reklama

Cizinec ubil v Přelouči kojence, protože moc plakal. S partnerkou ukryli tělo v mokřadu

Z vraždy dvouměsíčního chlapečka obvinili pardubičtí kriminalisté 28letého muže z Rumunska. Soud poslal cizince do vazby. K umlácení partnerčina syna se přiznal, žena policisty zavedla do mokřadu za městem, kde tělíčko ukryli. Poté chtěli odcestovat ze země, rumunská policie ale upozornila české kolegy.

reklama

Možnou smrt novorozence nahlásili rodiče 28letého muže rumunské policii, která zprávu předala kolegům v Pardubicích. Rumun měl se svojí přítelkyní a jejími dvěma dětmi – roční dcerou a dvouměsíčním synem – bydlet u jejích rodičů v Přelouči. „Muž ani žena se ovšem doma nenacházeli a nikde nebyli k zastižení,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská. Policisté začali prověřovat i ubytovny v Přelouči a místa, kde měli bydlet jejich známí a přátelé.

Chlapečka pohřbili v mokřadu za městem

Zvratem ve vyšetřování bylo svědectví, podle kterého se dvojice pohybovala po Přelouči, ale pouze s roční holčičkou. Když se svědek zeptal na novorozence, tvrdili, že je na ošetření v nemocnici. „Po ověření této informace, která se ukázala jako lichá, začala sílit obava, že oznámení z Rumunska se zakládá na pravdě. Kriminalisté dále zintenzivnili pátrání po horké stopě a ve spolupráci s policisty z Přelouče, Pardubic a také strážníky Městské policie Přelouč začali pátrat po obou hledaných osobách,“ sdělila mluvčí.

Nakonec policisté našli 19letou matku dvou dětí u jedné z kamarádek, kde se snažila schovat. Zpočátku nechtěla spolupracovat, nedokázala ale vysvětlit, kde je její syn, a odmítala říct, kde se nachází její přítel. „Po krátké době začala s policisty spolupracovat a uvedla, že její přítel se ukrývá nedaleko, ve dvoře u jednoho domu, kde ho následně policisté zadrželi. Žena později potvrdila i to, že její malý syn zemřel, a to po fyzickém útoku ze strany jejího přítele. Policisty následně dovedla na místo, kde tělo zemřelého dítěte ukryli, do mokřadu za městem,“ doplnila Janovská.

Chtěli utéct do zahraničí

Prvotní ohledání tělíčka i pitva potvrdily, že chlapeček byl zavražděn. 28letý muž se následně přiznal, že chlapce několikrát udeřil pěstmi a zatím nezjištěným předmětem do hlavy. Stalo se tak už v sobotu, v pozdních hodinách v místě jejich pobytu.

„Důvodem jeho jednání údajně bylo to, že mu vadilo, že chlapec stále brečel, i když se o něj staral a dával mu pít, a kojenec byl stále k neutišení,“ informovala policejní mluvčí. Matka měla v té době spát pod vlivem alkoholu ve stejné místnosti. Když druhý den ráno zjistila, že chlapec nežije, rozhodli se společně tělo ukrýt a odjet z Česka.

Chlapečka měli uložit do kufru ve spodní části kočárku. Jeho dupačky před odchodem z domu vycpali a uložili do korbičky kočárku, aby to vypadalo, že jedou na společnou procházku.

„Muž byl obviněn pro zvlášť závažný zločin vraždy na dítěti mladším 15 let a kriminalisté dali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, což státní zástupce akceptoval. Muž je v případě uznání viny ohrožen trestní sazbou od 15 do 20 let, případně trestem výjimečným,“ dodala Janovská.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama