CNN Prima News lyžování

lyžování

Výpis příspěvků ke štítku „lyžování“

KOMENTÁŘ: My jsme tě nestvořili, tak plať. Ledecká se správně vzpírá obludnému systému

29. října 2022 06:08

Po nějakém čase sportovní veřejnost řeší evergreen, kdy úspěšného českého sportovce vyrostlého mimo systém hodlá právě tento systém náležitě podojit. Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká si totiž nechce nechat mluvit do toho, kdo bude jejím osobním sponzorem, což se nelíbí bafuňárům Svazu lyžařů České republiky. Vše korunuje kolosální střet zájmů v podobě šéfa svazu Davida Trávníčka.

Lyžařský kurz jako luxus. Školy kvůli zdražování chystají i osekané varianty za nižší cenu

25. října 2022 17:23

Školy napříč republikou řeší, jak v aktuálním školním roce naložit s lyžařskými kurzy. Vzhledem ke zdražení ubytování, dopravy, jídla a ve finále i skipasů, totiž vůbec není jasné, kolik rodin by si týdenní kurz mohlo dovolit. Některé školy už se proto rozhodly lyžování vynechat. Jiné hledají cesty, jak získat přijatelnou cenu.

154,49 metru na lyžích po kovové trubce. Olympijský medailista překonal bláznivý rekord

26. května 2022 16:17

Přestože lyžařská sezona skončila už před dvěma měsíci, udála se v květnu na severu Švédska dechberoucí událost korunovaná světovým rekordem. Bronzový medailista z letošních zimních olympijských her v lyžařském slopestyle Jesper Tjäder předvedl nejdelší rail v historii lyžování. Na kovové trubce ujel 154,49 metru, čím o 25 metrů překonal rekord Američana Toma Wallische.

Poklady českého lyžování: Ski muzeum v Harrachově nabízí tisíce exponátů

20. května 2022 23:35

Že se lyžování v Harrachově můžete věnovat jen v zimě? Kdepak, bratři Slavíkové vás přesvědčí o opaku. Skoky na lyžích tvoří podstatnou část jejich životů, medailí mají plné vitríny. A před časem založili unikátní muzeum, které mapuje počátky lyžování od dob Rakouska-Uherska a podstatná část expozice patří právě takovým skokanským velikánům, jako jsou olympijský vítěz Jiří Raška nebo zdejší rodák a svého času světový rekordman v letech na lyžích Pavel Ploc.