reklama

Chtěl se ulít z práce, tak zapálil seno. Na dobrovolného hasiče ale policie přišla

Za sérií požárů balíků sena na Liberecku může s největší pravděpodobností dobrovolný hasič. Policisté v pátek zadrželi hned trojici podezřelých, přičemž jeden z nich je členem dobrovolné jednotky, která u požáru zasahovala. Vyšetřovatelům údajně řekl, že se mu nechtělo do jeho stálého zaměstnání.

reklama

„Současně si chtěl vysloužit vyšší odměnu jako zasahující hasič,“ uvedla Dagmar Sochorová, mluvčí PČR Libereckého kraje.

K tématu

Ve Vratislavicích nad Nisou za posledních deset dní hořelo seno celkem čtyřikrát, naposledy k plamenům vyjížděli hasiči v pátek ve čtyři ráno, kdy v plamenech bylo přibližně třicet balíků sena. Už po třetím požáru v pondělí, který byl svým rozsahem prozatím největší, prý bylo jasné, že oheň někdo zakládá úmyslně.

Kriminalisté na místo přivedli i psa, který je vycvičený k vyhledávání urychlovačů hoření, nakonec však jasné důkazy o úmyslném zapálení nenašli. Tuto možnost ovšem nevyloučili a obrátili se na veřejnost s prosbou o případná svědectví. Lidé z okolí se skutečně ozvali a podle policejní mluvčí významně vyšetřovatelům pomohli.

Policisté tak zadrželi a vyslechli tři podezřelé, dva muže a jednu ženu. Všichni se k založení požárů nakonec přiznali. Obviněn zatím nebyl nikdo.

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama