Chtěl se ulít z práce, tak zapálil seno. Na dobrovolného hasiče ale policie přišla

Za požáry sena může dobrovolný hasič

Dobrovolný hasič může za požár sena na Liberecku

Za sérií požárů balíků sena na Liberecku může s největší pravděpodobností dobrovolný hasič. Policisté v pátek zadrželi hned trojici podezřelých, přičemž jeden z nich je členem dobrovolné jednotky, která u požáru zasahovala. Vyšetřovatelům údajně řekl, že se mu nechtělo do jeho stálého zaměstnání.

„Současně si chtěl vysloužit vyšší odměnu jako zasahující hasič,“ uvedla Dagmar Sochorová, mluvčí PČR Libereckého kraje.

Ve Vratislavicích nad Nisou za posledních deset dní hořelo seno celkem čtyřikrát, naposledy k plamenům vyjížděli hasiči v pátek ve čtyři ráno, kdy v plamenech bylo přibližně třicet balíků sena. Už po třetím požáru v pondělí, který byl svým rozsahem prozatím největší, prý bylo jasné, že oheň někdo zakládá úmyslně.

Kriminalisté na místo přivedli i psa, který je vycvičený k vyhledávání urychlovačů hoření, nakonec však jasné důkazy o úmyslném zapálení nenašli. Tuto možnost ovšem nevyloučili a obrátili se na veřejnost s prosbou o případná svědectví. Lidé z okolí se skutečně ozvali a podle policejní mluvčí významně vyšetřovatelům pomohli.

Policisté tak zadrželi a vyslechli tři podezřelé, dva muže a jednu ženu. Všichni se k založení požárů nakonec přiznali. Obviněn zatím nebyl nikdo.

Tagy: