CNN Prima News Peking

Peking

Výpis příspěvků ke štítku „Peking“

Chceme, aby Rusko selhalo, řekl Pavel. Nastínil, proč Ukrajina ještě nezíská zpět celé území

Žádný větší průlom na ukrajinské frontě se v nejbližší době neočekává, řekl v debatě v texaském Houstonu prezident Petr Pavel. Podle něj také není příliš realistické, že by se Kyjevu podařilo získat rychle svá území zpět. Proto se nynější strategie musí soustředit na to, aby se Vladimiru Putinovi na bojišti nedařilo a Rusko selhalo. Pavel zmínil také čínskou roli v celém konfliktu. „Ruské vítězství ve válce by povzbudilo Čínu, aby byla více asertivní,“ nechal se slyšet v Texasu.

Pavel: Ukrajině je třeba dát to, co potřebuje k obraně. Jeden stát z Evropy se držel zpátky

Až na jednu výjimku se všechny státy na summitu Severoatlantické aliance (NATO) jednoznačně postavily za to, že Ukrajině je třeba dát to, co potřebuje k obraně. Na závěrečné tiskové konferenci po jednání lídrů členských států aliance to řekl český prezident Petr Pavel. Na síti X poté konkretizoval, že k další podpoře napadené země se zavázaly všechny státy s výjimkou Maďarska. Podle něj je Čína bezpochyby největším podporovatelem Ruska, především v technologiích, které se mu nedostávají.

Orbán? Nezbeda, mír nevyjedná, chodí pozdě. Potřebuje zpět do reality, zní ze zákulisí NATO

Nezbedný člen NATO, který se potřebuje vrátit do tvrdé reality. Tak někteří diplomaté a státníci mluví v zákulisí o maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi, jehož nedávná „mírová mise“ v Kremlu vyvolala rozporuplné reakce. Není proto překvapením, že na setkání členů a partnerů Severoatlantické aliance je jeho návštěva Ruska nejen tématem na soukromých schůzkách ve Washingtonu. Také jeho neohlášená cesta do Číny v předvečer summitu se stala terčem kritiky.

Rusko a Čína chtějí posílit své vztahy. Putin hodlá při návštěvě Pekingu jednat i o Ukrajině

Čína je připravena posílit své vztahy s Ruskem, řekl podle agentury AFP ve čtvrtek na úvod jednání čínský prezident Si Ťin-pching svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi, který je na dvoudenní státní návštěvě této asijské země. Podle Putina mají oba státy pevný základ pro praktickou spolupráci, píší ruská média. V Pekingu zároveň po setkání prezidentů začala jednání za účasti širších delegací obou zemí, píše ruská státní agentura TASS.

Podezřelý finiš půlmaratonu v Pekingu: Trojice Afričanů zřejmě nechala vyhrát domácího atleta

Čínský atletický svaz prověřuje způsob, jakým čínský běžec Che Ťie vyhrál pekingský půlmaraton. Záběry z cílové rovinky totiž ukazují, jak trojice afrických běžců – zřejmě úmyslně – zpomaluje, pouští Číňana před sebe a nechává jej vyhrát. Keňský atlet Willy Mnangat, který skončil na druhém místě, vše vysvětluje tím, že závod neběžel soutěžně a jen pomáhal Che Ťiemu udržet tempo.