CNN Prima News Česká školní inspekce

Česká školní inspekce

Výpis příspěvků ke štítku „Česká školní inspekce“

Drama v České Třebové. Spor na základní škole skončil pobodáním žáka, zasahovala policie

19. ledna 2023 15:31
Aktualizováno

Na základní škole v České Třebové došlo ve čtvrtek k vážnému incidentu. Podle informací CNN Prima NEWS skončil po sporu dvou žáků jeden z nich pobodaný. Policie potvrdila, že ve škole zasahovala. Zranění dítěte nebyla vážná a po ošetření byl propuštěn do domácího ošetřování. Podle hejtmana Martina Netolického (ČSSD) by se událostí měla zabývat Česká školní inspekce spolu se zřizovatelem školy.

Vláda projednala zvýšení životního minima i ceny energií. Na čem se shodla?

14. prosince 2022 15:35

Zastropování cen energií i pro velké firmy a několik předloh ministerstva práce a sociálních věcí tvořily nejdůležitější body programu středečního zasedání vlády. Ministři projednali například růst životního minima ze 4 620 na 4 860 korun či zvýšení státního příspěvku pro klokánky a podobná zařízení pro okamžitou pomoc dětem o deset procent. Rozhodnout mohli také o vzniku a obsazení postu poradce pro národní bezpečnost. Tiskovou konferenci sledujte v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Ukrajinské děti čelí v Česku šikaně. Spolužáci jim ve druhé třídě pouštěli ruskou hymnu

30. října 2022 09:09

Základní škola v Lázních Bělohrad na Jičínsku řeší xenofobně motivovanou šikanu dětí ve druhé třídě. Malí žáci svým ukrajinským spolužákům pouštěli ruskou hymnu, navíc se jim měli vysmívat. Na případ upozornil starosta obce Tetín Matěj Hlavatý na sociálních sítích. Děti podle něj k činům motivovali vlastní rodiče.

Sledujte ZÁZNAM: Jak to jde ukrajinským dětem ve školách? Gazdík zveřejnil výsledky

23. května 2022 12:11

Česká školní inspekce navštívila téměř 70 procent základních škol, které vzdělávají deset a více dětí z Ukrajiny. Jak jim jde integrace a vzdělávání v českých školách? Sledujte tiskovou konferenci ministra školství Petra Gazdíka (STAN) a ústředního školního inspektora Tomáše Zatloukala živě v tomto článku. Očekávaný začátek je ve 12:30.

Doplatky za školné chtějí bezdůvodně, rozčilují se rodiče. Škola z Hradce se brání

10. května 2022 00:58

Spor soukromé střední školy Sion v Hradci Králové s rodiči se vyhrocuje. Škola požaduje doplatky na školném údajně bez řádného odůvodnění. Šesti studentkám dokonce kvůli tomu přerušila studium a rodiče jedné z nich kontrovali stížností na ministerstvo školství. Škola, která se tím dostala do hledáčku inspekce i policie, teď hrozí studentce odejmutím slevy na školném v případě, že její otec podání nestáhne a veřejně se neomluví.

Prvňáček se pomýlil v zadání, vyfasoval čtyřku. Podle rodičů jde o zášť, škola se brání

5. dubna 2022 13:42

Žák první třídy dostal za špatně vypracovaný úkol čtyřku. Podle rodičů ji vyfasoval především proto, že patří do „problémové“ skupiny dětí, kterým pedagožka dává špatné známky. Konflikt měla ZŠ v Dolních Kounicích zamést pod koberec, informoval psycholog a učitel Robert Čapek. Škola se však brání, že takové praktiky na jejich půdě nejsou zvykem a problém s rodiči řešila. Příběh je vytržený z kontextu, dodal její ředitel.

Podváděla žačka druhé třídy? Spor školy s rodiči řešil písmoznalec, ředitel mluví o mstě

10. února 2022 15:29
Aktualizováno

Článek psychologa a učitele Roberta Čapka o konfliktu mezi učitelkou školy na Jičínsku a rodiči žačky druhé třídy rozdmýchal emoce. Čapek ve svém textu tvrdí, že pedagožka dítě neoprávněně obvinila z podvodu při domácím úkolu. Spor nakonec došel tak daleko, že se jím zabývala Česká školní inspekce a dokonce i znalec písma. Ředitel školy se ale za učitelku postavil. Jakékoliv pochybení odmítá a naopak mluví o pomstě problémových rodičů. Není vyloučeno, že dva roky stará kauza nakonec skončí u soudu.

Psycholog o opatřeních: Jako když spadne atomovka. Nezajímá nás, co bude za pár let

31. března 2021 06:52

Zavírání škol byla chyba, shodli se v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové pedagog a matematik Karel Janeček a klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Následky budou fatální, a to nejen v otázce vzdělání, ale i na psychice. Zatím se spíše zaměřujeme na bezprostředně zasažené, jako když spadne atomová bomba, což ale nestačí, prohlásil Ptáček.