emoce

Výpis příspěvků ke štítku „emoce“

Rakiče jdu ulovit s radostí, říká Procházka. Na tréninku se motivuje hudbou z filmu Duna

Jako dítě, které si hraje na hřišti a nechce se mu domů. Tak působil Jiří Procházka při svém posledním tréninku v domovském Jetsaam gymu před odletem do Las Vegas. Už 13. dubna se na obřím turnaji UFC 300 utká s Aleksandarem Rakičem z Rakouska. Kdyby rival viděl, jak vypadají tréninky českého samuraje, asi by neměl lehké spaní. „V kleci chci zářit, nic jiného!“ má jasno Procházka.

Emoce stranou, jsem vyběhaný vlčák, říká Kincl. Bude se rozhodovat o pokračování v Oktagonu

Turnaj Oktagon 54 nabídl hned několik pekelných střetů. Největším dramatem ale byla finální bitva krále střední váhy Patrika Kincla s polským rivalem Piotrem Wawrzyniakem. Český bijec nakonec vyhrál za nadšeného hřmění publika ve třetím kole škrcením. Brzy mu však vyprší s Oktagonem smlouva a bude zvažovat, co dál. Pocit z posledního vítězství se ale přitom pokusí potlačit. „Už jsem trochu vyběhanej vlčák, takže vím, co emoce dokážou dělat,“ říká šampion pro CNN Prima NEWS, který se chce rozhodovat s chladnou hlavou.

Zpěvačka Bára Zemanová představila energickou píseň. Kosmickým videoklipem ohlašuje návrat

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší pauze nový singl předznamenávající její návrat na pódia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na svém kontě dvě studiové desky, několik úspěšných singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se fanouškům připomíná energickou skladbou Mayday. Píseň se točí kolem zakázané lásky a její atmosféru podtrhuje nápaditý videoklip natočený v planetáriu.

Návrat studentů na FF: Bojím se záchvatů úzkosti, líčí dívka. Další si chtějí zkoušky odbýt

Atestace a skládání státních závěrečných zkoušek budou pro studenty dobrovolné, rozhodlo v reakci na tragickou střelbu vedení Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK). Ve zkouškovém období, které započalo 15. ledna, proto někteří odkládají písemné testy i ústní zkoušky na později, a to zejména z psychických důvodů. Události z 21. prosince jimi natolik otřásly, že se po vstupu do budovy obávají i záchvatů úzkosti. Na druhé straně si jiní chtějí zkoušky odbýt co nejrychleji. I oni se však během přípravy potýkali s přívaly emocí.

Investovat do umění bez emoce nejde, shodli se experti. Jaká je šance najít poklad z půdy?

V otázce investic do umění jsou lidé často schopni překročit racionální rámec, jelikož se do díla zamilovali. Uvedla to v pořadu Svět financí s Trinity Bank ředitelka investičního fondu Pro arte Alexandra Bízková. Podle ekonoma Lukáše Kovandy není možné očekávat v této oblasti zhodnocení peněz, pokud k ní člověk nepřistupuje s emočním zainteresováním. Odborníci dále hovořili o tom, zda je ještě stále možné najít poklad na půdě či na co se zaměřit v současném umění.

Čím krutější, tím více fascinující: Expert líčí důvody, které lidi táhnou k tragédiím

Natáčet si nejrůznější tragédie a se zaujetím sledovat lidské pohromy? Lidi neštěstí obecně přitahuje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl psychiatr Cyril Höschl. Není proto překvapením, že masakr na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) veřejnost tolik zajímá. Dobrat se odpovědi na otázku, proč mladík střelnou zbraní usmrtil čtrnáct nevinných a další desítky zranil, by podle psychologa Jana Kulhánka společnosti prospělo.