reklama
CNN Prima News festival

festival

Výpis příspěvků ke štítku „festival“

Mezi ploty tentokrát v podzimních barvách. Slavný pražský festival chystá na říjen speciální ročník

28. září 2021 13:14

Festival Mezi ploty, který se v lepších dobách koná vždy o posledním květnovém víkendu, se letos odehraje 2. a 3. října. Navzdory přetrvávající pandemii se po loňském online ročníku vrací do parku Psychiatrické nemocnice Bohnice, a přestože se rozsahem trochu uskromní, určitě nic neutrpí na kvalitě. Svým vystoupením jej totiž podpoří umělci jako Michal Pavlíček s Monikou Načevou, Prago Union, Tomáš Klus, Marta Jandová či Cocoman.

Festival Mezi ploty, stejně jako česká kultura vůbec, prochází náročným obdobím

17. září 2021 12:49

Záludný koronavirus už dvakrát znemožnil konání tradiční přehlídky v májovém parku Psychiatrické nemocnice Bohnice. Festival se v roce 2020 musel uchýlit na internet – a přiznejme si – ani kvalitní program v online světě se nemůže vyrovnat barevnému festivalovému ruchu, kdy se proudy uvolněných návštěvníků přelévají mezi hlavní stagí u kostela a menšími scénami rozesetými po rozlehlém areálu. Ani rok 2021 ještě nepřináší návrat do normálu – festival se sice vrací do nemocničního parku, ale musel se přesunout na říjen a taky se poněkud uskromnit.

Mezinárodní festival Serial Killer se blíží. Na jaké seriálové novinky se můžete těšit?

14. září 2021 13:23

Už za pár dní startuje mezinárodní soutěžní festival televizních a webových seriálů Serial Killer. Jde o první televizní festival ve střední a východní Evropě se zaměřením na kvalitní televizní tvorbu. Akce se uskuteční ve dnech od 21. do 26. září a stejně jako i v předchozích ročnících, se ani letos festival neobejde bez známých televizních a filmových hvězd.

Úžasné výhledy, kultura i loďobus. Salzburg potěší skutečné gurmány, užíval si tam i Mozart

22. srpna 2021 13:03

Asi to taky znáte. Šinete si to k moři do Itálie nebo Chorvatska či na lyže do Alp. Minutí sjezdu na Salzburg obvykle doprovází pocit, že kus dlouhé cesty je za vámi. Co se ale takhle podívat do rodiště Mozarta? No, možná někdy příště. Pro mě to „příště“ nastalo právě letos a musím uznat, že to rozhodně nebyl špatný nápad. Ba naopak. Tak se pojďme podívat, co všechno Salzburg nabízí a jak tu efektivně strávit drahocenný čas.

Kokain, pervitin, extáze. Desítky lidí vyrazily s drogami na festival, policii neunikly

21. srpna 2021 19:06

Desítky účastníků tanečního festivalu Mácháč Forever v Doksech na Českolipsku měly u sebe drogy. Policisté objevili zejména marihuanu, kokain, pervitin nebo extázi. Informovala o tom policejní mluvčí Ivana Baláková. Menší verze tradičního festivalu začala v pátek odpoledne a potrvá do neděle. Držitelům drog hrozí až rok za mřížemi.

Festival ve Varech odstartuje Zátopek. Bez respirátoru a pásky vás do kina nepustí

20. srpna 2021 09:48

V Karlových Varech v pátek začíná 55. ročník mezinárodního filmového festivalu. Pořadatelé ho kvůli pandemii covidu posunuli z tradičního červencového termínu, loni se z téhož důvodu neuskutečnil vůbec. Přesto letos přiveze několik hvězd světové kinematografie a uvede téměř stejné množství filmů jako v běžné době. Celou projekci snímků odstartuje v pátek večer ve Velkém sále hotelu Thermal film Davida Ondříčka – Zátopek.

reklama