reklama

ČEZ

Výpis příspěvků ke štítku „ČEZ“

O Dukovanech se bude jednat v pondělí. Podle opozice Havlíček obešel bezpečnostní složky

Další kroky k plánované dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany mimořádně projedná v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu a odpoledne vláda. Ve Sněmovně to v pátek přislíbil premiér Andrej Babiš (ANO). Podle části opozice ovšem ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) obešel vládu i bezpečnostní složky, když o podklady k bezpečnostní prověrce by měl být požádán také ruský Rosatom.

Dostavbu Dukovan bude financovat stát. Diskuse o ČEZ nikam nevedly, říká zmocněnec

Nový jaderný blok v Dukovanech bude plně financovat stát, diskuse o zapojení energetické společnosti ČEZ nevedly k cíli. Na videokonferenci o budoucnosti české energetiky, kterou pořádala nezisková platforma Institut Equilibrium, to dnes řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl. Podle něj se nyní už jedná o konkrétním řešení, jak výstavbu bloku zaplatit.

Dukovany získaly povolení k umístění nového jaderného bloku

Aktualizováno

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ získala v pondělí od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

Havlíček: Čínu jako dodavatele Dukovan vylučují všechny politické strany, Rusko nikoli

Čína je pro všechny politické strany nepředstavitelným hlavním dodavatelem jaderného bloku v Dukovanech, řekl po středečním jednání s předsedy opozičních stran ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Vyloučení Číny z tendru je tak podle něj velmi pravděpodobné. Havlíček ve středu jednal i se zástupci zaměstnavatelů a odborů. Ti žádají pozvání všech zájemců, což by podle nich snížilo cenu.

Prymulova akce soukromého testování. Donutil ani Bohdalová nevěděli, že se jí účastní

Aktualizováno

Herci a zpěváci z marketingové kampaně pro soukromý projekt antigenního testování pro statisíce Čechů, v němž se loni angažoval i premiérův poradce a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula, netušili, že nepodporují státem organizovanou akci. Napsal to v úterý web Seznam Zprávy. V návrzích plakátů pro kampaň s názvem Česko se testuje! jsou Helena Vondráčková, Jiřina Bohdalová, Petr Čtvrtníček nebo Miroslav Donutil.

ČEZ prodal domy v Hluboké nad Vltavou firmě na zpracování kovů. Ta na nich trží dvakrát víc

Dvacet rodinných domů v Hluboké nad Vltavou prodala loni elektrárenská společnost ČEZ zpracovateli kovů Limid Mohelno. ČEZ, jehož majoritním vlastníkem je stát, za domy utržil 52 milionů korun. Firma Limid Mohelno je ale nyní prodává dál, a to za cenu více než dvakrát vyšší. Informoval o tom portál iROZHLAS.cz. Domy postavil ČEZ v roce 1995 pro manažery firmy Westinghouse, která se podílela na stavbě jaderné elektrárny v Temelíně.

Vláda schválila model financování nového jaderného bloku v Dukovanech

Vláda schválila model financování nového jaderného bloku v Dukovanech. Na Twitteru o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Nový jaderný blok v Dukovanech by podle materiálu předloženého vládě mohl stát při výstavbě financovat bezúročně, za provozu se počítá s dvouprocentním úrokem. Do provozu by měl být, podle dřívějších informací, uveden v roce 2036.

reklama