CNN Prima News Česká spořitelna

Česká spořitelna

Výpis příspěvků ke štítku „Česká spořitelna“

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Musíte splnit tři podmínky, hlavní roli hrají banky

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situaci, kdy selžou všechny pokusy o vrácení platby, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

Za starou vkladní knížku stále můžete získat milion. Podívejte se, zda vám výhra neleží doma

Vkladní knížky mizí z nabídek bankovních domů. Od druhé poloviny března přestala dětské a výherní varianty tohoto finančního produktu poskytovat Česká spořitelna. Nebyl o ně zájem a uložené prostředky se pohybovaly v průměru okolo tisícovky korun. V nabídce je má už pouze ČSOB. Vyhrát za ně ale můžete stále vysokou částku. Kterých vkladních knížek se to týká?

Bankovní identita PŘEHLEDNĚ: Vaše pravá digitální občanka. Na daně i přihlášky na střední

V praxi už třetím rokem slouží jako digitální občanka a měl by ji mít každý, kdo používá internetové bankovnictví. Přesto některé lidi její existence dodnes překvapuje. Řeč je o bankovní identitě, jejímž prostřednictvím se mohou nejen občané ČR přihlašovat do aplikací státní správy nebo od 1. února nově podávat přihlášky na přijímací zkoušky. Kolik lidí ji používá, k čemu dalšímu slouží a jak ji vytvořit? Na to vše odpovíme v přehledu redakce CNN Prima NEWS.

Kde jsou vládou slibované peníze? Tři důvody, proč selhal výběr speciální windfall tax

Zdanění nadměrných zisků některých společností může skončit fiaskem. Státu se totiž nedaří vybrat požadovanou částku, kterou si při zavádění daně politici slibovali. Propad je zřetelný zejména u bankovního sektoru. Obtíže s výběrem peněz se ale ukazovaly už při zavádění windfall tax. Odborníci pro CNN Prima NEWS popsali tři důvody, které za tím stojí.

Podvodníci připravili ženu z Rychnovska o půl milionu. Udělala základní chybu, popisuje expert

Novému typu bankovního podvodu, který je založený na přecházení z jedné bankovní aplikace do druhé, naletěla žena z Rychnovska. Poté, co podvodníkům poskytla své přihlašovací údaje, jí z účtu zmizelo více než půl milionu korun. Policisté spolu se zástupci bank apelují na klienty, aby za žádných okolností nesdělovali citlivá data ke svému účtu. Pokud si všimnou na komunikaci něčeho podezřelého, mají ihned zavěsit či ukončit transakci a osobně navštívit pobočku.

Revoluce v bankovních platbách: Místo čísla účtu nově stačí telefon. Jak novinka funguje?

K zaslání peněz na cizí účet nebude ode dneška u největších bank nutné znát číslo účtu příjemce, bude stačit jeho telefonní číslo. Novináře o tom v úterý informovala Česká bankovní asociace, která s Českou národní bankou spolupracovala na projektu nové služby takzvaných plateb na kontakt, které zjednoduší posílání peněz mezi lidmi. Místo čísla účtu v internetovém či mobilním bankovnictví bude stačit zadat mobilní číslo příjemce platby.

Rozšíření windfall tax nedává smysl ani logiku, shodují se ekonomové. Firmy se placení vyhnou

Možné rozšíření windfall tax nedává ekonomicky smysl a ukazuje na to, kdo smysl daně nepochopil. Myslí si to ekonomové oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Reagují na možný záměr zahrnout do daně z nadměrných zisků i zbrojní průmysl. Analytici upozorňují, že windfall tax by měla naopak skončit, protože její výběr je spojen s existencí cenových stropů na energie.

Reálná mzda v Česku znovu klesla. Platy ztrácejí hodnotu již druhým rokem, tvrdí analytici

Průměrná mzda v Česku ve druhém čtvrtletí tohoto roku v reálném vyjádření znovu meziročně klesla, a to sedmý kvartál v řadě. Shodují se na tom analytici. Důvodem je podle nich přetrvávající vysoká inflace, protože v nominálním vyjádření mzdy rostly. Vzhledem ke slábnoucí inflaci ale byl podle analytiků pokles reálné mzdy nižší než v prvním čtvrtletí. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o vývoji mezd ve druhém čtvrtletí v pondělí.