Obecní dům rozezní hudba ze Shreka i Harryho Pottera. Těšte se na dva unikátní koncerty

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník akce nabídne kromě workshopů a přednášek dva unikátní koncerty v termínech 14. a 18. dubna. Ústřední melodie známých a oblíbených filmů zazní v podání Českého národního symfonického orchestru (ČNSO).

Uznávaní skladatelé Hollywoodu osobně oddirigují kompozice z filmů a seriálů Shrek, Letopisy Narnie, Pí a jeho život, Harry Potter, House of Cards, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, Pinocchio a mnoha dalších. Vstupenky na oba koncerty koupíte v síti TICKETPORTAL.CZ.

Zahajovací koncert Summitu představí na jednom pódiu nejvěhlasnější skladatele a orchestrátory filmové hudby, kteří v Obecním domě osobně uvedou svá nejslavnější díla v podání ČNSO. Těšit se můžete na oceňované tvůrce, jako je pětinásobný držitel EMMY Jeff Beal, držitelka Grammy Nan Schwartzová, oscarový skladatel Mychael Danna nebo jeden z nejžádanějších skladatelů současnosti Harry Gregson-Williams.

Pinocchio nominovaný na Oscara

Na programu budou melodie k seriálovému hitu House of Cards a filmům Harry Potter, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, Hellraiser, Poslední souboj nebo Pinocchio, který byl v tomto roce nominovaný na Oscara.

Dále vystoupí Conrad Pope, Christopher Young, Elia Cmiral, Chris Egan, Paul K. Joyce nebo Antoni Komasa-Lazarkiewicz. Česká scéna bude zastoupena Dominikem Svobodou, který oddiriguje ústřední melodii ze známé videohry Arma Reforger od společnosti Bohemia Interactive.

Druhý koncert přivítá v Obecním domě dvě největší hvězdy summitu a oceňované tvůrce filmové hudby. Jednoho z nejvyhledávanějších skladatelů Hollywoodu Harryho Gregsona-Williamse, pod jehož taktovkou zazní melodie z kultovních filmů Shrek, Letopisy Narnie, Deník Bridget Jonesové nebo Marťan, a oscarového skladatele Mychaela Dannu, který uvede například kompozice z titulů Pí a jeho život nebo Moneyball. Ikonické skladby budou doplněny filmovou projekcí, která byla připravena pouze pro toto mimořádné setkání.

Oba koncerty jsou součástí druhého ročníku Composers Summit Prague, během kterého se v pražském centru uskuteční více než 40 eventů se světově uznávanými skladateli. Součástí akce bude například i večerní show Harryho Gregsona-Williamse, v níž za klavírního doprovodu prozradí zákulisní informace skládání hudby do hollywoodských blockbusterů.

Novinkou letošního programu je i speciální nahrávání symfonického orchestru ve Studiu 1 Českého rozhlasu, které povede dvorní orchestrátor Johna Williamse Conrad Pope a špička britského zvuku Chris Egan. Summit proběhne pod záštitou ministra kultury Martina Baxy.

Tagy: