CNN Prima News Vít Chalupa
Vít Chalupa

Vít Chalupa

redaktor CNN Prima NEWS

Ještě před změnami v roce 1989 publikoval první texty o sportu, v roce 1990 nastoupil do týdeníku Stadion, později prošel redakcemi...

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Německo

Ministr hospodářství Habeck pobouřil veřejnost. Fungování insolvence mu vysvětlují pekaři

Německý ministr hospodářství Robert Habeck (Zelení) způsobil poprask svým vystoupením v diskusním pořadu veřejnoprávní televize ARD. Řekl v něm, že po nastávající zimě neočekává vlnu insolvencí. „Dovedu si představit, že se některá odvětví prostě na čas zastaví, že některá odvětví prostě na čas přestanou vyrábět,“ oznámil ministr v přímém přenosu.

Další příspěvky autora

Čtvrtinu úspor plynu v EU musí zařídit Německo. Odpovídá to spotřebě 5 milionů domácností

Německo musí šetřit plynem jako žádná jiná země Evropské unie. To proto, aby dosáhlo společného cíle v oblasti úspor plynu ve výši 15 procent do 31. března 2023, jak stanovila Evropská komise (EK). Podle výpočtu Německé tiskové agentury, který vychází z údajů EK, bude muset Německo spotřebovat o deset miliard metrů krychlových plynu méně, aby dosáhlo úrovně, na které se dohodly země EU.

Hložek je v TOP 10 nejdražších letních posil bundesligy. Lídr žebříčku stál pětkrát tolik

Se sedmi českými fotbalisty startuje v pátek německá bundesliga, jedna z nejprestižnějších lig v Evropě. Pozornost se bude upírat především na Patrika Schicka. Nejen jeho fanoušky bude zajímat, zda dokáže zopakovat gólovou smršť z minulé sezony a zaútočí na uvolněný trůn krále střelců. Pod podobným drobnohledem bude také talentovaný Adam Hložek, který bude Schickovým spoluhráčem v Bayeru Leverkusen. Mladý sparťan se stal zatím devátým nejdražším hráčem, který v létě do německé nejvyšší soutěže přišel.