reklama
CNN Prima News Peking

Peking

Výpis příspěvků ke štítku „Peking“

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

4. prosince 2021 14:25

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Pastrňák, Crosby nebo McDavid v Pekingu? Hrozí, že hvězdy NHL na olympiádě nebudou

3. prosince 2021 06:36

Hlasité „hurá“ zaznělo na začátku září snad od každého hokejového fanouška. NHL si plácla s Mezinárodním olympijským výborem (MOV) a na blížících se zimních hrách v Pekingu se měla sejít ta nejlepší hráčská společnost. Zdálo se, že jde o hotovou věc. Jenže poslední týdny vyvolávají obavy, zda se David Pastrňák, Sidney Crosby a další hvězdy ze zámoří do čínské metropole skutečně vydají.

Trenér hokejových hrdinek: Ženy to u nás nemají lehké. V Pekingu chceme i inspirovat

25. listopadu 2021 05:55

Hrdost na svůj tým je patrná takřka v každé větě týkající se ženské reprezentace. Trenérovi Tomáši Pacinovi a jeho „holkám“ se povedla věc, která tu zatím nebyla – české hokejistky si zahrají na olympijských hrách. „Věřím, že nás tento úspěch bude inspirovat a dávat nám energii do budoucna. Snad nás holky a trenéři, co přijdou po nás, budou následovat,“ říká kouč v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Peking: Olympiáda bez fanoušků ze zahraničí, neočkovaní sportovci na 21 dní do karantény

29. září 2021 20:22
Aktualizováno

Zimní olympijské hry v Pekingu 2022 budou bez zahraničních fanoušků. Vstupenky se budou prodávat jen obyvatelům pevninské části Číny. Tvrdá nařízení budou platit i pro sportovce a další akreditované účastníky her. Ti, kteří nebudou plně očkovaní, budou muset po příjezdu do Číny na 21 dnů do karantény. Uvedl to Mezinárodní olympijský výbor.

Čínu poprvé od Wu-chanu drtí nová varianta koronaviru. Asijské země propadají panice

1. srpna 2021 21:20

Čínu zasáhla epidemie, kterou státní média označila za „nejrozsáhlejší od Wu-chanu“. Země, která se pyšní nulovou tolerancí vůči COVID-19, zaznamenala od 20. července více než 200 nových případů spojených s epidemií ve městě Nanking. Tato epidemie začala, když pracovníci letiště, kteří čistili letadlo přilétající z Ruska, měli pozitivní test na koronavirus. Od té doby se vir rozšířil do pěti provincií a nejméně 13 měst včetně hlavního – Pekingu.

Zeman příští rok navštíví Čínu. Domluvil se na tom s prezidentem Si Ťin-pchingem

7. července 2021 13:29

Prezident Miloš Zeman v roce 2022 navštíví Čínu. Pražský hrad to oznámil po středečním telefonátu Zemana s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Hovořili spolu také o ekonomické spolupráci. Si Ťin-pching podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka považuje ČR za klíčového partnera v rámci Evropské unie. Vyjádřil Česku také solidaritu v souvislosti s nedávným tornádem.

reklama