CNN Prima News Chu-pej

Chu-pej

Výpis příspěvků ke štítku „Chu-pej“

Smrtící záplavy v Číně: Největší srážky za 140 let mají už nejméně tři desítky obětí

Počet obětí záplav v čínské provincii Chu-pej vzrostl na nejméně 29, píše agentura AFP s odvoláním na čínská státní média. Obnova provincie po záplavách by podle tiskové agentury China News Service (CNS) mohla trvat dva roky, postiženo bylo téměř pět procent obyvatel. Přímé ekonomické ztráty spojené s povodněmi v této provincii se odhadují na 95,8 miliardy jüanů, v přepočtu 293 miliard korun, uvedla agentura Reuters s odvoláním na čínská média.

Covid se do Wu-chanu vrátil jako bumerang. Úřady kvůli deltě otestují 12 milionů lidí

Čínské město Wu-chan otestuje na koronavirus všech svých 12 milionů obyvatel, neboť se tam objevily první případy lokálního přenosu vysoce nakažlivé mutace delta. S odkazem na jednoho z místních činitelů to v úterý uvedla agentura Reuters. Wu-chan, kde se koronavirus rozšířil koncem roku 2019 a kde svět spatřil první uzávěry a hromadné testování, od poloviny května do tohoto týdne nezaznamenal žádné nové případy nákazy. V pondělí však úřady ve městě potvrdily tři případy vysoce nakažlivé mutace delta.

Záplavy devastují Čínu. Za dva dny napršelo stejně jako za rok, vodní nádrže přetékají

Záplavy, které tento týden sužují čínskou provincii Che-nan, si už vyžádaly nejméně 33 obětí; osm osob je pohřešováno. Desítky tisíc lidí byly evakuovány, zatímco se nepříznivé počasí s přívalovými dešti šíří dál na sever a povodně postupují do dalších měst. Podle oficiální tiskové agentury Nová Čína jsou zatím přímé ekonomické škody vyčísleny na 1,22 miliardy jüanů (asi 4,11 miliardy korun).

Další koronaviry kolují v přírodě, tvrdí čínská viroložka. Zásobárnou jsou netopýři

Netopýři v pohraničních oblastech jižní a jihovýchodní Číny jsou nositeli dalších koronavirů, které už nyní mají schopnost přenosu na lidi, varovala přední čínská odbornice, doktorka Š' Čeng-li z Virologického ústavu ve Wu-chanu. Podle jejích slov je pravděpodobné, že tyto viry, včetně blízkých příbuzných viru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc COVID-19, už kolují v přírodě i mimo Čínu, napsal zpravodajský server The Guardian.

Čínu sužují záplavy gigantických rozměrů, mrtvých je přes 140, evakuovaných miliony

Čína se potýká s rozsáhlými povodněmi, které zasáhly do životů více než 20 milionů lidí v 21 provinciích. Oficiální údaje hlásí za červen 141 mrtvých nebo pohřešovaných a přibližně 15 milionů evakuovaných. Škody se už nyní odhadují na v přepočtu desítky miliard korun. A situace se může ještě zhoršit. Na vině jsou každoroční monzunové deště.

Zlatý retrívr z Chu-pej pláče při třech minutách ticha za oběti koronaviru

Netradiční video s plačícím pejskem je momentálně terčem diskusí lidí po celém světě. Zlatý retrívr v něm hledí z okna a se smutným výrazem vyje do zvuků sirén, což jedna skupina lidí považuje za nádherné gesto, jež dokazuje, že zvířata dokážou cítit smutek jako lidé. Jiní naopak tvrdí, že reakce na video jsou přehnané, jelikož pejskovo vytí může mít zcela jiné důvody.