CNN Prima News Bundesliga

Bundesliga

Výpis příspěvků ke štítku „Bundesliga“

Hložek je v TOP 10 nejdražších letních posil bundesligy. Lídr žebříčku stál pětkrát tolik

5. srpna 2022 06:25

Se sedmi českými fotbalisty startuje v pátek německá bundesliga, jedna z nejprestižnějších lig v Evropě. Pozornost se bude upírat především na Patrika Schicka. Nejen jeho fanoušky bude zajímat, zda dokáže zopakovat gólovou smršť z minulé sezony a zaútočí na uvolněný trůn krále střelců. Pod podobným drobnohledem bude také talentovaný Adam Hložek, který bude Schickovým spoluhráčem v Bayeru Leverkusen. Mladý sparťan se stal zatím devátým nejdražším hráčem, který v létě do německé nejvyšší soutěže přišel.

Z modly na antihrdinu. Lewandowskému hrozí fanoušci Bayernu smrtí, vadí jim, že chce pryč

13. července 2022 17:22

Jak se tohle může stát? Takovou otázku si klade nejeden nezúčastněný fotbalový pozorovatel. Útočník Robert Lewandowski za osm let svého angažmá v Bayernu Mnichov udělal pro klub všechno možné i nemožné a měl by být nedotknutelnou legendou. Přesto teď, když vyjádřil svůj úmysl po precizně odvedené práci odejít jinam – a ne k žádnému německému rivalovi – dostává výhrůžky smrtí.

Fotbalista roku Schick: Pod tlakem se mi hraje lépe. Hložka jsem Leverkusenu doporučil

30. května 2022 14:21

Po osmi letech se stal českým Fotbalistou roku klasický střední útočník. Patrik Schick z německého Bayeru Leverkusen vyšperkoval svou nejlepší sezonu druhým místem v tabulce střelců bundesligy a navázal tak na Davida Lafatu. Nejlepší českou fotbalistkou se stala poprvé Andrea Stašková, která po třech sezonách opouští italský Juventus Turín a míří do Španělska.

Lewandowski jde do Barcelony, mluví o hotové věci Poláci. Uvolní místo Schickovi?

11. dubna 2022 16:56

V červnu to bude už osm let, co fotbalový Bayern Mnichov posílil Robert Lewandowski. Německý klub se nespálil – polský útočník v prozatímních 369 zápasech nastřílel 340 gólů, a hlavně on se staral o to, že Bavoři sbírají jednu trofej za druhou. Teď by se měl blížit konec jedné veleúspěšné kapitoly. Podle polských médií má totiž nakročeno do Barcelony.

Mládí vzad, zkušenost nade vše. České fotbalové kluby v odvaze válcuje především Dánsko

31. března 2022 08:44

Sázka na zkušenost, nebo na neozkoušené mládí, které se ale velmi rychle může proměnit v žádané zboží? V České republice dominuje jednoznačně první varianta uvažování. Velmi důrazně to podtrhuje statistické zjištění Mezinárodního centra pro sportovní studia (CIES), které ukazuje, že hráči do 21 let odehráli za poslední rok a čtvrt v tuzemské fotbalové Fortuna lize v průměru pouze 6,2 procent herního času. A není divu, že to je v porovnání ostatními evropskými zeměmi velmi málo.