CNN Prima News festival

festival

Výpis příspěvků ke štítku „festival“

Turistický skvost Malajsie chystá novinku. Dechberoucí komplex s chrámem získá eskalátor

Správci jeskyní Batu – starobylého hinduistického náboženského místa v Malajsii – si pro turisty připravili nečekanou, ale pravděpodobně vítanou novinku. Po konci festivalu Thaipusam se ke vchodu do chrámu a jeskynních svatyní nainstaluje eskalátor. Odhadem 400 milionů let stará, turisty nejvíce vyhledávaná památka, získá alternativu k 272 schodům, které svým duhovým vzhledem oslní nejednoho návštěvníka. Nejedná se však o jedinou novinku. Batu by měly získat i nový „víceúčelový sál“.

Festival naháčů čeká revoluce: Ženy se zúčastní prastaré tradice při zahánění zlých duchů

Ženy v Japonsku budou mít poprvé po 1250 letech příležitost zúčastnit se tradiční slavnosti Hadaka Macuri, které se také přezdívá festival naháčů. Každý rok v únoru se během něj vydávají do ulic města Inazawa tisíce mužů oblečených pouze v bederních rouškách a ponožkách, aby rituálně zahnaly smůlu a zlé duchy. Pořadatelé letos přizvali na část festivalu asi 40 žen, ty ale budou na rozdíl od mužů oblečené, napsal deník The Guardian.

Rudimental se po 5 letech představí v Česku: Zamíří na největší DnB festival světa Let It Roll

Jeden z fenoménů uplynulé dekády v žánru elektronické hudby, britské uskupení Rudimental, se v létě po 5 letech opět představí českému publiku. Tentokrát zamíří na jeden z největších tuzemských festivalů a zároveň největší drum & bassovou akci světa, Let It Roll. Ta proběhne tradičně uprostřed léta, letos v termínu od 1. do 3. srpna.

Při tragické srážce s vlakem zemřel talentovaný DJ. V době nehody s ním běžel rozhovor v rádiu

Při nedělní srážce automobilu s vlakem ve slovenských Šuranech zemřel 25letý Ondrej Obst se svou 54letou matkou Michaelou. Na slovenské hudební scéně byl znám pod přezdívkou Elýščítat jako talentovaný DJ a producent. V době smrtelné srážky s ním měl navíc běžet v rádiu předem natočený rozhovor, k jehož poslechu zval i své fanoušky, informuje web topky.sk.

SAZKA fandí Freestyle BMX: Díky partnerství s mistrem světa ho může umět každý

Nuda v Brně? Ta během posledního listopadového víkendu rozhodně nehrozila. Důvodem byl další ročník festivalu Life!, který své návštěvníky napumpoval adrenalinem. Mohli si na něm vyzkoušet více než 30 druhů různých sportů. Závodilo se, testovaly se méně známé disciplíny a fandilo se druhým. Bavili se tedy všichni bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici. A to vše za podpory společnosti SAZKA, která sport v Česku podporuje dlouhodobě.

Akce Plzeň Design letos přichází s tématem Umění na prodej

Tradiční předvánoční prodejní festival Plzeň Design proběhne o prvním adventním víkendu 2. a 3. prosince 2023 v areálu plzeňské kulturní a kreativní zóny DEPO2015. Kromě pestrého tržiště prodejců z celých Čech pod hlavičkou MINT Market nabídne prodejní stánky Cechu malých nakladatelů pod značkou BookFest a hlavně unikátní Pop-up prodejní galerii umění a další doprovodný program, který se tentokrát bude točit kolem umění. Podtitulem a tématem letošního ročníku je totiž Umění na prodej. Akci bude možné navštívit po oba víkendové dny zdarma v čase od 10 do 18 hodin.

Sex, drogy nebo alkohol? Patrik Malý vydává provokativní singl Cukr

Nový talent české popové scény Patrik Malý vydává další hudební videoklip s názvem „Cukr“. Zpěvák s charakteristicky barevným hlasem a českými texty zpívá o skrytých touhách v každém z nás. Nový singl je dostupný na všech streamovacích platformách a na YouTube. Po vystoupeních jako předkapela pro umělce Chinaski, Pokáč, Mig21 nebo UDG, vystoupí Malý živě na svém debutovém koncertě 24. ledna v pražském Café V lese.

Holýma rukama bojoval proti teroristům z Hamásu. Hrdina s rakovinou přežil i výbuch granátu

Nejdříve se vrhl na jednoho z ozbrojenců, poté se snažil vlastním tělem bránit ostatní civilisty před granáty. Takto popisuje hrůzné okamžiky z hudebního festivalu Supernova Raz Peri. Mladý muž, který se potýká s rakovinou, nakonec vyvázl se zraněním v oblasti paže a dolních končetin i s prostřeleným žaludkem. Zmíněná akce se 7. října stala jedním z hlavních cílů vražedného běsnění teroristického Hamásu.

Mrazivé příběhy rukojmích z Izraele: Tati, oni mě střelili. Chtějí nás zabít, volala dívka domů

Od kojenců po seniory, většina z nich jsou civilisté. Nejméně 200 lidí je podle Izraele drženo v zajetí v Gaze, byli uneseni po útoku Hamásu. Některé rodiny si dosud přehrávají poslední zprávy a telefonáty, které jim jejich nejbližší v momentech před zmizením zanechali. Jiní se o únosu svých milovaných dozvěděli až z videí. Zoufale čekají, nevědí, zda jsou jejich příbuzní vůbec naživu. Světu však vyprávějí jejich příběhy. Ať už jde o 21letou Mayu s bratrem, která přes telefon svému otci do ucha křičela, že ji postřelili a snaží se ji zabít, anebo 24letou Karin, jež příbuzným zanechala SMS na rozloučenou.