reklama

ČEZ

Výpis příspěvků ke štítku „ČEZ“

Policejní zásah v ČEZ se týkal krácení daně. Nikdo z firmy není mezi obviněnými

25. listopadu 2021 08:47

Policisté, kteří v úterý zasahovali v sídle energetické společnosti ČEZ, obvinili šest lidí a jednu firmu z krácení daní a praní peněz. Mluvčí pražských městských žalobců Cimbala to řekl deníku Právo. Mezi obviněnými není nikdo ze zaměstnanců ČEZ, ani firma samotná. Ředitelka Nadace ČEZ Ziková je pravděpodobně jen svědkyní.

Policejní detektivové zasahovali v sídle společnosti ČEZ. Prováděli i domovní prohlídky

23. listopadu 2021 10:09
Aktualizováno

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v úterý několik hodin zasahovali v centrále energetické firmy ČEZ. Informaci webu iDNES.cz potvrdil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle něj se ale vyšetřování související s úterní prohlídkou netýká přímo ČEZ. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej pouze sdělil, že policisté prováděli úkony trestního řízení.

Problém nejsou jen peníze. Lidé vlastně neví, jak dodavatele energií řešit, varuje expert

26. října 2021 05:56

Lidi se dostali do situace, v níž neví, jak mají řešit problémy s dodávkami energií. Měli by co nejrychleji najít na kratší dobu nového dodavatele, dokud se ceny elektřiny a plynu za pár let nezklidní. V pořadu 360° to řekl expert na energetiku a menšinový akcionář ČEZ Michal Šnobr. Společně se šéfem právního oddělení organizace dTest Petrem Šmelhausem varoval před ukvapeným podepisováním kontraktů. Situace na trhu totiž nyní využívají podvodníci.

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

ČEZ udává laťku, mohou zdražit i další dodavatelé energií, říká analytik Gavor

19. října 2021 15:59

Největší dodavatel elektřiny v České republice, skupina ČEZ, zvýší od ledna ceny elektřiny až o třetinu, plynu pak o polovinu a možná i o víc. Podle ředitele Asociace nezávislých dodavatelů energie (ANDE) Jiřího Gavora mohou v návaznosti na tento krok zdražit i další dodavatelé. „ČEZ na českém trhu obvykle udává laťku, je tedy pochopitelné, že to budou brát jako vodítko pro své cenové úpravy,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference Babiše: Jak bude vláda řešit rostoucí ceny energií?

18. října 2021 13:15

Energetická společnost ČEZ zdraží od ledna elektřinu i plyn. Generální ředitel Daniel Beneš odhaduje nárůst cen u elektřiny asi o třetinu a u plynu o polovinu až dvě třetiny. Jak to bude řešit vláda? Sledujte tiskovou konferenci, které se zúčastní předseda vlády Andrej Babiš, vicepremiér Karel Havlíček a místopředsedkyně vlády Alena Schillerová. Přímý přenos můžete sledovat ve 13:30 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

O Dukovanech se bude jednat v pondělí. Podle opozice Havlíček obešel bezpečnostní složky

26. března 2021 12:06

Další kroky k plánované dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany mimořádně projedná v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu a odpoledne vláda. Ve Sněmovně to v pátek přislíbil premiér Andrej Babiš (ANO). Podle části opozice ovšem ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) obešel vládu i bezpečnostní složky, když o podklady k bezpečnostní prověrce by měl být požádán také ruský Rosatom.

reklama