CNN Prima News lyžování

lyžování

Výpis příspěvků ke štítku „lyžování“

Areály v Česku se chystají na spuštění lanovek. Někde je stále po kolena sněhu

Po několika měsících nucené odstávky se budou moci v pondělí turisté znovu nechat vyvézt lanovkou z Ramzové na Šerák. Středisko je jedním z prvních v Jeseníkách, které chce hned využít uvolnění protikoronavirových opatření. Příští víkend by se měla spustit také lanovka v Koutech. Například na Kopřivné je místy stále po kolena sněhu. Na spuštění lanovek se chystají také v Krkonoších, první na řadu přijde kabinová dráha na Sněžku z Pece pod Sněžkou.

Po 110 dnech skončil na Slovensku lockdown. Jak to u sousedů vypadá po rozvolnění?

Slovensko strávilo v lockdownu sto deset dní. Opatření bylo reakcí na vysoké počty hospitalizovaných po Vánocích. Letos v lednu Slovensko zaznamenalo největší úmrtnost na počet obyvatel v Evropě. A přestože stále platí zákaz vycházení mezi osmou večer a pátou hodinou ranní, od 19. dubna se protikoronavirová opatření výrazně uvolňují, píše spolupracovnice CNN Prima NEWS na Slovensku. Text ponecháváme v původním slovenském znění.

Chyba stála Vlhovou v Aare medaili. Vyhrála Liensbergerová, Dubovská skončila dvanáctá

Česká lyžařka Martina Dubovská skončila ve druhém slalomu v Aare dvanáctá a o místo vylepšila svůj páteční výsledek. Poprvé ve Světovém poháru vyhrála úřadující mistryně světa Rakušanka Katharina Liensbergerová a překazila Američance Mikaele Shiffrinové útok na 70. triumf v seriálu. Slovenka Petra Vlhová se po nepovedeném prvním kole posunula díky nejrychlejší druhé jízdě na osmé místo a do finále sezony jde v čele disciplíny i celkového pořadí.

Nejsme disciplinovaní, říká Neumannová k pandemii v Česku. Vzpomíná na bájné Nagano

Před 16 lety ve stejném areálu zazářila. Ve středu začíná mistrovství světa v klasickém lyžování v německém Oberstdorfu, kde Kateřina Neumannová v roce 2005 získala svoji první zlatou medaili ze šampionátu. Nejen o tom mluvila slavná lyžařka v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Je to přesně 23 let, co se vrátila se zlatými hokejisty z olympiády v Naganu. A řeč přišla také na tuzemskou pandemickou situaci.

Zlaté Åre. Takhle si Šárka Záhrobská před 14 lety dojela pro titul mistryně světa

Je to jenom jeden závod, ve kterém buď uspějete, nebo ne, takže to neprokazuje žádnou dlouhodobou výkonnost. S těmito slovy vyrážel na mistrovství světa do švédského Åre Petr Záhrobský a jeho dcera a svěřenkyně v jedné osobě Šárka. Ačkoli čeští fanoušci doufali v medaili nejcennější, tandem Záhrobských optimismus mírnil.