CNN Prima News Český národní symfonický orchestr

Český národní symfonický orchestr

Výpis příspěvků ke štítku „Český národní symfonický orchestr“

Mezinárodní summit filmových a herních skladatelů Composers Summit Prague slavil úspěch

Na letošní ročník eventu Composers Summit Prague, který probíhal od 18. do 23. dubna, přijeli skladatelé Jesper Kyd (Assassin’s Creed), John Debney (Iron Man 2, Největší showman), oscarový skladatel Mychael Danna (Pí a jeho život), pětinásobný vítěz ceny Emmy – Jeff Beal (Dům z karet), držitelka ceny Grammy Nan Schwartz (Pošťák) a mnozí další. Kromě lekcí masterclass a workshopů hvězdných skladatelů zahrnoval letošní summit také jedinečné akce jako Showcase nadaných skladatelů či recording workshop ve studiu Českého rozhlasu. Celý summit odstartoval zahajovací koncert v Obecním domě, kde hollywoodští skladatelé uvedli své nejznámější melodie v podání ČNSO. Na koncertě také Conrad Pope a Christopher Young převzali cenu ČSFD Awards za celoživotní přínos v audiovizi.

Do Česka dorazí tvůrci filmové hudby. Kromě známých melodií zazní i skladby z videoher

Pražský koncert Spectacular Music of Hollywood představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Titulní melodie oceňovaných filmů jako Star Wars, Iron Man 2 či Pošťák, skladby z nejúspěšnějšího seriálu na Apple TV Ted Lasso nebo ikonická hudba z proslulé videohry Assassin’s Creed zazní v podání Českého národního symfonického orchestru. Smetanova síň Obecního domu se za doprovodu jedinečných projekcí rozezní již 18. dubna.

Světové hvězdy filmové hudby již potřetí ovládnou Prahu díky Composers Summit Prague 2024

Hvězdy filmové hudby opět zaplní Prahu. Od 18. do 23. dubna 2024 proběhne již třetí ročník mezinárodního Composers Summit Prague zaměřeného na audiovizuální tvorbu. Mezi potvrzené osobnosti, které se nově k akci připojí, patří trojnásobný držitel Emmy John Debney nebo světová hvězda gamingové hudby a autor k videoherní sérii Assassin's Creed Jesper Kyd. Už tradičně summit zahájí velkolepý koncert nejznámějších filmových hitů v Obecním domě v podání ČNSO. Akreditovaní účastníci se mohou těšit na speciální workshopy, které povedou hollywoodští skladatelé osobně.

Virus by nás neměl zastavit, svět musí pokračovat dál, vyzval operní pěvec Andrea Bocelli

Andrea Bocelli, nejprodávanější italský interpret, jehož desky si koupily desítky milionů lidí po celém světě, a majitel mnoha ocenění, byl hostem pořadu Interview televize CNN Prima NEWS. Řekl, že koronavirus by lidi neměl zastavit a že svět musí pokračovat dál. V rozhovoru mluvil i o svém vystoupení v pražské O2 areně, které by se mělo konat 29. května 2021. Podle dosavadních prodejů lístků se jedná o bestseller.