maso

Výpis příspěvků ke štítku „maso“

Průměrné ceny za oběd rapidně rostou. Kde se senioři mohou levně a chutně najíst?

2. listopadu 2022 06:35

Průměrná cena oběda se v září vyšplhala na 172 korun. Podle provozovatelů restaurací se do ní propisují zvyšující se účty za energie a potraviny. Přesto se ale stále najdou místa, kde se lze levně a chutně najíst. Jedná se hlavně o veřejné, školní a nemocniční jídelny. Chodí do nich hlavně senioři, kterým mnohdy radnice i připlácejí.

Obránci zvířat bojují proti rychlokuřatům. Za uši dostal i Jágr s Babišem

24. října 2022 15:30

Obránci zvířat z organizace OBRAZ natočili pokračování tehdejší vtipné reklamy na „kuřecí křídlo“, ve které vystupoval hvězdný hokejista Jaromír Jágr spolu s majitelem firmy Andrejem Babišem. „Jak to bylo s kuřetem z televizní reklamy, co si chtělo zahrát s Jardou Jágrem na křídle? Zákulisní video z natáčení odhaluje šokující pravdu,“ píše OBRAZ k příspěvku. Video „za zákulisí“ má ukázat smutný život rychlokuřat, které neunesou vlastní nohy a má tak podpořit celou kampaň proti špatným životním podmínkám ve velkochovech.

Češi přestávají kupovat maso. Jeho cena závratně roste, další zdražení přijde v novém roce

21. října 2022 22:39

Další položka z nákupního košíku výrazně zdražuje. Ceny masa rapidně stoupají kvůli drahým energiím a dalším nákladům, se kterými se potýkají jak zemědělci, tak zpracovatelé. Například kuřecí maso meziročně zdražilo o 60 procent, vepřové o 55. Podle prodejců lidé omezují nákup masa a snaží se ho v jídelníčku nahrazovat.