reklama
CNN

CNN

mezinárodní síť agentur skupiny CNN

Nejnovější příspěvky autora

Je Gabby opravdu mrtvá? FBI pátrá po snoubenci, před záhadným zmizením ji měl zfackovat
USA

Je Gabby opravdu mrtvá? FBI pátrá po snoubenci, před záhadným zmizením ji měl zfackovat

Pátrání po Brianu Laundriem plní titulní strany téměř všech amerických novin. S přítelkyní Gabby Petitovou cestovali několik týdnů po západních státech USA, domů na Floridu se ale vrátil jen on sám. Federální vyšetřovací úřad (FBI) uvedl, že ostatky 22leté dívky už pravděpodobně našel, její snoubenec se ale pohřešuje. Pátrání po něm však komplikuje hustý terén a špatná viditelnost. Policisté předpokládají, že se Laundrie ztratil, stále ale počítají i s variantou útěku.

Další příspěvky autora

Záplavy v USA si vyžádaly minimálně 46 obětí. Jsou mezi nimi rodiny i zdravotníci

Aktualizováno

Nejméně 46 mrtvých si podle nejnovější bilance vyžádaly ve státě New York a širším okolí bleskové záplavy, rekordní srážky a silný vítr z noci na čtvrtek, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu. Jenom ve státě New Jersey zemřelo 23 lidí, uvedl guvernér Phil Murphy. Patnáct obětí hlásí samotné město New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu a zákazu cestování.

Teroristický útok na Novém Zélandu. Islamista pobodal v supermarketu šest lidí

Aktualizováno

Policisté na Novém Zélandu v pátek zastřelili muže, který v supermarketu v jednom z obchodních center v Aucklandu pobodal šest lidí. Útočník byl inspirovaný ideologií teroristické organizace Islámský stát (IS), řekla premiérka Jacinda Ardernová, podle které šlo o teroristický čin. Extremista původem ze Srí Lanky byl novozélandským bezpečnostním úřadům znám, nepřetržitě ho sledovaly.

New York pod vodou, 22 mrtvých. Mezi oběťmi silných bouří je i dvouleté dítě

Aktualizováno

Nejméně 22 mrtvých si vyžádaly v New Yorku a New Jersey bleskové záplavy, déšť a silný vítr, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu, uvedla stanice CNN. Devět obětí hlásí New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu. Oblast kromě záplav zasáhla i tornáda. Přes 220 tisíc lidí bylo bez proudu. Prezident Joe Biden slíbil regionům postiženým přírodními pohromami veškerou pomoc.

Letiště v Kábulu se stalo terčem raketového útoku, střely zničil obranný systém

Aktualizováno

Na mezinárodní letiště v Kábulu bylo v pondělí místního času vypáleno až pět raket, sdělil CNN americký úředník. Obranný systém C-RAM – určený k ochraně pozemních sil proti raketám, dělostřelectvu a minometům – instalovaný na letišti se s raketami střetl. V současné době nejsou hlášeny žádné oběti, dodal úředník. K vypálení raket došlo poté, co ve neděli americká armáda v Kábulu provedla cílený letecký útok, jehož terčem byli sebevražední atentátníci Islámského státu. Ti podle agentury AP seděli v autě a chtěli se odpálit u letiště.

Zdravotní sestra musela skončit kvůli vyzývavým fotkám. Teď díky nim vydělává miliony

Bývalá zdravotní sestra pracovala během nejsilnější koronavirové vlny 14hodinové směny. V nemocnici v Bostonu ale matka tří dětí Allie Raeová musela skončit, když se vedení dozvědělo o jejím koníčku na platformě OnlyFans. Tou se teď bývalá zdravotnice živí naplno a nežije si špatně. Vyzývavými fotkami si totiž vydělá v přepočtu přes čtyři miliony korun měsíčně.

Sloužíte nevěřícím křižákům, stálo v rozsudku. Tálibánci popravují i příbuzné tlumočníků

Tálibán v Afghánistánu pokračuje v sérii poprav svých odpůrců. Poté, co se ujali vlády nad poničenou zemí sice radikálové slibovali, že se budou chovat umírněněji než v předešlých letech, jejich činy však zatím dokládají opak. Po převzetí moci zavraždili tálibánští bojovníci podle zahraničních pozorovatelů desítky lidí. Mezi mrtvými je mimo jiné i bratr jednoho z tlumočníků či novinář agentury Reuters.

reklama