Chtěl si usnadnit parkování a vzal do ruky prkno a barvu. Fialovou zónu přemaloval na modrou

Usnadnit si parkování zřejmě chtěl muž v Praze 5, když v tomto týdnu přebarvil čáru vymezující zónu placeného stání z fialové na modrou, která upřednostňuje obyvatele dané městské části. O mužově počínání, na které městskou policii upozornili svědci, informovala mluvčí Irena Seifertová. Státní policie podle ní nyní vyhodnotí, zda jde o trestný čin, nebo pouze přestupek.

„Rezidentovi se zřejmě nelíbil nastavený systém parkování v jeho ulici, proto vzal do ruky prkno, barvu a jal se přizpůsobit zónu placeného stání své představě,“ uvedla Seifertová. Modrou barvou ve spreji muž namaloval modrou čáru na vozovce, nastříkal ji také na chodník a víko hydrantu. Odešel pak do jednoho z domů, kde ho strážníci vzápětí našli.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ztráta české ekonomiky je obrovská, říkají ekonomové. Letos zůstaneme nemocným mužem Evropy

Fialová zóna je určená pro takzvané smíšené parkování, tedy bez omezení v ní mohou parkovat pouze rezidenti s platným parkovacím oprávněním, současně ale umožňuje parkování za úplatu všem řidičům na časově omezenou dobu uvedenou na dopravní značce.

Muž přemaloval zónu placeného stání. Z fialové „vytvořil“ modrou. Rezidentovi se zřejmě nelíbil nastavený systém...

Posted by Městská policie hl. m. Prahy on Thursday, January 11, 2024

V modré zóně mohou neomezeně parkovat obyvatelé, podnikatelé, zaměstnanci a vlastníci nemovitostí v dané městské části, kteří mají dlouhodobé parkovací oprávnění. Ostatní řidiči v ní mohou stát maximálně tři hodiny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Policie zveřejnila nové záběry ze zásahu proti střelci. Více se dozvíte ve videu níže:

Seifertová upozornila na to, že lidé nemohou brát do vlastních rukou ani obnovu dopravního značení. „V případě, že značení na silnici, které upravuje zóny placeného stání, není dobře viditelné, je nutné se obrátit na Technickou správu komunikací,“ podotkla. Čára na vozovce je podle ní navíc jen pomocným značením, v případě zón placeného stání je zásadní svislá dopravní značka.

Tagy:
parkování policie silnice modré zóny dopravní značka Technická správa komunikací hl. m. Prahy