reklama

Cizinec ubil v Přelouči kojence, protože moc plakal. S partnerkou ukryli tělo v mokřadu

Z vraždy dvouměsíčního chlapečka obvinili pardubičtí kriminalisté 28letého muže z Rumunska. Soud poslal cizince do vazby. K umlácení partnerčina syna se přiznal, žena policisty zavedla do mokřadu za městem, kde tělíčko ukryli. Poté chtěli odcestovat ze země, rumunská policie ale upozornila české kolegy.

reklama

Možnou smrt novorozence nahlásili rodiče 28letého muže rumunské policii, která zprávu předala kolegům v Pardubicích. Rumun měl se svojí přítelkyní a jejími dvěma dětmi – roční dcerou a dvouměsíčním synem – bydlet u jejích rodičů v Přelouči. „Muž ani žena se ovšem doma nenacházeli a nikde nebyli k zastižení,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská. Policisté začali prověřovat i ubytovny v Přelouči a místa, kde měli bydlet jejich známí a přátelé.

Chlapečka pohřbili v mokřadu za městem

Zvratem ve vyšetřování bylo svědectví, podle kterého se dvojice pohybovala po Přelouči, ale pouze s roční holčičkou. Když se svědek zeptal na novorozence, tvrdili, že je na ošetření v nemocnici. „Po ověření této informace, která se ukázala jako lichá, začala sílit obava, že oznámení z Rumunska se zakládá na pravdě. Kriminalisté dále zintenzivnili pátrání po horké stopě a ve spolupráci s policisty z Přelouče, Pardubic a také strážníky Městské policie Přelouč začali pátrat po obou hledaných osobách,“ sdělila mluvčí.

Nakonec policisté našli 19letou matku dvou dětí u jedné z kamarádek, kde se snažila schovat. Zpočátku nechtěla spolupracovat, nedokázala ale vysvětlit, kde je její syn, a odmítala říct, kde se nachází její přítel. „Po krátké době začala s policisty spolupracovat a uvedla, že její přítel se ukrývá nedaleko, ve dvoře u jednoho domu, kde ho následně policisté zadrželi. Žena později potvrdila i to, že její malý syn zemřel, a to po fyzickém útoku ze strany jejího přítele. Policisty následně dovedla na místo, kde tělo zemřelého dítěte ukryli, do mokřadu za městem,“ doplnila Janovská.

Chtěli utéct do zahraničí

Prvotní ohledání tělíčka i pitva potvrdily, že chlapeček byl zavražděn. 28letý muž se následně přiznal, že chlapce několikrát udeřil pěstmi a zatím nezjištěným předmětem do hlavy. Stalo se tak už v sobotu, v pozdních hodinách v místě jejich pobytu.

„Důvodem jeho jednání údajně bylo to, že mu vadilo, že chlapec stále brečel, i když se o něj staral a dával mu pít, a kojenec byl stále k neutišení,“ informovala policejní mluvčí. Matka měla v té době spát pod vlivem alkoholu ve stejné místnosti. Když druhý den ráno zjistila, že chlapec nežije, rozhodli se společně tělo ukrýt a odjet z Česka.

Chlapečka měli uložit do kufru ve spodní části kočárku. Jeho dupačky před odchodem z domu vycpali a uložili do korbičky kočárku, aby to vypadalo, že jedou na společnou procházku.

„Muž byl obviněn pro zvlášť závažný zločin vraždy na dítěti mladším 15 let a kriminalisté dali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, což státní zástupce akceptoval. Muž je v případě uznání viny ohrožen trestní sazbou od 15 do 20 let, případně trestem výjimečným,“ dodala Janovská.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Triumf Donalda Trumpa. Takové jsou první ohlasy na druhou a poslední prezidentskou debatu, ve které se současný prezident střetl s Joem Bidenem. Kandidáti hovořili o pandemii, jaderných zbraní i rasové otázce. Při debatě o energiích se bývalý viceprezident přiznal, že by nejraději celý ropný průmysl v USA zrušil a přešel na solární energii.

Roman Prymula

Omluvte se a odstupte, reaguje Kalousek na Prymulovu noční návštěvu restaurace

Omluvte se a odstupte, reaguje Kalousek na Prymulovu noční návštěvu restaurace

Pane ministře, omluvte se a okamžitě odstupte! Okamžitě, prosím, napsal na Twitter Miroslav Kalousek v reakci na to, že ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl půl hodiny před půlnocí na čtvrtek viděn, jak vychází bez nasazené roušky z restaurace na Vyšehradě, upozornil web Blesk.cz. Restaurace má být přitom podle nakázaných opatření proti koronaviru uzavřená. Situaci komentují i další politici, kteří se shodují, že by Prymula měl rezignovat.

reklama
Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama