reklama

Čínské celebrity vyzývají k zastavení prodeje psího masa

Sedmatřicetileté herečce Sun Li se přezdívá „Televizní královna“. Zdroj: Instagram Sun Li
Foto:

Zatímco celý svět z obav před další pandemií žádá Čínu, aby natrvalo zakázala prodej masa divokých zvířat, v čínském Yulinu pomalu končí další ročník kontroverzního festivalu liči a psího masa. Proti němu každoročně bojují ochránci zvířat v Číně i po celém světě. Patří mezi ně i těchto pět čínských celebrit.

reklama

Sun Li

V průběhu festivalu je každoročně zabito na deset tisíc psů a koček. Podmínky, za kterých jsou zvířata zabíjena, jsou na hony vzdáleny „humánní porážce“. Letos v dubnu přitom psi a kočky „povýšili“ z hospodářských zvířat na společníky a od května platí zákaz jejich konzumace ve dvou velkoměstech Ču-chaj a Šen-čen. Známá seriálová herečka Sun Li se do kampaní proti prodeji kožešin a psího masa přidala již před několika lety.

Chen Kun

Zabíjení psi jsou často kradeni od svých lidských rodin. Při zabití na sobě dokonce mívají stále své obojky a známky. Další psi pocházejí ze speciálních množíren. Před smrtí psi zažívají nepředstavitelná muka. Někdy jsou ubiti k smrti palicí, jsou jim podřezána hrdla nebo jsou vařeni zaživa. K ukončení každoročního masakru psů a koček vyzývá i popová hvězda a herec Chen Kun.

Fan Bingbing

Navzdory běžnému přesvědčení se festival poprvé konal až v roce 2009. Tradice konzumace psího masa je však mnohem delší. Podle legend zajišťuje štěstí, zdraví a potenci. Festival každoročně přiláká desítky tisíc turistů. Fan Bingbing, jedna z nejslavnějších čínských hereček, je velkou milovnicí psů a koček. Proti zabíjení psů natočila i vlastní video.

Zhao Liying

Nadpoloviční většina Číňanů je však pro absolutní zákaz prodeje psího masa. Tři čtvrtiny Číňanů uvádí, že psí maso ani nikdy neochutnaly. Ochránci zvířat i vědci doufají, že letošní rok bude pro festival tím posledním. Kritiky oceňovaná herečka se často fotí se svým milovaným psem, Mao Qiu, a vyjadřuje svou podporu kampani za zastavení tohoto krutého festivalu.

Yang Mi

Ochráncům zvířat se z hrůzných jatek festivalu podaří každoročně zachránit desítky psů a koček. „Oddanost psů lidem přesahuje moji představivost. Se psy jednám jako s přáteli. Nejím jejich maso.“ Zpěvačka, herečka a módní ikona využívá k boji proti prodeji psího masa svůj profil na sociální síti Weibo, kde ji sleduje více než sto milionů lidí.

K tématu

Tagy: domácí mazlíčci pes kočka
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici

Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se nezúčastnil dnešní tiskové konference po jednání uhelné komise kvůli náhlé zdravotní indispozici. Tiskové oddělení ministerstva ČTK sdělilo, že je Brabec na vyšetření v nemocnici. Původně měl společně s dalším předsedou komise, ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO), komentovat dnes přijaté doporučení komise ukončit využívání uhlí v České republice v roce 2038.

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Dopad druhé vlny epidemie: Česká ekonomika má v příštím roce růst jen o 1,5 procenta
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
Biden požádá Američany, aby sto dní nosili roušky. Sám se nechá naočkovat
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama