reklama

Chtěl se ulít z práce, tak zapálil seno. Na dobrovolného hasiče ale policie přišla

Za sérií požárů balíků sena na Liberecku může s největší pravděpodobností dobrovolný hasič. Policisté v pátek zadrželi hned trojici podezřelých, přičemž jeden z nich je členem dobrovolné jednotky, která u požáru zasahovala. Vyšetřovatelům údajně řekl, že se mu nechtělo do jeho stálého zaměstnání.

reklama

„Současně si chtěl vysloužit vyšší odměnu jako zasahující hasič,“ uvedla Dagmar Sochorová, mluvčí PČR Libereckého kraje.

K tématu

Ve Vratislavicích nad Nisou za posledních deset dní hořelo seno celkem čtyřikrát, naposledy k plamenům vyjížděli hasiči v pátek ve čtyři ráno, kdy v plamenech bylo přibližně třicet balíků sena. Už po třetím požáru v pondělí, který byl svým rozsahem prozatím největší, prý bylo jasné, že oheň někdo zakládá úmyslně.

Kriminalisté na místo přivedli i psa, který je vycvičený k vyhledávání urychlovačů hoření, nakonec však jasné důkazy o úmyslném zapálení nenašli. Tuto možnost ovšem nevyloučili a obrátili se na veřejnost s prosbou o případná svědectví. Lidé z okolí se skutečně ozvali a podle policejní mluvčí významně vyšetřovatelům pomohli.

Policisté tak zadrželi a vyslechli tři podezřelé, dva muže a jednu ženu. Všichni se k založení požárů nakonec přiznali. Obviněn zatím nebyl nikdo.

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama