reklama

Chaos, dupot kopyt, prach a hlavně velké emoce. Tak lidé popisují migraci pakoňů

Migrace pakoňů je údajně nepopsatelný zážitek, což je patrné i z krátkého videa. Tisíce kopyt vířících prach vyprahlých plání a chaos připomínají scénu ze Lvího krále, na kterou si milovníci pohádek Walta Disneyho určitě hned vzpomenou.

reklama

Chaos, dupot kopyt, prach a velké emoce. Tak popisují zážitek lidé, kteří na safari v Africe zažili velkou migraci pakoňů. Video bylo natočeno v Národní rezervaci Masai Mara na jihozápadě Keni. Zhruba tisícovka pakoňů se přesouvala přes řeku Mara, ve které mimo jiné žijí i krokodýli.

„Je to zážitek, který se nedá popsat. Člověk si ho musí zažít na vlastní kůži, aby pochopil. Je v tom síla, kterou vám nepřenese žádné video ani fotografie. Zvuk, emoce, chaos, ten moment, kdy se stádo vrhne do řeky a potom to ticho, které nastane. Jako nic v divočině se ani tento zážitek nedá naplánovat,“ popsal migraci pakoňů fotograf divoké přírody Johan Van Zyl z týmu fotografů a průvodců The Wild Eye.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

reklama

Domácí zpravodajství

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

reklama