reklama

Chaos, dupot kopyt, prach a hlavně velké emoce. Tak lidé popisují migraci pakoňů

Migrace pakoňů je údajně nepopsatelný zážitek, což je patrné i z krátkého videa. Tisíce kopyt vířících prach vyprahlých plání a chaos připomínají scénu ze Lvího krále, na kterou si milovníci pohádek Walta Disneyho určitě hned vzpomenou.

reklama

Chaos, dupot kopyt, prach a velké emoce. Tak popisují zážitek lidé, kteří na safari v Africe zažili velkou migraci pakoňů. Video bylo natočeno v Národní rezervaci Masai Mara na jihozápadě Keni. Zhruba tisícovka pakoňů se přesouvala přes řeku Mara, ve které mimo jiné žijí i krokodýli.

„Je to zážitek, který se nedá popsat. Člověk si ho musí zažít na vlastní kůži, aby pochopil. Je v tom síla, kterou vám nepřenese žádné video ani fotografie. Zvuk, emoce, chaos, ten moment, kdy se stádo vrhne do řeky a potom to ticho, které nastane. Jako nic v divočině se ani tento zážitek nedá naplánovat,“ popsal migraci pakoňů fotograf divoké přírody Johan Van Zyl z týmu fotografů a průvodců The Wild Eye.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Nemocnice bijí na poplach. Téměř ve všech krajích je situace nejvážnější za celou dobu pandemie. Aktuálně leží v nemocnici s covidem 8162 pacientů a z toho 1661 v těžkém stavu. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je současná situace v nemocnicích mimořádně vážná a jejich rezervní kapacita je nejnižší od začátku pandemie. Ptali jsme se i přímo jednotlivých nemocnic a přinášíme vám jejich výpovědi o denní realitě.

360°

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky

Lidé, kteří koronavirus prodělali, mohou mít lepší imunitu než očkovaní, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové kardiochirurg z IKEM Jan Pirk. I když je příznivcem očkování, podle něj by se například u cestování měl brát ohled i na míru protilátek v těle. Biochemik Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR Jan Konvalinka pak v pořadu uvedl, že když vakcinaci „nezvoráme“, do léta by měly být proočkované ohrožené skupiny Čechů a situace bude lepší.

Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
EU nám říká, jak má být zahnutý banán, ale definici úmrtí na covid neznáme, míní Pirk
Další články
reklama
reklama