TTC kupuje budovu České spořitelny v Praze 4, rozšiřuje realitní portfolio
Skupina TTC kupuje administrativní budovu České spořitelny v Praze 4 a dál posiluje v realitách. Její portfolio tím přesáhne 100 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Budova navíc nabízí technologické zázemí vhodné pro rozvoj datových center.
Budova na adrese Antala Staška v Praze 4 nabízí zhruba 25 tisíc metrů čtverečních plochy a osm nadzemních podlaží. TTC ji získalo od Finanční skupiny České spořitelny a zařadí ji do svého rostoucího portfolia komerčních nemovitostí, jehož hodnota se přibližuje třem miliardám korun.
Pro TTC je zajímavá nejen svou polohou v zavedené kancelářské lokalitě Prahy 4, ale také technologickým zázemím. Tři podzemní podlaží jsou určena pro technologie, což do budoucna umožňuje rozšíření kapacit datových center Skupiny TTC.
„Akvizice pro nás představuje kombinaci stabilního výnosu a významného rozvojového potenciálu. Vedle nájemního byznysu vidíme klíčovou hodnotu v možnosti dalšího rozvoje datového centra, kde máme silné know-how i rostoucí poptávku,“ říká Ivan Strouhal, ředitel pro rozvoj podnikání v oblasti realit Skupiny TTC.
V budově aktuálně sídlí společnosti ze skupiny České spořitelny, které zde po přechodné období zůstanou jako nájemci do přesunu do nově budované centrály na Smíchově.
„Za úspěchem tohoto obchodu stojí skutečnost, že se nám podařilo najít pro nemovitost našeho klienta, Českou spořitelnu, vhodného investora. Společnost TTC má jasný záměr, jak objekt dále využít, a jako technologická skupina dokázala ocenit jeho specifické parametry. Investice tak zapadá do její dlouhodobé strategie a přispěje k dalšímu posilování její pozice na trhu,“ uvádí Zdenka Klapalová, jednatelka a partnerka poradenské společnosti Knight Frank, která zastupovala prodávajícího. Transakce byla uzavřena 1. dubna 2026.
Strategická lokalita u vznikajícího metra D
Tento krok zároveň posiluje pozici TTC na trhu kancelářských nemovitostí, který se dlouhodobě potýká s omezenou novou výstavbou a nízkou mírou neobsazenosti. Význam lokality dále poroste díky výstavbě stanice metra D Olbrachtova, která se nachází v těsné blízkosti budovy.„Praha 4 je dlouhodobě jednou z nejžádanějších byznysových adres v metropoli. S příchodem nové linky metra se její atraktivita pro budoucí nájemce ještě zvýší, což potvrzuje vysoký investiční potenciál této akvizice,“ doplňuje Ivan Strouhal.
Realitní byznys TTC míří ke třem miliardám
Tato investice posouvá hodnotu realitního portfolia TTC k hranici 3 miliard korun. Skupina se zároveň intenzivně věnuje transformaci pražských Malešic, kde vzniká moderní Technologický park Malešice. Jeho vlajkovou lodí bude technologické centrum OXYMA, jehož výstavba začne na podzim letošního roku. První fáze projektu nabídne moderní komplex o rozloze 25 000 m² určený pro administrativu, laboratoře a prototypovou výrobu, s důrazem na udržitelnost a energetickou soběstačnost.