CNN Prima News migrace

migrace

Výpis příspěvků ke štítku „migrace“

Okamura se omluvil Zdechovskému za lži o migrantech. Kuriózně při tom kličkoval

16. srpna 2022 22:17

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura se veřejně omluvil europoslanci Tomáši Zdechovskému a jeho bývalému kolegovi Pavlu Svobodovi (oba KDU-ČSL) za své lži ohledně hlasování o uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů. Omluvu mu nařídil pražský městský soud již v dubnu. Opoziční poslanec přitom na Facebooku využil mnoho nástrojů, aby omluvu co nejlépe skryl. Zdechovský v reakci na to Okamuru označil za chudáka.

Rozsáhlá razie proti migrantům na Moravě: Zadrženo bylo 74 běženců a tři převaděči

10. srpna 2022 16:11

Další náročný den v oblasti migrace za sebou mají jihomoravští policisté. Strážcům zákona se v úterý podařilo zajistit celkem 74 převážně syrských migrantů a tři převaděče. V jedné dodávce se tísnilo 33 osob, včetně žen a dětí. Další dvě vozidla s převaděči zastavili dálniční policisté až v Kraji Vysočina.

Chtěl bych v Česku začít nový život. Uprchlíci z Ukrajiny budou řídit v ostravské MHD

9. srpna 2022 23:52

Dopravní podnik Ostrava (DPO) zaměstnal prvního ukrajinského utečence jako řidiče autobusu. Muž s dlouholetou praxí, který do Česka uprchl před ruskou invazí, nastoupil již na začátku srpna. Po něm by se ještě v létě měli do provozu zapojit i další dva řidiči z Ukrajiny. Podle šéfa dopravního podniku je věc výhodná pro obě strany.

Z Česka musel pryč, domů se bojí. Ruský student kvůli válce na Ukrajině žádá o azyl v USA

8. srpna 2022 00:16

Příběh ruského studenta Artema Safronova (22), který ještě nedávno pobýval v České republice, ukazuje, jak ozbrojený konflikt na Ukrajině zasahuje obyčejným lidem do života. Poté, co Safronovi neprodloužili v ČR vízum, odletěl do Mexika, odkud se dostal do USA. Tam žádá o azyl a pracuje načerno. Jak ale sám přiznává, vše je lepší než návrat do Ruska.

Nelegální uprchlíci v Česku mění taktiku. Zadržených migrantů u nás valem přibývá

4. července 2022 17:39

Zadržených migrantů na českém území velmi rychle přibývá. Meziroční nárůst se pohybuje kolem 75 procent. Jen o prvním červencovém víkendu zadrželi policisté téměř dvě stě běženců, což je absolutní rekord. Uprchlíci stále častěji volí jinou taktiku – nesnaží se překročit hranici ukrytí v kamionu, nýbrž se vydávají na cestu pěšky.

Češi už se nehrnou do pomoci ukrajinským uprchlíkům. Bojí se, že se sami budou mít hůř

30. června 2022 17:09

Češi jsou méně ochotní pomáhat ukrajinským uprchlíkům, ukazuje nový průzkum agentury STEM. Jedním z důvodů je strach ze zhoršení životní úrovně. Z výsledků ovšem také vyplývá, že podpora válčících stran mezi Čechy zůstává v podstatě neměnná. Analýza porovnala nálady společnosti ve vztahu k ruské invazi na Ukrajině od konce března do poloviny června.

Kontroverzní opatření. Migranti dostanou sledovací náramky, zvažuje britská vláda

19. června 2022 07:08

Uprchlíci budou dostávat sledovací elektronické náramky, aby se během azylového procesu nepokoušeli zmizet a museli se pravidelně hlásit úřadům. Toto kontroverzní opatření chce na zkoušku zavést Velká Británie. Vláda premiéra Borise Johnsona chce dát náramky všem, kteří zvolili „nebezpečný nebo zbytečný“ způsob cesty do Spojeného království. Proti tomuto kroku se vyrojila nemalá vlna nevole. Odpůrci upozorňují, že britský kabinet staví migranty na úroveň zločinců.