reklama

Chtěl se ulít z práce, tak zapálil seno. Na dobrovolného hasiče ale policie přišla

Za sérií požárů balíků sena na Liberecku může s největší pravděpodobností dobrovolný hasič. Policisté v pátek zadrželi hned trojici podezřelých, přičemž jeden z nich je členem dobrovolné jednotky, která u požáru zasahovala. Vyšetřovatelům údajně řekl, že se mu nechtělo do jeho stálého zaměstnání.

reklama

„Současně si chtěl vysloužit vyšší odměnu jako zasahující hasič,“ uvedla Dagmar Sochorová, mluvčí PČR Libereckého kraje.

Ve Vratislavicích nad Nisou za posledních deset dní hořelo seno celkem čtyřikrát, naposledy k plamenům vyjížděli hasiči v pátek ve čtyři ráno, kdy v plamenech bylo přibližně třicet balíků sena. Už po třetím požáru v pondělí, který byl svým rozsahem prozatím největší, prý bylo jasné, že oheň někdo zakládá úmyslně.

Kriminalisté na místo přivedli i psa, který je vycvičený k vyhledávání urychlovačů hoření, nakonec však jasné důkazy o úmyslném zapálení nenašli. Tuto možnost ovšem nevyloučili a obrátili se na veřejnost s prosbou o případná svědectví. Lidé z okolí se skutečně ozvali a podle policejní mluvčí významně vyšetřovatelům pomohli.

Policisté tak zadrželi a vyslechli tři podezřelé, dva muže a jednu ženu. Všichni se k založení požárů nakonec přiznali. Obviněn zatím nebyl nikdo.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně
Partie

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně

Nedodržují se dohody, poslanci si skáčou do řeči a nechodí do práce. Zástupci vládních stran i opozice si v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS vzájemně vyčetli, jak se chovají v Poslanecké sněmovně. V prvním týdnu jednání v letošním roce se totiž hned několikrát nepohodli. Jednání o důvěře se protáhlo na rekordních 23 hodin a schvalování novel v prvním čtení v pátek přerušili.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama