reklama

Čínské celebrity vyzývají k zastavení prodeje psího masa

Sedmatřicetileté herečce Sun Li se přezdívá „Televizní královna“. Zdroj: Instagram Sun Li
Foto:

Zatímco celý svět z obav před další pandemií žádá Čínu, aby natrvalo zakázala prodej masa divokých zvířat, v čínském Yulinu pomalu končí další ročník kontroverzního festivalu liči a psího masa. Proti němu každoročně bojují ochránci zvířat v Číně i po celém světě. Patří mezi ně i těchto pět čínských celebrit.

reklama

Sun Li

V průběhu festivalu je každoročně zabito na deset tisíc psů a koček. Podmínky, za kterých jsou zvířata zabíjena, jsou na hony vzdáleny „humánní porážce“. Letos v dubnu přitom psi a kočky „povýšili“ z hospodářských zvířat na společníky a od května platí zákaz jejich konzumace ve dvou velkoměstech Ču-chaj a Šen-čen. Známá seriálová herečka Sun Li se do kampaní proti prodeji kožešin a psího masa přidala již před několika lety.

Chen Kun

Zabíjení psi jsou často kradeni od svých lidských rodin. Při zabití na sobě dokonce mívají stále své obojky a známky. Další psi pocházejí ze speciálních množíren. Před smrtí psi zažívají nepředstavitelná muka. Někdy jsou ubiti k smrti palicí, jsou jim podřezána hrdla nebo jsou vařeni zaživa. K ukončení každoročního masakru psů a koček vyzývá i popová hvězda a herec Chen Kun.

Fan Bingbing

Navzdory běžnému přesvědčení se festival poprvé konal až v roce 2009. Tradice konzumace psího masa je však mnohem delší. Podle legend zajišťuje štěstí, zdraví a potenci. Festival každoročně přiláká desítky tisíc turistů. Fan Bingbing, jedna z nejslavnějších čínských hereček, je velkou milovnicí psů a koček. Proti zabíjení psů natočila i vlastní video.

Zhao Liying

Nadpoloviční většina Číňanů je však pro absolutní zákaz prodeje psího masa. Tři čtvrtiny Číňanů uvádí, že psí maso ani nikdy neochutnaly. Ochránci zvířat i vědci doufají, že letošní rok bude pro festival tím posledním. Kritiky oceňovaná herečka se často fotí se svým milovaným psem, Mao Qiu, a vyjadřuje svou podporu kampani za zastavení tohoto krutého festivalu.

Yang Mi

Ochráncům zvířat se z hrůzných jatek festivalu podaří každoročně zachránit desítky psů a koček. „Oddanost psů lidem přesahuje moji představivost. Se psy jednám jako s přáteli. Nejím jejich maso.“ Zpěvačka, herečka a módní ikona využívá k boji proti prodeji psího masa svůj profil na sociální síti Weibo, kde ji sleduje více než sto milionů lidí.

K tématu

Tagy: domácí mazlíčci pes kočka Čína
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Finance

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Cestování

Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize

Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize

Devatenáctiletý instalatér Brad Duff ze skotského města Dundee navštívil v neděli večer svého kamaráda Reeceho Lornieho. Když pokročila noc, opilý tandem se zničehonic rozhodl, že si koupí letenky na Ibizu. Za pár hodin už si kamarádi užívali party na španělském ostrově. Pak přišlo ráno. A Brad v kocovině zjistil, že kvůli výletu přišel nejen o dost peněz, ale i o přítelkyni.

reklama
Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů
Hlasy z noční Karviné: Strach nemáme. Pražáci, přijeďte, nejsme malomocní
reklama
reklama
Vědecké objevy v obrazech: Kokosový olej je nebezpečnější než palmový

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Na Kutnohorsko se vracejí roušky. Omezeny jsou hromadné akce
Další články
reklama
reklama