reklama
CNN Prima News migrace

migrace

Výpis příspěvků ke štítku „migrace“

Bitka Romů s Afghánci na Slovensku: Migranti hrají nezletilé, trestu se nevyhnou

Bitka nelegálních migrantů a místních Romů na východě Slovenska, ke které došlo začátkem července, vyvolala po zveřejnění informace množství reakcí. Do potyčky se zapojilo téměř 50 lidí a vzduchem létaly i kameny. Situaci museli uklidňovat městští i státní policisté. Televize JOJ nyní zveřejnila informace o tom, jaká opatření přijalo zařízení, kde jsou chlapci z Afghánistánu umístěni, a jak postupovala policie.

Uspěli jsme v průzkumech, tak se nás Babiš bojí a lže, má jasno Bartoš

Andrej Babiš se nás bojí a o Pirátech lže, prohlásil předseda strany Ivan Bartoš. Podle něj tak činí proto, že Piráti uspěli v předvolebních průzkumech, ve kterých v koalici se Starosty získali i přes 30 procent. Hnutí ANO vytáhlo před říjnovými volbami do Sněmovny téma nelegální migrace, Bartoš ale v rozhovoru pro web Akuálně.cz zdůraznil, že jeho strana tento problém odmítla.

Politolog: Téma migrace je pro SPD a ANO klíčové. Okamura může rozhodnout o další vládě

Migrace v Česku prakticky není, přesto se o ní před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny opět začíná mluvit. Téma vytahuje nejen SPD, ale také hnutí ANO. Podle politologa Ladislava Mrklase je strašení migrací způsob, jak dostat občany k volebním urnám. Prospěch to může přinést zejména Tomiu Okamurovi (SPD), o kterém Mrklas ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že to není neúspěšný politik a může dokonce rozhodovat, kdo bude další čtyři roky v Česku vládnout.

Hnutí SPD je xenofobní, covid zastavil neonacisty. Vláda schválila zprávu o extremismu

Zprávu o extremismu a předsudečné nenávisti na území Česka v loňském roce schválila v pondělí vláda. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu kabinetu. Zpráva uvádí, že nejvýznamnějším uskupením s dominujícími „xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky“ zůstalo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru odmítl Okamurovy výtky, že resort zprávu využívá k politickému boji, dělá to podle něj naopak šéf SPD.

Piráti: Na Babišovu úroveň se nesnížíme, lže a bojí se. Byty nikomu danit nebudeme

Nebudeme se snižovat na Babišovu úroveň, stojí si za svým Piráti. Podle jejich poslance Jana Lipavského se premiér Andrej Babiš (ANO) bojí a začíná lhát. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS tak reagoval na opakované výtky ze strany ANO, že Piráti jsou promigrační a chtějí lidem danit byty. Piráti to neustále vyvrací a tvrdí, že nic takového nechtějí a v programu nemají.

reklama