CNN Prima News Amerika

Amerika

Výpis příspěvků ke štítku „Amerika“

Brokolice nebo mrakodrap na vánočním stromku? Největší sbírku ozdob najdete v Jablonci

31. prosince 2022 13:25

Vánoce jsou tady a s nimi i vánoční ozdoby. Každý z nás má ty svoje oblíbené – koule, zvonky, ptáčky, ale i nejrůznější figurky. Ve světě si ale na stromek věší například skleněnou brokolici, klauny nebo mrakodrapy. Přesvědčit se o tom můžete v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie, kde mají největší sbírku vánoční ozdob na světě.

Potomci otroků mají dostat odškodné. Afroameričané žádají peníze, zlato i půdu

17. prosince 2022 19:13

V americkém Oaklandu proběhla schůze kalifornské pracovní skupiny pro reparace. Guvernérem ustavený výbor na ní řešil výši odškodnění pro Afroameričany za otroctví a vyslechl si i řadu návrhů od veřejnosti. Ukázalo se přitom, že kompenzace v přepočtu přes pět milionů korun na osobu zřejmě nebude stačit. Někteří diskutující chtěli po členech výborů odškodnění v hodnotě až 18 milionů korun, dotace i pozemky.

Dovolená za peníze gangů. Bývalý protidrogový agent promluvil: Boj proti drogám je jen hra

19. listopadu 2022 16:18

Je válka proti drogám jen hra? Alespoň podle případu bývalého agenta amerického Úřadu pro potírání drog (DEA) to tak vypadá. Při své práci si užíval výletů do Evropy, večírků, striptýzových klubů a dalších benefitů financovaných drogovými kartely. A pozor, nešlo o výjimku. Jeden z agentů přiznal, že to byla běžná praxe.

Klvaňa: Trump prohrává volby za volbami, umí jen jednu kartu. Na záda mu teď dýchá DeSantis

10. listopadu 2022 06:51

Takzvané midterms v Americe skončily. Tamní voliči v nich vybírali členy Sněmovny reprezentantů, složení třetiny Senátu a zástupce do státních zákonodárných a výkonných orgánů. I když jsou momentální výsledky zatím jen částečné, podle hostujícího profesora na New York University v Praze Tomáše Klvani není vítězem žádná z tamních politických stran, ale floridský guvernér Ron DeSantis. Upozornil rovněž, že Trump již od osmdesátých let hraje pouze jednu kartu, a to že mají USA slabé lídry a svět se jim směje.

Politiky detailně informuje o své menstruaci. Žena svérázně protestuje proti zákazu potratů

9. listopadu 2022 00:53

Republikáni v Americe chtějí omezit právo na potrat. Mnohým lidem se to ale nelíbí, a tak se rozhodli bojovat po svém. Například bývalá kandidátka do Kongresu Dara Fayeová republikánům volá a informuje je o své menstruaci a gynekologických obtížích. Vysvětluje, že když politici hodlají zasahovat do života žen, budou mít jistě potřebné lékařské vzdělání.

Královna podzimu na stovky způsobů: Dýňový svět v Nové Vsi láká tisíce návštěvníků

8. listopadu 2022 00:06

Seznamte se s královnou podzimu – dýní. Pokud máte rádi období, kdy to v přírodě přímo hraje barvami – na statku v Nové Vsi u Leštiny si přijdete na své. Na jediný měsíc v roce se tu pro návštěvníky otevírá barevný dýňový svět. Představte si stovky odrůd různých tvarů i velikostí, žíhané, růžové, šišaté, kulaté – prostě tady je dýně za hvězdu nejen na talíři.