reklama

Chtěl se ulít z práce, tak zapálil seno. Na dobrovolného hasiče ale policie přišla

Za sérií požárů balíků sena na Liberecku může s největší pravděpodobností dobrovolný hasič. Policisté v pátek zadrželi hned trojici podezřelých, přičemž jeden z nich je členem dobrovolné jednotky, která u požáru zasahovala. Vyšetřovatelům údajně řekl, že se mu nechtělo do jeho stálého zaměstnání.

reklama

„Současně si chtěl vysloužit vyšší odměnu jako zasahující hasič,“ uvedla Dagmar Sochorová, mluvčí PČR Libereckého kraje.

K tématu

Ve Vratislavicích nad Nisou za posledních deset dní hořelo seno celkem čtyřikrát, naposledy k plamenům vyjížděli hasiči v pátek ve čtyři ráno, kdy v plamenech bylo přibližně třicet balíků sena. Už po třetím požáru v pondělí, který byl svým rozsahem prozatím největší, prý bylo jasné, že oheň někdo zakládá úmyslně.

Kriminalisté na místo přivedli i psa, který je vycvičený k vyhledávání urychlovačů hoření, nakonec však jasné důkazy o úmyslném zapálení nenašli. Tuto možnost ovšem nevyloučili a obrátili se na veřejnost s prosbou o případná svědectví. Lidé z okolí se skutečně ozvali a podle policejní mluvčí významně vyšetřovatelům pomohli.

Policisté tak zadrželi a vyslechli tři podezřelé, dva muže a jednu ženu. Všichni se k založení požárů nakonec přiznali. Obviněn zatím nebyl nikdo.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama