reklama

Vdovec Josef Abrhám je ze smrti Libuše Šafránkové zdrcen. Kolegové o něj mají strach

Manželka Libuše Šafránková byla pro Josefa Abrháma vším. Jejich lásku a harmonické soužití jim kdekdo záviděl. Byli na sebe tak citově závislí, že jeden bez druhého dokonce odmítali i hrát. Herečtí kolegové se proto obávají, co odchod milované ženy s Abrhámem udělá...

reklama

Josef Abrhám se s Libuší Šafránkovou seznámil během divadelního angažmá v Činoherním klubu. První rok se sice jenom míjeli a neúčinkovali společně v žádném představení, ale už tehdy o sobě moc dobře věděli. Libuše se tajně chodila dívat na představení, v nichž hrával, on zase na ta její. Ještě když spolu účinkovali v první společné inscenaci Poprask na laguně, vykali si.

Po třech letech randění se vzali, obřad se konal v kostele a zanedlouho se jim narodil syn Josef. Manželský herecký pár, který by letos oslavil 45 společných let, tedy safírovou svatbu, se stal pro lidi jedním z nejmilovanějších. Byli symbolem čisté lásky, porozumění a dokonalé harmonie. A nechtěli být ani minutu bez sebe. V posledním období bývalo pravidlem, že herecké nabídky přijímali jen tehdy, pokud v tom bude hrát i ten druhý.

Dojemně a s neskutečnou starostlivostí o sebe navzájem pečovali, když oba čelili vážným zdravotním problémům. Libuše byla Josefovi obrovskou oporou v době, kdy se léčil s nemocným srdcem, on zase jí, když bojovala s rakovinou plic. Jejich přátelé z herecké branže naznačují, že tím psychicky silnějším a odolnějším byla Šafránková. I proto se obávají, jak její ochod s Abrhámem zamává.

„Pepa je hrozně hodný a citlivý kluk. Bojím se o něj. Byl na Libušku strašně fixovaný. Ti dva byli dokonalý pár. Patřili k sobě. Měli oči jeden pro druhého. Bude muset najít nový důvod pro co žít. Když mně zemřela moje žena Hanička, nejvíce ze všeho mi pomohla práce. Člověk alespoň na chvíli vytěsní z hlavy černé myšlenky a chmury,“ prohlásil herec Jiří Krampol.

Podle herce Jana Kačera hrozí, že se vdovec Josef Abrhám uzavře ještě více do sebe. „Přednedávnem jsem mu volal a nezvedl mi telefon. Vždycky mi přitom hned volal nazpátek. Měl jsem o něj velký strach a mám,“ uvedl herec.

Kromě nemocného srdce Abrhám trpí poruchou termoregulace, což je nemoc, kdy dotyčný necítí teplo, je mu stále zima, má studené končetiny a nezahřeje se.

Snad mu v nejbolestivějších dnech života pomůže rodina. Milující syn Josef a dospívající vnoučata, čtrnáctiletý Pepíček a dvanáctiletý Antonín, kteří už začínají úspěšně prorážet ve filmovém byznysu. Točí vlastní animované i hrané snímky a sbírají za ně jednu cenu za druhou.

Připomeňte si některé z jejích slavných filmových rolí: Báječná léta pod psa nebo Jak utopit Dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách.

Tagy:
rakovina Josef Abrhám herečka smrt Jiří Krampol Libuše Šafránková Jan Kačer
ON-LINE: Třetí den olympiády. České tenistky sbíraly jedno vítězství za druhým
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. České tenistky sbíraly jedno vítězství za druhým

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřemi trvá. Na Plzeňsku hrozí povodně
Počasí

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřemi trvá. Na Plzeňsku hrozí povodně

 • Aktualizováno
 • Sobotní výstraha, kterou v neděli dopoledne upřesnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), varuje před velmi silnými bouřkami, krupobitím a povodněmi. V neděli se bouře mohou na území celé České republiky vyskytnout především od 15 hodin do večera. Teploty budou letní, od 23 do 28 stupňů Celsia, místy vyšplhají až k třicítce. Pro Plzeňsko platí povodňová pohotovost.

  Celebrity ve službách politiků. Komu dělají reklamu Jágr, Čtvrtníček nebo Klus?

  S kuřetem nebo u slivovice. Tak se nechal v minulých letech vidět po boku premiéra Andreje Babiše hvězdný hokejista Jaromír Jágr. A ani letos nebude o celebrity ve službách politiků nouze. Jako první se svou nákloností pochlubil herec a satirik Petr Čtvrtníček. Koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) připravuje volební spoty, ve kterých sám účinkuje. Jágr se Čtvrtníčkem v tom ale nejsou sami. Kdo další propůjčil svůj obličej a jméno politikům?

  Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

  Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

  V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

  Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

  Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

  Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

  Spolupracoval s Hapkou, hostoval u Čechomoru. Zemřel legendární valašský zpěvák

  Ve věku 66 let v sobotu zemřel zpěvák, herec a výtvarník František Segrado. Smutnou zprávu oznámila režisérka a scenáristka Marta Santovjáková Gerlíková, která s hudebníkem natočila celovečerní rodinný film z Valašska Děda. Segrado byl označován za renesančního člověka, jako textař a zpěvák čtyři desítky let účinkoval v nejrůznějších hudebních skupinách, znám byl také svou účastí v projektech Petra Hapky a Michala Horáčka. Své první sólové album dokončil v téměř 60 letech.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

  Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

  Bitka kvůli dítěti? V Sokolově se střetli místní a vodáci, situaci uklidnila až policie

  Aktualizováno

  V pátek odpoledne v Sokolově létaly urážky i pěsti. Potyčka se strhla mezi místními Romy a vodáky, kteří do města přijeli. Web Romea.cz tvrdí, že konflikt vyvolali agresivní mladíci, kteří zaútočili na romské dítě, následně měli napadnout i další Romy. Situaci uklidnili až policisté, kteří nyní celou věc vyšetřují. V neděli policie informovala, že se během potyčky lehce zranilo třináct lidí.

  Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

  Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

  reklama