CNN Prima News Bundesliga

Bundesliga

Výpis příspěvků ke štítku „Bundesliga“

Tohle bundesliga potřebovala. Straka velebí klub, který fanoušci zachraňovali i vlastní krví

Letos to bude už jedenáct let, co se Bayern Mnichov naposledy musel před někým na konci sezony sklonit. Nyní má však největší hegemon nejlepších evropských fotbalových soutěží více vážných vyzyvatelů, jednoho i z ranku „velmi nečekaných“. I podle oddaného fanouška bavorského mančaftu a známého trenéra Františka Straky bundesliga oživení potřebovala. Zvlášť když se o něj stará především Union Berlín, pro který by se fanoušci rozkrájeli. Nebo by pro něj minimálně prodali svoji krev.

Hložek je v TOP 10 nejdražších letních posil bundesligy. Lídr žebříčku stál pětkrát tolik

Se sedmi českými fotbalisty startuje v pátek německá bundesliga, jedna z nejprestižnějších lig v Evropě. Pozornost se bude upírat především na Patrika Schicka. Nejen jeho fanoušky bude zajímat, zda dokáže zopakovat gólovou smršť z minulé sezony a zaútočí na uvolněný trůn krále střelců. Pod podobným drobnohledem bude také talentovaný Adam Hložek, který bude Schickovým spoluhráčem v Bayeru Leverkusen. Mladý sparťan se stal zatím devátým nejdražším hráčem, který v létě do německé nejvyšší soutěže přišel.

Z modly na antihrdinu. Lewandowskému hrozí fanoušci Bayernu smrtí, vadí jim, že chce pryč

Jak se tohle může stát? Takovou otázku si klade nejeden nezúčastněný fotbalový pozorovatel. Útočník Robert Lewandowski za osm let svého angažmá v Bayernu Mnichov udělal pro klub všechno možné i nemožné a měl by být nedotknutelnou legendou. Přesto teď, když vyjádřil svůj úmysl po precizně odvedené práci odejít jinam – a ne k žádnému německému rivalovi – dostává výhrůžky smrtí.

Fotbalista roku Schick: Pod tlakem se mi hraje lépe. Hložka jsem Leverkusenu doporučil

Po osmi letech se stal českým Fotbalistou roku klasický střední útočník. Patrik Schick z německého Bayeru Leverkusen vyšperkoval svou nejlepší sezonu druhým místem v tabulce střelců bundesligy a navázal tak na Davida Lafatu. Nejlepší českou fotbalistkou se stala poprvé Andrea Stašková, která po třech sezonách opouští italský Juventus Turín a míří do Španělska.