CNN Prima News Jiří Lizec
Jiří Lizec

Jiří Lizec

redaktor CNN Prima NEWS

Absolvent Vyšší odborné škole publicistiky v Praze. Kromě redakce CNN Prima NEWS působí také jako redaktor Českého florbalu.

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Náplast na zrušené hokejové MS? Švýcaři chystají turnaj v nové hale, hlad po medaili mají

Covid jim šampionát odebral, odčinění by však mělo přijít v roce 2026. Švýcaři se již připravují na pořádání mistrovství světa v ledním hokeji, dokonce staví v Curychu novou multifunkční arénu. Kvalitní organizaci by určitě rádi završili medailí, kterou na domácích turnajích nezískali už od roku 1953. Země Helvétského kříže při výběru nakonec neměla protikandidáta.

Vláda je bezradná. Ale Fiala sází stromy, tak jsme asi v pohodě, glosuje exministr financí

Často se říká, že vláda špatně komunikuje, ale bezradnost se prezentuje špatně, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr financí za ANO Ivan Pilný. Rýpl si také do premiéra Petra Fialy (ODS) kvůli jeho příspěvku na Twitteru. Předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl následně představil tři cesty, kterými by se Česko mohlo v době energetické krize vydat. Důležité je se co nejdříve rozhodnout.

Hádka političek o jídlo ve školce v pytli na odpadky: Padlo i přirovnání k Černobylu

K ostré hádce kvůli přenášení uvařeného jídla v pytlích na odpadky v jedné pražské mateřské škole došlo v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta Zajíčková (ODS) a zastupitelka hlavního města a MČ Prahy 5 Eva Horáková (Piráti) se okřikovaly zejména kvůli tomu, kdo mohl situaci zabránit. Zaznělo ale i přirovnání k Černobylu.

Neočekávejte rychlý vojenský úspěch Ukrajiny, upozornil poradce Zelenského

Lidé by neměli očekávat rychlá vítězství Ukrajiny proti ruským vojákům během protiofenzivy, protože Kyjev nechce obětovat příliš mnoho svých vojáků. Ve středu na to upozornil poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč. Vicepremiérka Iryna Vereščuková vyzvala lidi z oblasti bojů na jihu i východě země k odchodu před nástupem chladného počasí.

Světoví státníci: Gorbačov byl chytrý a odhodlaný politik. Co vzkázal Putin?

Smrt bývalého nejvyššího představitele Sovětského svazu Michaila Sergejeviče Gorbačova komentovali nejrůznějšími kanály vedle českých politiků také zahraniční státníci. Zatímco britský premiér Boris Johnson nebo slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přišli s konkrétním vzkazem, Vladimir Putin byl spíše zdrženlivý. Ostře se pak vyjádřil bývalý ředitel v Rusku zakázané německé nadace.