reklama
CNN Prima News Amerika

Amerika

Výpis příspěvků ke štítku „Amerika“

Lékaři mu nedávali naději na probuzení z kómatu. Nyní dělá Honzík velké pokroky

13. ledna 2022 16:48

Příběh tříletého Honzíka, kterého můžete pravidelně vidět ve zprávách CNN Prima NEWS, pokračuje dál. Chlapec, který se před rokem a půl topil v jezírku na Brněnsku, skončil ve vigilním kómatu. Minulý týden se vrátil z Ameriky, kde na prestižní klinice absolvoval laserovou terapii. Nákladnou léčbu mu pomohli financovat i diváci televize Prima, díky tomu dělá Honzík obrovské pokroky.

Dívku zachránila SMSka. Svázanou ji věznil ve sklepě, poznali se při diskusi o otroctví

3. ledna 2022 13:22

Devatenáctiletou Madelyn A., kterou pohřešovali její rodiče, našla policie ve sklepě téměř 150 kilometrů od místa, kde byla naposledy spatřena. Věznit ji tam měl o 20 let starší muž. Ten dívce dovolil napsat krátkou textovou zprávu rodičům, pomocí které ji lokalizoval operátor. Studentku policie osvobodila po pěti dnech. Dvojice se podle podezřelého muže seznámila na chatovací skupině o sexuálním otroctví.

NFL se zahalila do černé. Ve 33 letech zemřel vítěz Super Bowlu, jeho tým překvapil gestem

13. prosince 2021 12:02

Zcela odlišná neděle v Národní fotbalové lize (NFL). Tradiční herní den nejslavnější ligy amerického fotbalu a všechny výhry a krásy celé akce totiž zastínila smrt 33letého Demaryia Thomase, který odehrál v NFL deset sezón a je považován za jednoho z nejlepších wide receiverů v historii týmu Denver Broncos. Během utkání si zesnulého celá liga připomněla a bývalý tým překvapil i dojemným gestem, kdy na Thomasovu pozici nenasadil hráče.

Joch o 11. září: Tipoval jsem Al-Káidu. Jiná země by to neudělala, msta by byla nukleární

11. září 2021 13:54

Když se o útocích 11. září 2001 dozvěděl ředitel občanského institutu a politický komentátor Roman Joch, byl zrovna v práci. Český rozhlas mu volal, jestli je v Praze a může jít situaci komentovat. Již v té době tušil, že útoky nemá na svědomí žádná země, ale teroristická organizace. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS mluvil také o tom, že očekává novou vlnu teroristických útoků po tom, co Tálibán převzal moc v Afghánistánu.

Americká univerzita odstranila „rasistický balvan“ kvůli 100 let starému pojmenování

10. srpna 2021 13:38

Část studentů Wisconsinské univerzity jásá. Jejich škola se totiž zbavila temného stínu ze své minulosti. V pátek nechala odstranit čtyřicetitunový kámen ze svého kampusu. Dvě miliardy let starý balvan byl původně vyzdvižen na počest prezidenta univerzity Thomase Chamberlina. V průběhu let se ale pro balvan ustálil hanlivý rasistický výraz „n***í hlava“.

Lékař zveřejnil rentgen plic pacienta s očkováním a bez. Rozdíl je drastický

10. srpna 2021 06:18

Americký lékař sdílel rentgenové snímky, ze kterých je patrný rozdíl mezi plícemi plně očkovaného a neočkovaného člověka, kteří onemocněli covidem. Orgány nakažené osoby, která nemá potřebné protilátky, výrazně změnily strukturu. Naopak plíce očkovaného pacienta obvykle známky nákazy téměř nevykazovaly. Lékař doufá, že fotografie pacienty motivuje k podstoupení vakcinace.

reklama