reklama
CNN Prima News festival

festival

Výpis příspěvků ke štítku „festival“

V Hradci Králové probíhá i přes covid divadelní festival. Co musí návštěvníci splnit?

Tradiční festival reflektující bohatý průřez aktuálního tuzemského i světového kulturního dění začal v Hradci Králové. Již tradičně se koná na několika desítkách scén v centru krajského města. Návštěvníci se mohou těšit na 265 divadelních představení, improvizací, koncertů, workshopů a různých dalších performancí umělců ze sedmi evropských zemí.

Na dovolenou nebo festivaly s covid pasem už od května? Maďar popsal podrobnosti

Už od května by v Česku mohl fungovat systém, který bude potvrzovat, že člověk není infekční, prozradil v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS epidemiolog a člen Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Rastislav Maďar. Sdělil, že se jedná o něco jako covid pas a popsal, jak by to mělo fungovat. Zároveň předpověděl, že i v létě budeme muset nosit v uzavřených prostorech respirátory nebo roušky.

Letní festivaly budou, věří pořadatelé. Připravují také menší a on-line varianty

Aktualizováno

Letošní letní festivalová sezóna by se mohla konat v tradičním duchu, věří tomu alespoň právě pořadatelé největších akcí, jako je například Colours of Ostrava či Rock for People. Přestože věří, že bude epidemiologická situace natolik příznivá, aby mohly festivaly proběhnout bez větších omezení, připravují si raději také záložní varianty.

Zánik civilizace? Dřív jsem se tomu chechtal, ale teď se to reálně děje, říká Horký

Dokumentarista Petr Horký v pořadu Nový den popsal, že během pandemie koronaviru se mění chod dějin a svět už nebude stejný jako před rokem. To chtěl zaznamenat i v dokumentárním filmu Civilizace, který právě dokončuje s egyptologem Miroslavem Bártou a který bude mít nakonec premiéru až v březnu příštího roku. Diváky pozval ale i na 24. ročník festivalu Neznámá země, který od pondělí probíhá on-line na internetu zdarma.

reklama