CNN Prima News festival

festival

Výpis příspěvků ke štítku „festival“

Bartoš na Prague Pride? Bůh nás ochraňuj, rýpl si Vondrák. Teď čelí ostré kritice

15. srpna 2022 20:49

O víkendu v hlavním městě vyvrcholil festival Prague Pride, který mimo jiné bojuje za práva sexuálních menšin. Tradičního sobotního průvodu se podle odhadů účastnilo až 60 tisíc lidí. Nechyběli ani někteří politici včetně ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti). Proti jeho účasti i celé akci se ohradil například moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Za to pak na sociálních sítích čelil poměrně ostré kritice.

Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog?

13. srpna 2022 08:28

Již od konce června začali Češi utišovat svůj hlad po hudebních festivalech či venkovních divadelních scénách. Pandemii koronaviru mnozí strčili do pomyslné škatulky „neotvírat“ a rozhodli se užít si roky odkládané akce. Přesto se domů někteří vraceli s příznaky koronaviru. Ať už si byli návštěvníci rizika nákazy vědomi, nebo ne, prožitých chvil na eventech, které čítaly i desítky tisíc lidí, nelitují. Imunolog Václav Hořejší navíc míní, že si na vir ve společnosti musíme zvyknout.

V Praze zahrají nejlepší dechové orchestry světa. Na unikátní festival míří 2000 hudebníků

13. července 2022 16:46

Praha se na příštích několik dní stane dějištěm největšího festivalu symfonické dechové hudby na světě. Již v úterý 19. července zde totiž začne WASBE Conference Prague s podtitulem Sounds of Žofín. Akce potrvá až do soboty a vystoupí na ní ty nejlepší dechové orchestry světa. Celkem do Prahy zamíří na dva tisíce hudebníků. Vrcholem festivalu bude koncert v Katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, kde společně se souborem Hudba Hradní stráže a Policie ČR vystoupí US Marine band.