reklama

Vdovec Josef Abrhám je ze smrti Libuše Šafránkové zdrcen. Kolegové o něj mají strach

Manželka Libuše Šafránková byla pro Josefa Abrháma vším. Jejich lásku a harmonické soužití jim kdekdo záviděl. Byli na sebe tak citově závislí, že jeden bez druhého dokonce odmítali i hrát. Herečtí kolegové se proto obávají, co odchod milované ženy s Abrhámem udělá...

reklama

Josef Abrhám se s Libuší Šafránkovou seznámil během divadelního angažmá v Činoherním klubu. První rok se sice jenom míjeli a neúčinkovali společně v žádném představení, ale už tehdy o sobě moc dobře věděli. Libuše se tajně chodila dívat na představení, v nichž hrával, on zase na ta její. Ještě když spolu účinkovali v první společné inscenaci Poprask na laguně, vykali si.

Po třech letech randění se vzali, obřad se konal v kostele a zanedlouho se jim narodil syn Josef. Manželský herecký pár, který by letos oslavil 45 společných let, tedy safírovou svatbu, se stal pro lidi jedním z nejmilovanějších. Byli symbolem čisté lásky, porozumění a dokonalé harmonie. A nechtěli být ani minutu bez sebe. V posledním období bývalo pravidlem, že herecké nabídky přijímali jen tehdy, pokud v tom bude hrát i ten druhý.

Dojemně a s neskutečnou starostlivostí o sebe navzájem pečovali, když oba čelili vážným zdravotním problémům. Libuše byla Josefovi obrovskou oporou v době, kdy se léčil s nemocným srdcem, on zase jí, když bojovala s rakovinou plic. Jejich přátelé z herecké branže naznačují, že tím psychicky silnějším a odolnějším byla Šafránková. I proto se obávají, jak její ochod s Abrhámem zamává.

„Pepa je hrozně hodný a citlivý kluk. Bojím se o něj. Byl na Libušku strašně fixovaný. Ti dva byli dokonalý pár. Patřili k sobě. Měli oči jeden pro druhého. Bude muset najít nový důvod pro co žít. Když mně zemřela moje žena Hanička, nejvíce ze všeho mi pomohla práce. Člověk alespoň na chvíli vytěsní z hlavy černé myšlenky a chmury,“ prohlásil herec Jiří Krampol.

Podle herce Jana Kačera hrozí, že se vdovec Josef Abrhám uzavře ještě více do sebe. „Přednedávnem jsem mu volal a nezvedl mi telefon. Vždycky mi přitom hned volal nazpátek. Měl jsem o něj velký strach a mám,“ uvedl herec.

Kromě nemocného srdce Abrhám trpí poruchou termoregulace, což je nemoc, kdy dotyčný necítí teplo, je mu stále zima, má studené končetiny a nezahřeje se.

Snad mu v nejbolestivějších dnech života pomůže rodina. Milující syn Josef a dospívající vnoučata, čtrnáctiletý Pepíček a dvanáctiletý Antonín, kteří už začínají úspěšně prorážet ve filmovém byznysu. Točí vlastní animované i hrané snímky a sbírají za ně jednu cenu za druhou.

Připomeňte si některé z jejích slavných filmových rolí: Báječná léta pod psa nebo Jak utopit Dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách.

Tagy:
rakovina Josef Abrhám herečka smrt Jiří Krampol Libuše Šafránková Jan Kačer

Hlavní zprávy

Vojtěch upravil pravidla pro nošení respirátorů. V práci je nemusíte mít pořád

„Respirátor máte vždy, pokud je některý z vašich kolegů k vám blíž než 1,5 metru,“ upřesnil své dřívější nařízení ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na Twitteru. Takový případ podle něj nastává například tehdy, když si kolegové šeptají drby na kávě. V původním středečním nařízení ale takové výjimky nebyly. Vojtěch oznámil, že od pondělí 25. října lidé nebudou muset mít zakrytá ústa a nos na pracovišti jen v případě, že sedí v kanceláři zcela sami.

Tálibán jí usekl hlavu, tvrdí bývalý trenér nadějné volejbalistky. Rodina to popírá

Aktualizováno

Obětí vládnoucích radikálů se v Afghánistánu měla stát nadějná volejbalistka Mahjabin Hakimiová. Její vražda přitom vyplynula na povrch až po několika týdnech. Tálibán jí podle informací bývalého trenéra sťal hlavu, ovšem rodina tvrdí něco jiného. Poté, co v srpnu převzalo vládu v zemi radikální hnutí, se kompletně změnil život mnoha obyvatelům. Mezi nejohroženější skupinu patří právě veřejně aktivní ženy – političky nebo sportovkyně.

Dušek: Odpovědnost musí být na lidech. Ať se proboha zamyslí a nechají se očkovat

Jedinou cestou z epidemie je očkování, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Podle něj by lidé měli vzít zodpovědnost na sebe, ale spousta z nich stále není očkována. Dušek také varoval, že pandemická čísla se budou v následujících týdnech zhoršovat. Přibývat může až pět tisíc nakažených denně a růst budou i počty hospitalizovaných.

Zastřelený pes na Náchodsku? Obyvatelé se bouří, policie případ odložila

Adršpachem na Náchodsku rezonuje případ údajné střelby v obci z konce léta. Zůstal po ní na ulici mrtvý pes jedné z obyvatelek. Háček je v tom, že ho pohřbila bez pitvy, kterou po ní požadovala policie. Ta teď případ odkládá s tím, že střelbu nelze potvrdit, takže není co vyšetřovat. Proti tomu se bouří jak řada obyvatel obce, tak majitelé psa, kteří mají i fotografii, kudy měl projektil proniknout do těla.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiše dokážu rozčílit, to mě baví, směje se Rakušan. Rýpnul si i do Zemana a Klause

Lídr Starostů Vít Rakušan se z přízně a největšího počtu preferenčních hlasů těší. Že by ale kvůli tomu přemýšlel o kandidatuře na prezidenta, odmítá. Podle něj je na to příliš brzy. Nabitou popularitu podle svých slov získal tím, že dokáže „záhadně“ rozčílit premiéra Andreje Babiše (ANO), což ho „docela baví“. A zužitkovat ji chce ve vládě. Rakušan to s úsměvem přiznal ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama