reklama
CNN Prima News lyžování

lyžování

Výpis příspěvků ke štítku „lyžování“

Bez očkování si v Česku nezalyžujete. Někde se připravte i na povinné respirátory

26. listopadu 2021 05:42

Těšíte se, že letos o Vánocích nebo mezi svátky vyrazíte na hory? Nezapomeňte, že ani tam se vám nevyhnou přísná hygienická opatření. Podle současných pravidel se už při nákupu skipasu budete muset prokázat buď očkováním, nebo potvrzením o prodělání covidu. Testy až na výjimky, které se týkají převážně dětí, aktuálně platné nejsou.

Češi si v Rakousku bez očkování nezalyžují. Peníze se vracet nebudou, říká Papež

14. listopadu 2021 09:07

Rakousko se připravuje na celostátní lockdown pro lidi bez očkování. Opatření, která budou platit zřejmě od pondělí, už v pátek avizoval rakouský kancléř Alexander Schallenberg. Co přesně ale Rakušany čeká, upřesní vláda až v neděli. Případný lockdown pro neočkované se dotkne i těch, kteří se do Rakouska chystají na lyže.

Lyžování v Rakousku jen pro očkované. Testy už nebudou platit ani v restauracích a hotelech

5. listopadu 2021 23:59

V Rakousku se od pondělka podstatně zpřísní protipandemická opatření, nové restrikce se dotknou zejména lidí bez očkování proti COVID-19. Vláda v pátek oznámila, že pro vstup do restaurací nebo na kulturní a sportovní akce už nebude stačit negativní test na koronavirus, nově bude potřeba doklad o vakcinaci nebo prodělání nemoci. Stejná pravidla budou platit pro hotely nebo lyžařské vleky.

Skiareály určitě nezavřeme. Vojtěch prozradil, jaká opatření budou pro lyžaře platit

3. listopadu 2021 18:13

Lyžaři a provozovatelé skiareálů doufají, že se nadcházející sezóna nebude podobat té minulé, kdy vleky a lanovky skoro celou dobu stály. Zatím ale nikdo příliš netuší, jaká opatření budou panovat. Alespoň částečně je pro CNN Prima NEWS naznačil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Prodej skipasů se podle něj bude řídit podobnými pravidly, která platí pro návštěvu restaurací.

Skipasy zdraží až o 15 procent. Lyžařské areály ladí s vládou nutná opatření

3. listopadu 2021 13:11

Skipasy v tuzemských horských střediscích podle jejich asociace meziročně mírně zdraží. Areály ale častěji pracují s víceúrovňovými cenami. Rozdílné částky lidé zaplatí, pokud si skipas pořídí předem on-line, přijedou lyžovat v pracovním týdnu, nebo v exponovaném čase. Asociace horských středisek (AHS) zároveň jedná s úřady o nastavení pravidel provozu v zimní sezoně.

reklama