ČEZ

Výpis příspěvků ke štítku „ČEZ“

Pražská plynárenská od března zlevní energie. Ceny snižují i další dodavatelé

Pražská plynárenská od března zlevní dodávky energií. Oproti současnosti sníží ceny zemního plynu u svého základního ceníku bez fixace v průměru o 6,1 procenta. Spotřebitelé tak podle společnosti ročně ušetří v řádu stovek až tisíců korun. Spolu s tím firma upraví i své fixované produkty, informoval v pondělí mluvčí Pražské plynárenské Miroslav Vránek. Energie letos postupně zlevňují i další dodavatelé, reagují na pokles velkoobchodních cen energií.

Ceny elektřiny letí dolů. Dodavatelé energií proto přicházejí s výhodnějšími nabídkami

Cena silové elektřiny na světové burze nepřestává klesat. Naposledy došlo k prolomení hranice 80 eur za MWh, elektřina je tak nejlevnější od června 2021. To je dobrá zpráva pro spotřebitele, kteří se mohou těšit na nové a výhodnější nabídky od dodavatelů. Nepotvrdily se tedy katastrofické zprávy, že Češi budou platit za energie nesmyslně vysoké částky.

Rakušan: V Karviné jsem si musel dát panáka slivovice. Fialu bych vzal na debaty klidně s sebou

Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozvířil vody svým videem, kterým de facto útočí na vládní koalici. Následně vyrazil na značně emotivní debaty s veřejností do Karviné a Sokolova, další města budou následovat. Čeho chce těmito kroky dosáhnout? Nebojí se, že rozklíží pětikoalici, a jaké má z debat pocity? O tom ministr hovořil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Rozšíření tendru na jádro může přinést čtvrtinovou úsporu, říká Lochman. Rozhodne úvěrování

Pokud by se postavily čtyři nové jaderné bloky namísto jednoho, znamenalo by to až čtvrtinovou úsporu, řekl poslanec a člen sněmovního hospodářského výboru Ondřej Lochman (STAN) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podobný názor zastává také ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Lochman ale podotkl, že výsledná cena záleží také na výši úvěru a komu bude poskytnut. S tím souhlasí i místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO).

Havlíček: Rakušan si šoupl dvanáctku a podkopl vládě nohy. Nebylo to šťastné, souhlasil Haas

Je to tragikomedie, Rakušan si na debatě v Sokolově šoupl jednu dvanáctku a podkopl vládě nohy, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO). Reagoval tak na pondělní vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) v debatě s občany, že se Česko má stát stoprocentním vlastníkem energetické společnosti ČEZ. Havlíčkovi dal za pravdu poslanec Karel Haas (ODS), podle kterého neudělal Rakušan nejrozumnější krok.