reklama

Cheb

Výpis příspěvků ke štítku „Cheb“

Devět z deseti pacientů na ventilátorech zemře a nejde jen o staré lidi, zní z Chebu

Čirá hrůza. Tak vypadá současná situace na Chebsku, kde v posledních dnech naplno udeřila britská mutace koronaviru. Chebská nemocnice hlásí, že z deseti pacientů na ventilátorech jich devět zemře. Virus se šíří neskutečnou rychlostí, bere si obrovské množství životů. Uznávaný datový vědec Petr Ludwig na Facebooku varuje: „Cheb již zažívá to, co brzy pozná i zbytek ČR.“

Blatný: V uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov pozorujeme náznaky zlepšení

Epidemická situace v uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) vykazuje náznaky zlepšení. Zhoršuje se ale v okolních okresech Karlovarského a Královéhradeckého kraje. V současné době hygienici neuvažují o uzavření dalších okresů, řekl v pořadu Pressclub Frekvence 1. Vláda okresy uzavřela ve čtvrtek 11. února, zřejmě na tři týdny.

Kubek: Otevření obchodů by byla katastrofa. Babiš přehazuje odpovědnost na lidi

Prezident České lékařské komory Milan Kubek je proti otevření obchodů, o kterém chce v pátek jednat vláda premiéra Andreje Babiše. Ten podmiňuje otevření „celospolečenskou dohodou“ s lidmi, tedy že by výměnou za rozvolnění dbali na vládní nařízení. Kubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS však říká, že Babiš se tímto krokem chce pouze zbavit odpovědnosti a přehodit ji na lidi.

reklama