Charitativní akce Teribear: Stáhněte aplikaci, choďte, běhejte a pomozte tak dětem

Ve čtvrtek odstartoval šestý ročník akce Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Jedná se o každoroční charitativní projekt, který organizuje Nadace Terezy Maxové dětem. Lidé pohybem podporují děti z neúplných rodin. Letošní ročník se kvůli koronavirovým opatřením uskuteční virtuálně, po celé republice a skrz aplikaci se může zúčastnit každý.

Letošní ročník, podobně jako jiné akce, poznamenala opatření proti koronaviru. Pomůže ale sportovní běžecká aplikace. Za každý zaznamenaný kilometr, který uživatel aplikce uběhne, věnují partneři akce deset korun na zvolený příběh pomoci.

Koronavirus akci v něčem paradoxně i pomohl

„Virtuální Teribear, ač ta doba je složitá, nám pomáhá tím, že dostaneme tu pomoc po celé republice. A může chodit a běhat kdykoliv a kdekoliv, i v zahraničí. Díky té aplikaci,“ uvedla ve studiu CNN Prima NEWS patronka akce Tereza Maxová, přičemž doplnila, že na čtvrteční tiskové konferenci bylo vidět, že ta chuť pomáhat zůstává. Později také zmínila, že přemýšlí, zda akci podobným způsobem neuskuteční i příští rok.

„Dneska je už šestnáct tisíc zaregistrovaných lidí,“ informovala patronka akce. „Je vidět, že lidi jsou solidární a že chtějí pomáhat. Doba je složitá, ale myslím, že ten, kdo může, tak by pomoci mohl. Během nebo chůzí, si myslím, že člověk pomůže i sobě. V této době by se člověk měl udržovat ve formě a dodržovat nějaký zdravý způsob života a ten pohyb k tomu určitě pomáhá,“ pochvalovala si Tereza Maxová.

„Za ty roky se už podařilo pomoci dětem 45 miliony korun. A jen taková zajímavost, loni jsme měli dokonce 83 poprvé registrovaných psů, kteří také běhali,“ doplnil za dalšího podporovatele akce člen představenstva automobilky Škoda Bohdan Wojnar.

Ženy se účastní více, nechybí slavné osobnosti

„Ženy mají náskok stoprocentně před muži, protože se násobně účastní daleko víc, takže nás to bere opravdu za srdce a pomáháme, seč se dá,“ podotkl.

„Vyzývám všechny účastníky, ať se registrují, ať běhají, ať chodí,“ připomněla Tereza Maxová.

Letošní ročník akce opět podpořila i řada známých osobností, mezi nimi třeba tenisté Barbora Strýcová a Radek Štěpánek, herečky Jana Plodková s Aňou Geislerovou nebo až z Miami modelka Karolína Kurková. „Nezáleží, jestli jste osobnost, nebo ne, jakého jste věku, jakou máte formu. Je to opravdu akce bezlimitní. Může kdokoliv pomoct. To si myslím, že je fajn,“ dodala závěrem Tereza Maxová.

Informace mohou zájemci najít na stránkách teribear.cz nebo na webu Nadace Terezy Maxové.

Tagy: