chata

Výpis příspěvků ke štítku „chata“

Detaily úmrtí manželů na Českobudějovicku: Kriminalisté nevylučují vraždu a sebevraždu

V případě smrti muže a ženy na Českobudějovicku pracují podle informací CNN Prima NEWS policisté s verzí, že se jednalo o vraždu a sebevraždu. Mrtvá těla ležela před jednou z chat ve Vrcově u Borovan. Jihočeští kriminalisté na případu pracují od čtvrtečního večera a uklidňují veřejnost, že nikomu další nebezpečí nehrozí. Bližší detaily však prozradit nechtějí.

Okouzlující městečko, kde vás budou s radostí hýčkat: St. Johann in Pongau

Konečně jste se dočkali - nastal čas jen pro vás, pro vašeho partnera či partnerku nebo přátele. Ať je to jak chce, tuhle dovolenou si hodláte užít po všech směrech. Možná ji teprve plánujete, třeba už máte i termín, pořád ale nevíte kam vyrazit? A co takhle St. Johann in Pongau v rakouských Alpách? Tady můžete zažít všechno, po čem pozemský smrtelník obvykle sní - vydávat se za dobrodružstvím, překonávat vlastní limity, odpočívat, nechat se hýčkat i ochutnávat vyhlášené speciality. Sečteno podtrženo - tady najdete, co jste hledali.

Útočník, který pobodal dva muže na hlavě, skončil ve vazbě. Hrozí mu výjimečný trest

Aktualizováno

Útočníka, který v neděli po hádce a pod vlivem alkoholu pobodal v chatové oblasti na Uherskohradišťsku dva muže, poslal soud do vazby. Už v pondělí navečer kriminalisté osmadvacetiletého muže obvinili z pokusu o vraždu. V tiskové zprávě to ve středu uvedla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. V případě prokázání viny hrozí muži až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Oprav dům po babičce. Hladík chystá nové dotace, Kalousek je obratem označil za nemravné

Více než jeden milion korun. Tolik bude možné získat z nového programu Oprav dům po babičce. Dotace mají sloužit na rekonstrukci domů, chat a chalup starších deseti let. Program představil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) společně se svým stranickým šéfem, ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou. Žadatel o dotaci může zároveň získat i výhodnější úrok u stavebního úvěru. Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dotace pro lidi s nemovitostí označil za nemravné.

Nový seriál Chataři ze Švihova. Režie se chopil Michal Suchánek, proutníka si zahraje Kolečko

Námět, který už nemůže být Čechům bližší, zvolila skupina Prima pro nový seriál, který v těchto dnech vzniká pod rukama režiséra Michala Suchánka. Populární herec, režisér a v tomto případě také autor scénáře vsadil na popularitu chataření. Do připravovaného osmidílného seriálu Chataři ze Švihova obsadil své přátele, děti, také potomky svých přátel, kolegy režiséry i producenta. Prima seriál uvede na své nové VOD platformě prima+.

Muži obviněnému z týrání odebrali psy. Podle útulku jsou zvířata v pořádku

Příběh psů a jejich majitele ze Sokolovska má pokračování. V závěru května vyvolaly zděšení záběry, na nichž muž surově bil pěstmi a kopanci fenu ze svého chovu. Policisté ihned začali jeho chování vyšetřovat s podezřením na týrání zvířat. Nyní byli psi rozhodnutím úřadu chovateli odebráni a umístěni do útulku. Jeho provozovatelka však tvrdí, že zdraví zvířat vypovídá o tom, že se o ně jejich majitel výborně stará. Ten psy v útulku navštěvuje a doufá, že mu je úřady navrátí.