seno

Výpis příspěvků ke štítku „seno“

Domov pro koně: Místo, kde našli odpočinek i šampioni Velké pardubické

Vydali jsme se do Domova pro koně. Do útočiště pro staré, nemocné, nepotřebné nebo týrané. Svou rodinu zde našli bývalí dostihoví, policejní, kaskadérští nebo drezurní koně. Zachránění z jatek i od tyranů. Jako například ti z kauzy Jankov. Patricie a Pavel, provozovatelé a i jediní pracovníci azylu, dopřávají koním odpočinek jako poděkování za jejich celoživotní službu člověku.

Strach o dvouletého Émila. Dítě zmizelo na horách ve Francii, slisovat ho mohl stroj na seno

Francie doufá v zázrak, že se podaří najít chlapečka Émila. Dvouleté dítě se ztratilo před devíti dny v odlehlé horské vesnici Le Vernet. Hledají ho stovky lidí. Policie dokonce nasadila do pátrání speciální detektor kovů a prohledává s ním všechny stohy a seníky. Je totiž možné, že se dítě mohlo dostat do lisu na slámu či seno, píše zpravodajský web televize BFM TV.

Veselý krmelec: Vánočky, chlebíčky i pečené maso, tím vším lidé v lese krmí zvířata

Přikrmování volně žijící zvěře. Velmi oblíbená činnost laické veřejnosti, a to především v zimních měsících. Často si ale neuvědomujeme, že můžeme zvíře i zabít. Několikrát jsme psali o správném přikrmování ptáků, ale teď se zaměříme na lesní zvířata. Největším problémem je, že se lidé neinformují a nosí do lesa vše, co je napadne.

Hasiči od rána zasahují u požáru haly se senem na Náchodsku. Museli evakuovat krávy

Aktualizováno

Hasiči od rána zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem a slámou v zemědělském areálu u obce Suchý Důl na Náchodsku. Intenzita požáru odpoledne byla již nízká, dohašování bude probíhat pravděpodobně až do čtvrtka 1. října, sdělili dnes zástupci krajských hasičů. Kromě hašení samotné haly se zaměřili především na to, aby se požár nerozšířil na nedaleký kravín, kde byly ustájeny stovky zvířat. Odhadovaná škoda je asi devět milionů korun.