ČEZ

Výpis příspěvků ke štítku „ČEZ“

ČEZ vyplatí odměny 60 tisíc korun. Nemravné by to bylo v době ztrát, hájí firmu Munzar

30. listopadu 2022 16:53

Společnost ČEZ vyplatí všem svým pracovníkům bonus ve výši 60 tisíc korun. Cílem vedení polostátní energetické firmy je pokrýt zaměstnancům náklady spojené s vysokou inflací. Informovaly o tom Seznam Zprávy. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru a člen podvýboru pro energetiku Vojtěch Munzar (ODS) pro CNN Prima NEWS uvedl, že jde pouze o vnitřní politiku firmy.

Expert: Ani celoevropské zastropování cen drahé energie nevyřeší. Krize bude dlouhá

26. listopadu 2022 00:26

Debaty o nutném zastropování cen elektřiny a plynu se vedou už téměř od začátku ekonomické krize. Podle energetického experta a minoritního akcionáře společnosti ČEZ Michala Šnobra na tom ale zas až tak nezáleží. Určení maximálních cen energií prý může sloužit jen k odvrácení krize, nikoliv však k boji s vysokými cenami. Mluvil o tom v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Kolovratník: Účty za energie budou i čtyřnásobné. Vše kompenzovat nejde, přiznal Munzar

24. listopadu 2022 22:53

Kritikou vlády v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nešetřil místopředseda sněmovního hospodářského výboru Martin Kolovratník (ANO). Kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) například vyčítal, že v době energetické krize slibuje zestátnění ČEZ, ale nic se neděje. Následně podotkl, že účty za energie v roce 2023 budou až čtyřnásobně. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) vládu hájil. Podotkl ale, že stát nemůže kompenzovat naprosto vše. Přesto zdůraznil, že vláda nenechá nikoho padnout.

Nový rok a nová vlna zdražování energií, ale i navýšení důchodů. Na co se připravit?

18. listopadu 2022 06:27

Ačkoliv se zdražováním se Češi potýkají už nyní, další vlna udeří začátkem nového roku. V něm začne platit hned několik změn, které jsou však spojené i se značnými úlevami. Jednou z nich bude paušální daň nebo zvyšování důchodů. Spolu s tím ale dojde ke zdražení energií na cenový strop nebo také k vyšší ceně služeb České pošty.

Stát v příštím roce sníží regulované ceny elektřiny. Češi si za ni ale připlatí

16. listopadu 2022 13:53

Státem regulované ceny elektřiny pro domácnosti příští rok klesnou o 16,7 procenta. Lidem ale elektřina v příštím roce i tak zdraží, důvodem jsou vysoké ceny elektřiny na energetickém trhu. U plynu naopak regulované ceny vzrostou o 1,7 procenta. Podíl regulovaných cen na konečné ceně kvůli vysokým tržním cenám energií postupně klesá. Na tiskové konferenci to ve středu uvedl Stanislav Trávníček, předseda Rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který část výsledné ceny určuje. Ke stlačení regulovaných cen přispěly kompenzace státu například na krytí technických ztrát ERÚ, stát úřadu poskytne dohromady 38,1 miliardy korun.

Jak na levnější elektřinu. Využíváním nízkého tarifu můžete ušetřit stovky korun

16. listopadu 2022 07:22

Stále více energetických dodavatelů zdražuje své produkty. Přesto ale někteří lidé mohou uspořit, aniž by museli primárně omezovat svou spotřebu. Využívat totiž mohou energii z nízkého tarifu, během kterého se platí méně. Nízký tarif ale není úplně pro všechny. Využívat ho například nemohou ti, kteří mají nízkou spotřebu. Jak tedy tento tarif funguje?

Jak přežít zimu? Tepelné čerpadlo a FVE nebo varianta spotových cen

13. listopadu 2022 17:56

Opravdová energetická krize, kdy je z kalkulaček nákladů a oznámení dodavatelů patrné, že mnohým domácnostem i firmám vzrostou měsíční platby za energie i o 300–400 % - to je realita nadcházející topné sezóny. Racionální řešení hledají politici, na co se mohou zkusit zaměřit spotřebitelé? S investicí do obnovitelných zdrojů, tepelných čerpadel a FVE, se dříve či později dostanou do pásma relativně přijatelných cen. Slyšeli jste i o spotových cenách za nákup energií? Čtěte dále.