reklama
CNN Prima News domácí mazlíčci

domácí mazlíčci

Výpis příspěvků ke štítku „domácí mazlíčci“

Vyděšená fenka Jasmínka uběhla 20 kilometrů. Kvůli petardám se ztratilo přes 150 zvířat

3. ledna 2022 07:14

Silvestrovské oslavy jsou sice u konce, po ohlušujících ohňostrojích a petardách ale desítky zmatených psů a koček stále nemohou najít cestu domů. Když už majitelé nevědí kudy kam, spoléhají na sociální sítě a čekají na telefon, že právě jejich mazlíček je v pořádku. CNN Prima NEWS přináší jeden příběh se šťastným koncem.

Vánoční stromky jako semeniště havěti. V teple se může hmyz probudit a zkazit vám svátky

22. prosince 2021 11:48

Vědci i veterináři vyzývají k obezřetnosti při výběru vánočního stromku. Ať už si lidé svůj smrk či jedli koupí na trhu nebo uříznou v lese, mohou si s ním domů přinést až 25 tisíc živočichů. Nejrůznější hmyz či roztoči, kteří se předčasně probudí ze zimního spánku, pak můžou trýznit celou rodinu včetně domácích mazlíčků.

Otrava v dobré víře: Co do psí a kočičí tlamy prostě nepatří?

12. prosince 2021 09:23

Své domácí mazlíčky milujeme a často jim svou láskou můžeme uškodit. A to hlavně v jídle. Bývá zvykem, že nevydržíme psí oči a šoupneme pejskům do tlamičky nějakou tu lidskou dobrotu. V období vánočních svátků míváme slabší vůli a stůl plný cukroví, to bývá kamenem úrazu a psům i kočkám můžeme způsobit velké zdravotní komplikace.

Centrální registr psů se blíží: Provozovat ho bude veterinární komora

30. listopadu 2021 15:05

Provozovatelem centrálního registru psů bude Komora veterinárních lékařů ČR (KVL). Znovu to v novele zákona o veterinární péči odsouhlasil kabinet v demisi premiéra Andreje Babiše. Vláda souhlasné stanovisko uvedla na svém webu. Původní návrh, který vláda podpořila v lednu, nestihla projednat Sněmovna a takzvaně spadl pod stůl. Mluvčí předkládajícího ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý ČTK sdělil, že jde o stejný materiál.

Pes poprvé ucítil kopanec miminka v břiše své paničky, jeho reakce vás dostane

26. listopadu 2021 12:33

Každý, kdo má mladšího sourozence nebo už je rodičem, si jistě vzpomíná na ten okamžik, kdy přikládal ruku na těhotenské břicho a čekal, až konečně poprvé ucítí kopanec svého sourozence/dítěte. Podobný okamžik zažil i zachráněný pes Goose (Husa), který si lehal na břicho své páníčky pár týdnů před porodem. Jeho pohled při tom, když poprvé ucítil svou malou člověčí sestřičku, se stal hitem sociálních sítí a je opravdu k nezaplacení.

Hluchý Pancho má domov! První e-mail nové majitelky ale vyvedl vedoucí útulku z míry

24. listopadu 2021 09:00

V řijnu jsme natáčeli náš pořad Prima Mazlíček a jedno z témat bylo: výcvik neslyšících psů. Sehnali jsme do reportáže skvělého trenéra psů Standu Mrázka z Krkonošské psí školy, který nám se svým neslyšícím svěřencem a jeho majiteli ukázal, jak výcvik probíhá. Každý náš díl ale má i rubriku „Hledání domova“ a komu jinému bychom ho měli hledat v takto tematickém díle než neslyšícímu psovi? A tak jsme na doporučení vyrazili do Útulku Tábor za Panchem.

Soutěžte se Showtimem a Sokolem Falco o dobroty pro čtyřnohé miláčky

1. listopadu 2021 19:38

Showtime společně s partnerem Sokol Falco si pro vás připravili netradiční soutěž. Je na čase myslet i na vaše domácí mazlíčky. Pro 3 z vás máme připravený výherní set který obsahuje adventní kalendář, vánoční balíček, rybu s bramborovým salátem a vánoční mix balení... to vše pro vaše miláčky. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka.

reklama