reklama

Cizinec ubil v Přelouči kojence, protože moc plakal. S partnerkou ukryli tělo v mokřadu

Z vraždy dvouměsíčního chlapečka obvinili pardubičtí kriminalisté 28letého muže z Rumunska. Soud poslal cizince do vazby. K umlácení partnerčina syna se přiznal, žena policisty zavedla do mokřadu za městem, kde tělíčko ukryli. Poté chtěli odcestovat ze země, rumunská policie ale upozornila české kolegy.

reklama

Možnou smrt novorozence nahlásili rodiče 28letého muže rumunské policii, která zprávu předala kolegům v Pardubicích. Rumun měl se svojí přítelkyní a jejími dvěma dětmi – roční dcerou a dvouměsíčním synem – bydlet u jejích rodičů v Přelouči. „Muž ani žena se ovšem doma nenacházeli a nikde nebyli k zastižení,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská. Policisté začali prověřovat i ubytovny v Přelouči a místa, kde měli bydlet jejich známí a přátelé.

Chlapečka pohřbili v mokřadu za městem

Zvratem ve vyšetřování bylo svědectví, podle kterého se dvojice pohybovala po Přelouči, ale pouze s roční holčičkou. Když se svědek zeptal na novorozence, tvrdili, že je na ošetření v nemocnici. „Po ověření této informace, která se ukázala jako lichá, začala sílit obava, že oznámení z Rumunska se zakládá na pravdě. Kriminalisté dále zintenzivnili pátrání po horké stopě a ve spolupráci s policisty z Přelouče, Pardubic a také strážníky Městské policie Přelouč začali pátrat po obou hledaných osobách,“ sdělila mluvčí.

Nakonec policisté našli 19letou matku dvou dětí u jedné z kamarádek, kde se snažila schovat. Zpočátku nechtěla spolupracovat, nedokázala ale vysvětlit, kde je její syn, a odmítala říct, kde se nachází její přítel. „Po krátké době začala s policisty spolupracovat a uvedla, že její přítel se ukrývá nedaleko, ve dvoře u jednoho domu, kde ho následně policisté zadrželi. Žena později potvrdila i to, že její malý syn zemřel, a to po fyzickém útoku ze strany jejího přítele. Policisty následně dovedla na místo, kde tělo zemřelého dítěte ukryli, do mokřadu za městem,“ doplnila Janovská.

Chtěli utéct do zahraničí

Prvotní ohledání tělíčka i pitva potvrdily, že chlapeček byl zavražděn. 28letý muž se následně přiznal, že chlapce několikrát udeřil pěstmi a zatím nezjištěným předmětem do hlavy. Stalo se tak už v sobotu, v pozdních hodinách v místě jejich pobytu.

„Důvodem jeho jednání údajně bylo to, že mu vadilo, že chlapec stále brečel, i když se o něj staral a dával mu pít, a kojenec byl stále k neutišení,“ informovala policejní mluvčí. Matka měla v té době spát pod vlivem alkoholu ve stejné místnosti. Když druhý den ráno zjistila, že chlapec nežije, rozhodli se společně tělo ukrýt a odjet z Česka.

Chlapečka měli uložit do kufru ve spodní části kočárku. Jeho dupačky před odchodem z domu vycpali a uložili do korbičky kočárku, aby to vypadalo, že jedou na společnou procházku.

„Muž byl obviněn pro zvlášť závažný zločin vraždy na dítěti mladším 15 let a kriminalisté dali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, což státní zástupce akceptoval. Muž je v případě uznání viny ohrožen trestní sazbou od 15 do 20 let, případně trestem výjimečným,“ dodala Janovská.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama