CNN

CNN

mezinárodní síť agentur skupiny CNN

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Írán rozehrál na Blízkém východě riskantní hru. Balancuje mezi úspěchem a velkým průšvihem

Izraelské problémy s Hamásem a Hizballáhem patří v součtu s útoky jemenských Hútiů v Rudém moři k hodně riskantní hře, kterou na Blízkém východě rozehrál Írán. Současný stav, který tolik přidělává starosti židovskému státu i USA s Velkou Británií, Teheránu bezesporu vyhovuje. Jednotlivé regionální konflikty se však nesmí proměnit v opravdovou totální válku s USA, té se totiž v Íránu podle analýzy CNN mají proč bát.

CNN: Masivní útok proti povstalcům v Jemenu. Americký ministr obrany řídí akci z nemocnice

Americký ministr obrany Lloyd Austin nařídil a sledoval údery na jemenské povstalce z nemocnice, uvedl vysoce postavený zdroj z Pentagonu pro televizní stanici CNN. Masivní útok ze strany Spojených států a Velké Británie má za cíl zničit hútíjské vojenské kapacity, především odpalovací platformy pro rakety a drony, které ohrožovaly nákladní lodě v Rudém moři. Američané i Britové měli podle zdroje CNN vést palbu jak z letadel, tak z válečných plavidel a ponorek. „A nemusí jít o poslední slovo,“ uvedl zdroj.

Belle svitla naděje, že ji pustí z nádrže smrti. Už nemá moc času, kamarádi zemřeli a smutní

Je nesmírně inteligentní, přátelská a patří k oblíbeným atrakcím obřího obchodního domu. Poslední roky ale běluha Bella bezcílně krouží na hladině těsného akvária v jihokorejském Soulu a smutní. V zajetí žije už deset let, o své druhy přišla dlouhé roky nazpět. Aktivisté a ochránci po celém světě se ji snaží dostat do volné přírody nebo vhodné rezervace, kde by mohla spokojeně žít. Podle zjištění americké stanice CNN se ale věci zkomplikovaly a značně zpomalily. Vědci přitom varují, že se Belle krátí čas. V zajetí se totiž kytovci dožívají polovičního věku.

CNN: Raněný Ukrajinec se v zákopech držel dva týdny. Neváhal na sebe povolat dělostřelectvo

Měl poraněné nohy, byl sám a kolem něj se pohybovali pouze ruští nepřátelé. Ukrajinský voják Serhij má za sebou neuvěřitelný příběh. Zhruba dva týdny zůstal uvězněný v zákopech poblíž Bachmutu, ze kterých se nemohl jen tak dostat. Na svoji pozici dokonce přímo zavolal ukrajinské dělostřelectvo. Nejenže přežil, ale nakonec se mu podařilo z místa uprchnout. Jeho cestu nyní popisuje americká stanice CNN.