CNN Prima News Afrika

Afrika

Výpis příspěvků ke štítku „Afrika“

Popravy i nelidské chování. Velitel vagnerovců popsal kruté metody žoldáků, uprchl do Norska

18. ledna 2023 10:44

Pro naše velitele jsme byli snadno postradatelní, v podstatě jen potrava pro děla. Trestance, kteří nás doplnili a odmítli bojovat, bez milosti zabili. Tak o svém působení ve Vagnerově skupině vypráví ruský žoldák Andrej Medveděv, který dezertoval a uprchl do Norska. Podle vlastních slov se velmi obával o svůj život, a tak raději opustil svoji domovinu.

Rekordně teplý Nový rok. V Česku padala historická maxima, bylo téměř 20 stupňů Celsia

1. ledna 2023 16:57

V Javorníku v Olomouckém kraji v neděli ráno meteorologové naměřili 19,6 stupně Celsia, dosud nejvyšší lednovou teplotu v Česku. Nové maximum překonalo dosavadní rekord 18,8 stupně z Vaňova v Ústí nad Labem z 29. ledna 2002. Rekordy pro Nový rok zaznamenalo zhruba 80 procent ze 162 stanic s alespoň třicetiletou řadou měření. Řekl to Štefan Handžák z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Maroko ničí favority díky africkému Mourinhovi. Trenérovi, který na MS vůbec neměl být

11. prosince 2022 06:27

Styl hry jeho mužstva možná připomíná spíše Otto Rehhagela, architekta řecké defenzivní zdi z Eura 2004. Marockému kouči Valídu Radžradžuímu však nejen ve vlasti přezdívají africký Mourinho. Takových lichotek teď zřejmě uslyší víc. Tým v červeno-zeleném totiž na fotbalovém mistrovství světa senzačně postoupil do semifinále i díky Radžradžuího mazané taktice.

Basketbalová hvězda za obchodníka se smrtí? V Rusku se Američanům za „obchod“ vysmáli

9. prosince 2022 23:16

Obchodník se zbraněmi za basketbalistku. Nečekaná výměna vězňů mezi USA a Ruskem vzbuzuje řadu otázek. Takzvaný obchodník se smrtí Viktor But, který strávil v americkém vězení 14 let, je už v Moskvě. Je to muž, který byl ruským agentem a prosazoval politické cíle Moskvy zejména v Africe. Podle analytiků je výměna spíše vítězstvím Ruska.

Horolezec Lukáš nečekaně zemřel. Před smrtí prožil tragédii, kamarády mu zabili islamisté

7. prosince 2022 14:48

Šokující zpráva zasáhla horolezeckou komunitu začátkem tohoto týdne. V pouhých 45 letech zemřel dobrodruh a jejich kamarád Josef „José“ Lukáš. Nejen o svých expedicích fanoušky a známé informoval na sociálních sítích. Právě tam se s nimi před lety podělil o smutnou zprávu týkající se osudu dvou jeho kamarádů. V pákistánských horách je měli zabít radikální islamisté.

Huawei spolu s partnery hodlá pomoci 120 milionům lidí v odlehlých oblastech s připojením k internetu

27. listopadu 2022 08:56

Přístup ke stabilnímu internetovému připojení je v dnešním digitálním světě téměř základním právem každého člověka. Podle zprávy OSN se však téměř třetina světové populace k internetu doposud nikdy nepřipojila a i přes skokový nárůst konektivity zapříčiněný globální pandemií nadále zůstává bez této možnosti. Technologický gigant Huawei se proto přidal k digitální alianci Partner2Connect pod hlavičkou Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) a podepsal závazek, že do roku 2025 společně s partnery pomůže 120 milionům lidí v odlehlých oblastech připojit se k internetu.