CNN Prima News Vít Chalupa
Vít Chalupa

Vít Chalupa

redaktor CNN Prima NEWS

Ještě před změnami v roce 1989 publikoval první texty o sportu, v roce 1990 nastoupil do týdeníku Stadion, později prošel redakcemi...

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Ministr hospodářství Habeck pobouřil veřejnost. Fungování insolvence mu vysvětlují pekaři
Německo

Ministr hospodářství Habeck pobouřil veřejnost. Fungování insolvence mu vysvětlují pekaři

Německý ministr hospodářství Robert Habeck (Zelení) způsobil poprask svým vystoupením v diskusním pořadu veřejnoprávní televize ARD. Řekl v něm, že po nastávající zimě neočekává vlnu insolvencí. „Dovedu si představit, že se některá odvětví prostě na čas zastaví, že některá odvětví prostě na čas přestanou vyrábět,“ oznámil ministr v přímém přenosu.

Další příspěvky autora

Čtvrtinu úspor plynu v EU musí zařídit Německo. Odpovídá to spotřebě 5 milionů domácností

Německo musí šetřit plynem jako žádná jiná země Evropské unie. To proto, aby dosáhlo společného cíle v oblasti úspor plynu ve výši 15 procent do 31. března 2023, jak stanovila Evropská komise (EK). Podle výpočtu Německé tiskové agentury, který vychází z údajů EK, bude muset Německo spotřebovat o deset miliard metrů krychlových plynu méně, aby dosáhlo úrovně, na které se dohodly země EU.

Hložek je v TOP 10 nejdražších letních posil bundesligy. Lídr žebříčku stál pětkrát tolik

Se sedmi českými fotbalisty startuje v pátek německá bundesliga, jedna z nejprestižnějších lig v Evropě. Pozornost se bude upírat především na Patrika Schicka. Nejen jeho fanoušky bude zajímat, zda dokáže zopakovat gólovou smršť z minulé sezony a zaútočí na uvolněný trůn krále střelců. Pod podobným drobnohledem bude také talentovaný Adam Hložek, který bude Schickovým spoluhráčem v Bayeru Leverkusen. Mladý sparťan se stal zatím devátým nejdražším hráčem, který v létě do německé nejvyšší soutěže přišel.