CNN Prima News migrace

migrace

Výpis příspěvků ke štítku „migrace“

USA v ohni migrační krize. Úřady zadrží tisíce lidí denně, na vině jsou prý pašeráci

Spojené státy čelí v posledních týdnech bezprecedentní migrační vlně. Pohraniční stráž každý den zadrží několik tisíc lidí. Podle amerických úřadů za tím stojí pašeráci, kteří rozdmýchávají migrační krizi, aby mohli skrýt své vlastní ilegální aktivity. Mexiko se mezitím dohodlo s USA, že ilegální migranty bude ještě usilovněji deportovat, píše CNN.

Neziskovky dělají spojnici mezi pašeráky a EU, tvrdí Zdechovský. Migrační pakt nemůže projít

Je důležité eliminovat některé neziskové organizace, které převážejí nelegální migranty do Evropy, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). „Dělají spojnici mezi pašeráky a Evropskou unií,“ řekl na jejich účet. V souvislosti s uprchlíky také uvedl, že státy vracejí jen 17 procent odmítnutých ekonomických běženců. Migrační pakt, který za Česko ratifikoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), nemá z jeho pohledu šanci projít kvůli konečným nákladům. Hostem pořadu byl rovněž poslanec Radek Koten (SPD).

Hrozí migrační katastrofa? Z Náhorního Karabachu uprchly do Arménie dvě třetiny populace

Aktualizováno

Z oblasti Náhorního Karabachu, kterou minulý týden po bleskové vojenské operaci ovládl Ázerbájdžán, uprchlo do Arménie už přes 84 000 etnických Arménů, přes dvě třetiny jejich počtu v regionu spadajícím pod Ázerbájdžán. S odvoláním na mluvčí arménského premiéra o tom informovala agentura Reuters. O den dříve média uváděla, že z oblasti uprchlo bezmála 54 tisíc lidí.

Polsko zavádí na hranicích se Slovenskem kontroly. Kvůli pašerákům se zaměří na auta

Polsko zavede kontroly vozidel na hraničních přechodech se Slovenskem kvůli nárůstu nelegální migrace, uvedl to podle polských médií premiér Mateusz Morawiecki. Podobná opatření může Varšava zavést do budoucna také na hranicích s Německem, uvedla stanice Polsat News s odkazem na mluvčího polské vlády. Varšava a Berlín už dříve uvedly, že hodlají ohledně situace na hranicích brzy jednat.

Registrovaná partnerství ne, setrvání v EU a NATO ano. Co vše vyplývá z průzkumů o Slovácích?

Je nutné přitvrdit v boji s dezinformacemi, stejně tak zpřísnit opatření proti migraci. Takové názory převažují ve slovenské společnosti podle průzkumů, které pro TV JOJ udělala agentura AKO. Autoři průzkumů se Slováků ptali i na jejich názory na uzákonění registrovaných partnerství pro stejnopohlavní páry, jak moc věří tamním institucím či zda by země měla opustit Evropskou unii a NATO.

Migranti znásilnili ženu před zraky zbitého přítele. V Německu přitom žijí nelegálně už roky

Explozi vzteku zažívají Němci poté, co se po několika měsících na veřejnost dostaly podrobnosti o zločinu, který se stal v berlínském Görlitzer Parku, píše web televize RTL. V červnu tam byla brutálně znásilněna 27letá žena, jejího přítele útočníci zmlátili a činu musel přihlížet. Detaily případu se tehdy tutlaly. Nyní vyšlo najevo, že pachateli jsou odmítnutí žadatelé o azyl, kteří v Německu nelegálně žijí až sedm let.

Praha nabobtná, dočká se statisíců obyvatel. Školy utrpí nedostatkem míst, hřbitovy nikoliv

Počet obyvatel Prahy výrazně poroste. Do roku 2050 se v české metropoli zabydlí více než 1,6 milionu lidí, uvádí prognóza Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Celkem přibude 400 tisíc obyvatel, ať už kvůli novorozencům či migraci, některé scénáře také kalkulují s vyšší délkou dožití u starší populace. Spolu s tím ale přichází problémy, především, co se týče školství, zdravotnictví a pečovatelských služeb. Dobře na tom naopak jsou parky, dětská hřiště a do jisté míry i kapacity hřbitovů.

Šimečka: Ficovi jde o vlastní svobodu. Když vyhraje, mnozí Slováci ze země odejdou

Slovenský expremiér Robert Fico a jeho Směr-SD šíří ruský narativ a kdyby vyhrál, mnozí Slováci ze země odejdou. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf strany Progresivní Slovensko a místopředseda Evropského parlamentu Michal Šimečka. Muž, který se označuje za Slováka s českými kořeny, je podle průzkumů de facto hlavní vyzyvatel bývalého několikanásobného předsedy slovenské vlády. Šimečka dodal, že pro Ficovu porážku udělá všechno.

Válečný akt, zlobí se Itálie. Ostrov Lampedusa zaplnily desetitisíce migrantů

Úřady na italském ostrově Lampedusa vyhlásily výjimečný stav. Za posledních 24 hodin tam připlulo deset tisíc migrantů. Ostrov se podle místních obyvatel propadá do chaosu. Šéf tamní vlády požádal Řím o nasazení armádních plavidel a okamžitý přesun migrantů na Sicílii. V této kritické situaci pak Německo a Francie přerušily dobrovolné přijímání uprchlíků právě z Itálie. Problémy s počty migrantů má i Slovensko a Maďarsko.