reklama

Chaos, dupot kopyt, prach a hlavně velké emoce. Tak lidé popisují migraci pakoňů

Migrace pakoňů je údajně nepopsatelný zážitek, což je patrné i z krátkého videa. Tisíce kopyt vířících prach vyprahlých plání a chaos připomínají scénu ze Lvího krále, na kterou si milovníci pohádek Walta Disneyho určitě hned vzpomenou.

reklama

Chaos, dupot kopyt, prach a velké emoce. Tak popisují zážitek lidé, kteří na safari v Africe zažili velkou migraci pakoňů. Video bylo natočeno v Národní rezervaci Masai Mara na jihozápadě Keni. Zhruba tisícovka pakoňů se přesouvala přes řeku Mara, ve které mimo jiné žijí i krokodýli.

„Je to zážitek, který se nedá popsat. Člověk si ho musí zažít na vlastní kůži, aby pochopil. Je v tom síla, kterou vám nepřenese žádné video ani fotografie. Zvuk, emoce, chaos, ten moment, kdy se stádo vrhne do řeky a potom to ticho, které nastane. Jako nic v divočině se ani tento zážitek nedá naplánovat,“ popsal migraci pakoňů fotograf divoké přírody Johan Van Zyl z týmu fotografů a průvodců The Wild Eye.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama