CNN Prima News Česká spořitelna

Česká spořitelna

Výpis příspěvků ke štítku „Česká spořitelna“

Na internet unikla citlivá data českých institucí. Má jít o ministerstvo financí či VZP

25. října 2022 17:09

Na internet v nedávné době unikla data 65 tisíc firem a institucí včetně dat organizací z Česka. Únik se pravděpodobně týká ministerstva vnitra, ministerstva financí, oficiálních stránek armády, největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP, T-Mobilu nebo České spořitelny. Za incidentem stojí špatně nastavený server Azure Blob spravovaný společností Microsoft, informovaly v úterním tiskové zprávě antivirové společnosti SOCRadar a Xevos.

Propad trhu s byty. S koupí ještě počkejte, radí experti a prozradili trik na fixaci hypoték

17. října 2022 10:17

Hypoteční trh zažívá kolaps. Zájem o pořízení nových hypoték totiž spadl o desítky procent. Společně zaznamenal výrazný propad i trh s byty. Zájemců o pořízení vlastního bydlení je totiž v porovnání s loňskem jako šafránu. Podle ekonomů není propadům na realitním trhu konec. Zájemci o vlastní střechu nad hlavou si mají ještě počkat a radu mají i pro ty, které čeká konec hypoteční fixace.

Střelba od boku, nespravedlivé. Ekonomové kritizují návrh vlády na zdanění nadměrných zisků

11. října 2022 14:54

Ministerstvo financí představilo návrh zvláštní daně pro společnosti z oblastí energetiky, bankovnictví, petrolejářství a těžařství. Podle ekonoma České spořitelny Michala Skořepy se ale jedná o odbitý a nespravedlivý návrh. Přestože principiálně podle něj zdanění mimořádných zisků smysl dává. S tím nesouhlasí jeho kolega Vladimír Pikora, který argumentuje stejnou situací za covidu. Poukazuje na to, že realitní spekulanti a farmaceutické firmy v té době zdaněny nebyly.

Martin zahynul po pádu ledovce, nechal po sobě tři syny: Firma předvedla krásné gesto

6. října 2022 13:28

Datum 3. července změnilo život jedenácti rodinám. Toho dne se v italských Dolomitech na hoře Marmolada utrhl kus ledovce. Jeho sesuv si vyžádal život i dvou Čechů – Martina a Pavla. Oba přátelé po sobě zanechali dohromady šest dětí. Pro rodinu Martina pak jeho zaměstnavatel zahájil sbírku, která má pomoci pozůstalé finančně zajistit.

Vláda chce bankám brát 60 procent jejich čistého zisku. Má to přinést 25 miliard ročně

5. října 2022 19:14

Daň z mimořádných zisků bank, kterou navrhne ministerstvo financí, má činit 60 procent z jejich čistého zisku po dobu tří let. Ministerstvo očekává, že takto vybere 25 miliard korun každý rok. Vyplývá to ze středečního jednání ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) s vedením České bankovní asociace (ČBA). Daň se bude týkat šesti největších bank. Mělo jít o Českou spořitelnu, Komerční banku, ČSOB, UniCredit Bank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank.

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval

3. října 2022 18:03

Podnikatel a lobbista Michal Redl byl svéprávný již na konci dubna, tedy ještě před tím, než se stal obviněným v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Okresní soud v Plzni, který mu v květnu nesvéprávnost prodloužil, totiž promeškal lhůtu. Vyplývá to z rozhodnutí krajského soudu, jenž v září Redlovo omezení svéprávnosti zrušil. Informovala o tom Česká televize

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

16. července 2022 05:11

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

Na scénu se vrací produkt, který už byl na vymření. Analytik radí, do čeho investovat

11. dubna 2022 23:07

Ceny produktů i meziroční inflace dál rostou. Analytik České spořitelny Petr Zahradník radí, kam nyní mohou lidé nejlépe investovat. „Nabízí se nyní zajímavé termínované vklady nebo investiční produkty. Lidé by měli používat zdravý selský rozum,“ uvedl v pořadu Co na to vaše peněženka. Vojtěch Benda, člen bankovní rady České národní banky, dodal, že se v Česku vyskytl fenomén „inflační očekávání“.