Moravskoslezští záchranáři společně s horskou službou v sobotu zasahovali u chlapce, který se zranil při lyžování. Hoch narazil do kovové konstrukce. Na místo vyrazil i vrtulník z Ostravy. Kvůli poranění břicha a pánve ho převezli do ostravské Fakultní nemocnice.
Informaci přijali pracovníci operačního střediska v sobotu odpoledne. Chlapec se zranil ve skiareálu Karlov na Bruntálsku, na místo proto vyrazila pozemní posádka z Rýmařova a vrtulník z Ostravy. Na místě zasahovala také Horská služba Jeseníky.
ČTĚTE TAKÉ: Vlak mezi Nymburkem a Poděbrady usmrtil člověka. Provoz přes dvě hodiny stál
„Hoch školního věku při lyžování narazil do kovové konstrukce. První pomoc mu poskytli členové horské služby, kteří jej také uložili do podtlakové matrace,“ uvedli záchranáři v tiskové zprávě.
Dnes (28.12.) jsme zasahovali u chlapce, který se vážně zranil při lyžování ve ski areálu Karlov na Bruntálsku, když narazil do kovové konstrukce. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče posádkami ZZS MSK jej vrtulník transportoval do FN Ostrava.https://t.co/C5CKhWfa4L pic.twitter.com/PMI37Nil08
— Zdravotnická záchranná služba MSK (@ZachrankaMSK) December 28, 2024
Lékař na místě diagnostikoval poranění břicha a pánve. Záchranáři chlapci podali léky tlumící bolest a infuzní roztok. Kvůli svým zraněním byl letecky transportován do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice.
MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Vlak se na přejezdu v Praze srazil s autem. V soupravě jelo 90 lidí, řidič skončil v nemocnici