reklama

chata

Výpis příspěvků ke štítku „chata“

Opuštěná chatička pro čarodějnici láká turisty do Plzeňska. Brzy ji ale čeká demolice

Mezi místními se říká, že v ní žije čarodějnice. Opuštěný objekt, do kterého se nejde dostat, poutá pozornost návštěvníků z celé republiky. Řeč je o chatičce, která stojí na bývalém pilíři železničního mostu nad řekou Radbuzou na jižním Plzeňsku. Za čas ji ale k nelibosti turistů čeká demolice. V místě, kde stojí, má vzniknout nová lávka.

Muž po sobě zanechal „výbušnou sbírku“ z války. Policisté zajistili 26 kg munice

Překvapivé odhalení čekalo policisty v rekreační chatě na Brněnsku. Zatímco zjišťovali okolnosti smrti jejího majitele, narazili na velké množství výbušnin z období druhé světové války. Ukázalo se, že zemřelý byl vášnivým sběratelem. Jelikož hrozilo, že by mohly některé předměty při převozu explodovat, museli je policisté na poli poblíž chaty zlikvidovat.

Babiš se vysmál opozici za její plán rozvolnění. Je to tabulka s dětinskými názvy, říká

„Musím se smát, to snad opozice nemyslí vážně.“ Těmito slovy okomentoval premiér Andrej Babiš v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS tabulku k rozvolnění opatření, kterou vytvořila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Nazvala ji „Zpět do normálního života“. Podle premiéra je to tabulka s dětinskými názvy a opoziční blok pod vedením Petra Fialy a spol. nemá nic konkrétního. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) slíbil, že vláda svůj plán rozvolnění představí do Velikonoc.

Na chatu už příští týden? Vláda bez opozice nouzový stav neprodlouží, přiznal Babiš

„Když opozice nouzový stav neschválí, neprodloužíme ho,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS premiér Andrej Babiš. Podle něj je nouzový stav důležitý jen kvůli zákazu pohybu mezi okresy a vycházení večer. Babiš také připustil, že se zamyslí nad možností, že by lidé mohli na chaty již příští týden. Lockdown podle něj funguje a situace v Česku se zlepšuje.

Klaus vzdoruje i po nákaze koronavirem. Za porušení opatření mu hrozí další pokuta

Bývalý prezident Václav Klaus po vyhlášení uzávěry Trutnovska strávil víkend ve svém bytě v lyžařském středisku Černý Důl. Hygienici to zjistili při trasování. Městskému úřadu v Trutnově pak dali podnět k prověření, zda Klaus neporušil vládní nařízení. Píše o tom web Seznam Zprávy na základě sdělení ředitelky pražské hygieny Zdeňky Jágrové.

Chatu na víkend si pronajmout můžete, říká právník. Dostálová mluví o ohýbání pravidel

I když jsou skiareály a víceméně i hotely zavřené, u Čechů roste chuť po dovolené na horách. Občané, kteří nemají vlastní chalupy, se tak snaží na internetu vyjednat víkendový pronájem. Jenže to je podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) ohýbání protikoronavirových pravidel. Šéfka resortu proto pohrozila zpřísněním restrikcí.

reklama