reklama
CNN Prima News Bundesliga

Bundesliga

Výpis příspěvků ke štítku „Bundesliga“

Lewandowski překonal rekord, dlouholetý účastník bundesligy se dvěma Čechy sestupuje

Drama až do poslední minuty nabídl závěr aktuálního ročníku německé fotbalové Bundesligy. Polský útočník Robert Lewandowski ve službách Bayernu Mnichov totiž v 90. minutě vstřelil 41. gól v sezoně, čímže překonal téměř 50 let starý počin legendárního Gerda Müllera. Poslední kolo navíc rozhodlo o tom, že z elitní soutěže sestupují Werder Brémy, kde hrají i dva Češi Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Brémy působily v první lize nepřetržitě dlouhých 40 let.

Magnet na fotbalové trofeje. Coman jich ve 24 letech má už 23, přitom chtěl skončit

Nablýskané trofeje přitahuje lépe než magnet. Kingsley Coman je tak trochu úkaz z hlediska toho, jaké drží procento úspěšnosti v získaní ligového titulu. Za devět let profesionální kariéry má v životopise šest titulů z německé bundesligy, dva z francouzské Ligue 1 a jeden z italské Serie A. Není to těžká matematika – zkrátka zatím nezažil sezonu, která by nedopadla mistrovsky.

Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry

Německé Schalke 04 se v současné době nachází pořádně hluboko. Asi tak jako horníci těžící uhlí v průmyslovém městě Galsenkirchen, ve kterém tradiční klub sídlí. Fotbalisty v této sezoně postihl zával, z něhož aktuálně není úniku – nezadržitelně se po 33 letech blíží sestup do druhé bundesligy. V této sezoně už vedení vyhodilo dohromady čtyři trenéry, naposledy učinilo změnu, a to velmi ráznou, o víkendu.

KOMENTÁŘ: Nová doba. Hraješ málo, jdeš do bundesligy aneb Slavia přepisuje učebnice

Slavia Praha je nejlepší. To není žádné fanouškovské hlásání, ale za současných okolností prostý fakt. Podíváte se na tabulku nejvyšší fotbalové soutěže a vidíte, že ligu vede o 12 bodů. Když zmonitorujete situaci pozorněji, zahlédnete po 17 zápasech nemilosrdné skóre 51 vstřelených a jen osm obdržených gólů. A pak se také její hráči chodí rozehrát do německé bundesligy…

Bídné vysvědčení pro oporu reprezentace. Pavlenka je nejhorším brankářem bundesligy

Krátce po svém příchodu v létě 2017 si brankář Jiří Pavlenka vydobyl ve Werderu Brémy pozici jedničky, ve které byl navíc často chválen z různých stran. Poslední dobou se však německému bundesligovému klubu zdaleka nedaří podle představ a paralelně s tím lehce ustávají lichotivá slova na adresu českého gólmana. Podle renomovaného fotbalového magazínu Kicker je dokonce Pavlenka aktuálně nejhorším mužem na své pozici v celé soutěži.

Já v reprezentaci? Chtěl jsem ukázat, že to není nic divného, říká Gebre Selassie

Ty jo, tak jestli tady vydržím po celou dobu smlouvy, bude to něco. Takové myšlenky se honily v hlavě fotbalisty Theodora Gebre Selassieho při příchodu do bundesligového Werderu Brémy v létě 2012. Nakonec je z toho velký nadplán. Bývalý český reprezentant se stal bez nadsázky legendou německého klubu, která za něj odehrála v nejvyšší soutěži 250 zápasů, což se v tomto týmu z cizinců povedlo pouze Claudiovi Pizarrovi.

Fotbalista Darida zůstane nadále věrný Hertě Berlín. Jako rodina, jsem tu doma, říká

Už je to to přes pět let, co Vladimír Darida zapustil kořeny v Hertě Berlíně. A ty postupem času prorůstají do větší hloubky. Služeb třicetiletého fotbalisty, který v minulém ročníku stanovil rekord bundesligy v počtu naběhaných kilometrů za zápas, si klub z hlavního německého města nadmíru váží. Proto mu nyní nabídl nový dlouhodobý kontrakt. A plzeňský rodák neodmítl.

reklama