CNN Prima News Peking

Peking

Výpis příspěvků ke štítku „Peking“

Olympijská šampionka zemřela po pádu ze 17. patra. Truchlící spoluhráčky dojaly velkým gestem

Zemřela olympijská vítězka a opora brazilské volejbalové reprezentace Walewska Oliveirová, bylo jí 43 let. Smrt ihned rozvířila spekulace: údajně měla spáchat sebevraždu skokem ze 17. patra domu, v němž žila, ale vyšetřovatelé to zatím nepotvrdili. K uctění památky reprezentantky brazilský volejbalový tým držel minutu ticha, superligový klub, kterému pomohla k titulu, zase na její počest vyřadil dres s číslem jedna.

Smrtící záplavy v Číně: Největší srážky za 140 let mají už nejméně tři desítky obětí

Počet obětí záplav v čínské provincii Chu-pej vzrostl na nejméně 29, píše agentura AFP s odvoláním na čínská státní média. Obnova provincie po záplavách by podle tiskové agentury China News Service (CNS) mohla trvat dva roky, postiženo bylo téměř pět procent obyvatel. Přímé ekonomické ztráty spojené s povodněmi v této provincii se odhadují na 95,8 miliardy jüanů, v přepočtu 293 miliard korun, uvedla agentura Reuters s odvoláním na čínská média.

V Jihočínském moři to vře: Číňané po Tchaj-wanu začali provokovat Filipínce

V Jihočínském moři opět panuje bouřlivé období. Čína, která si v regionu nárokuje podstatné území, často provokuje okolní země v čele s Tchaj-wanem, který považuje za svoji součást. Naposledy se však pustila do Filipínců. Čínská pobřežní stráž totiž měla zablokovat vojenskou zásobovací loď Filipín a použít při tom i vodní dělo. Peking nyní čelí mezinárodní kritice za agresivní chování v oblasti.