CNN Prima News domácí mazlíčci

domácí mazlíčci

Výpis příspěvků ke štítku „domácí mazlíčci“

Jak správně přistupovat k tréninku, abychom doma měli dobře vychovanou kočku?

Kočka není pes, proto je v případě její výchovy potřeba zvolit jiný přístup. Povaha a chování kočky je dáno odvěkým způsobem života. Jsou to od přírody samotářská zvířata a s jejich výcvikem je ideální začít už od nízkého věku. S přibývajícími roky lze její zvyky jen velmi těžko a pomalu odnaučit. Jak správně přistupovat k tréninku, abychom doma měli dobře vychovanou kočku?

Invaze asijských berušek v Česku: Hmyz vypouští nepříjemný zápach. Jak se ho zbavit?

České domácnosti se opět potýkají s invazí berušek, které se shlukují na balkonech, fasádách a oknech domů. I když nepředstavují žádné nebezpečí, jejich velký počet může představovat velký problém. Znepříjemnit život mohou i domácím mazlíčkům. Nejedná se přitom o berušku sedmitečnou, na niž jsme zvyklí, nýbrž o její příbuznou z asijského kontinentu. Jak se jich účinně, ale šetrně zbavit?

Svět psů přišel o legendu: Zemřel 31letý rekordman Bobi. Dlouhověkost prý měl v krvi

V Portugalsku zemřel o víkendu zřejmě nejstarší pes na světě. Bývalý hlídač dobytka Bobi se dožil 31 let. Za nejstaršího psa světa ho označili letos v únoru správci Guinnessovy knihy rekordů. Ještě v květnu tohoto roku oslavil své narozeniny ve velkém stylu, když mu přijelo pogratulovat množství návštěvníků. O skonu psího rekordmana informoval web BBC News.

Králík, „nenáročný“ domácí mazlíček pro děti, často končí vyhozený na ulici

Každoročně si chovatelé i milovníci zvířat po celém světě připomínají Světový den zvířat, který připadá na dnešní den, 4. října, na svátek sv. Františka z Assisi – ochránce a patrona zvířat. My Češi jsme především národ pejskařů a kočkařů. V českých domácnostech ale najdeme hojně zastoupené i křečky, morčata nebo třeba králíky a právě ti většinou doplácejí na svou příliš nízkou pořizovací cenu. Za kapesné si je dnes ve zverimexu může koupit i dítě školního věku. Jenže další péče už tak jednoduchá není. Často proto končí vyhození na ulici.

Moderní trénink je jeden. Ten, který nepoužívá sílu a nátlak jako tréninkovou pomůcku

Správná komunikace je klíčem k úspěšnému vztahu nejen mezi lidmi, ale také ve vztahu psa s člověkem. Porozumět si i beze slov může být zpočátku těžké, ale věřte, že pochopit psí řeč a naladit se na stejnou vlnu není nic nereálného. Díky moderním metodám výchovy a správnému nastavení odměn můžete se svým psím parťákem prožívat plnohodnotné chvíle. Pojďte společně s trenérem psů Tomášem Nushartem a Pedigree zjistit, jak správně využívat pamlsky k odměňování, a prožijte spokojený život naplněný vzájemným pochopením.

Slavíme Mezinárodní den koček: Máte už svého felinoterapeuta?

Dnešní datum 8. srpna patří již po jedenácté kočkám. Slaví totiž svůj Mezinárodní den. Kočky umí být skvělými parťáky a navíc nám lidem pomáhají díky svému vrnění snižovat stres a uvolňovat napětí. Majitelé koček se tak méně často střetávají s onemocněními souvisejícími se stresem, jako je nebezpečí srdečních záchvatů, a mají i kvalitnější spánek. A tak vy, kdo doma ještě svého felinoterapeuta nemáte, můžete sledovat naši reportáž, v níž vám jich představíme hned několik.