reklama
CNN Prima News migrace

migrace

Výpis příspěvků ke štítku „migrace“

Nejsme rukojmí Británie. Paříž se hádá s Londýnem o migrační krizi u La Manche

29. listopadu 2021 17:04

Francie hostila politický mítink s cílem vyřešit migrační krizi u Lamanšského průlivu, pozvánku pro britskou ministryni vnitra Priti Patelovou ale stáhla. Prezident Emmanuel Macron se totiž urazil po veřejném dopisu londýnského premiéra Borise Johnsona, ve kterém Brit radil, jak mají Francouzi s migrací bojovat a držet ji dál od britských břehů.

Migrační krize ve Francii. Pašeráci mají uprchlíkům mířícím do Británie hrozit smrtí

26. listopadu 2021 15:46

Francie s Británií se pustily do křížku kvůli bobtnající migrační krizi u břehů Dunkerku. Ve středu se při snaze překonat Lamanšský průliv utopilo 27 migrantů. Britský premiér Boris Johnson zveřejnil dopis francouzskému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, ve kterém ho žádá, aby zamezil přílivu uprchlíků do Francie. Jenže to Paříž pobouřilo a z migrační krize se stala i krize mezistátní.

Lukašenko je jen pěšákem Ruska, Putin ho drží u moci. Válka ale nehrozí, míní Svoboda

24. listopadu 2021 06:58

Běloruský vládce Alexandr Lukašenko je pouhým pěšákem Ruska. Jakmile přijde o podporu ze strany Vladimira Putina, bude to jeho konec, o to by se měla Evropské unie snažit, radí bývalý šéf diplomatů a někdejší vicepremiér Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Přítomnost ruských vojáků u ukrajinských hranic je demonstrací síly, k ozbrojenému konfliktu ale podle něj nedojde. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Zeman nabízí Polsku pomoc. Vyslání českých vojáků by ale musela schválit vláda

23. listopadu 2021 12:30
Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman nabídl Polsku pomoc v podobě vyslání českých vojáků na hranice s Běloruskem. Polsko má na hranicích problémy s migranty z Blízkého východu a severní Afriky. Ti se s podporou běloruského režimu snaží přes hranici dostat do Evropské unie. Sám Zeman ale ve svém dopisu adresovaném polskému prezidentovi Andrzeji Dudovi zmiňuje, že by o vyslání ozbrojených sil mimo území ČR měla rozhodnout česká vláda. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nutné spíš rozhodnutí obou komor Parlamentu.

Sledujte ZÁZNAM brífinku s Babišem. Jaké názory bude prezentovat na setkání lídrů V4?

23. listopadu 2021 09:49

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) v úterý dopoledne odletí do Budapešti, aby se zúčastnil jednání premiérů Visegrádské čtyřky (V4) o migrační krizi na hranicích Polska a Běloruska. O setkání požádal polský předseda vlády Mateusz Morawiecki. Jednání by mělo začít v poledne. Babiš krátce před odletem vystoupil na tiskové konferenci. Vyjádření sledujte přímo v tomto článku.

reklama