslech nezní, je z Rokycanska a je českým mistrem světa ve wakeboardingu. Tomu se věnuje teprve pár let, přesto se mu výjimečně daří a možná inspiruje i vás. Jen malá rada – pokud se rozhodnete wakeboarding vyzkoušet, pak pozvolna a ideálně s někým dalším. Není to totiž tak snadné, jak se zdá.