reklama
CNN

CNN

mezinárodní síť agentur skupiny CNN

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Vražda černocha Arberyho: Otec se synem dostali doživotí a nesmí požádat o propuštění

Trojice mužů dostala doživotí za vraždu pětadvacetiletého černocha Ahmauda Arberyho v americkém státě Georgia. Soud je uznal vinnými už na konci listopadu, informovala agentura AP. Muži v únoru 2020 pronásledovali a zastřelili Arberyho, když si šel v jejich čtvrti zaběhat. Obvinění již dříve odmítli a tvrdili, že jednali v sebeobraně a chtěli Arberyho „občansky zatknout“, protože si mysleli, že je zlodějem na útěku.

Vzácný objev zachovalé fosilie mláděte dinosaura: Nic takového jsem neviděla, žasla vědkyně

Nevídaná fosilie dinosauřího mláděte dokonale stočeného ve vejci vrhá více světla na spojitost mezi dinosaury a ptáky. Sedmdesát milionů let stará fosilie uchovává zárodečnou kostru oviraptoridního dinosaura, kterému se přezdívá Baby Yingliang, podle názvu čínského muzea, kde se nachází od roku 2000. Dlouhou dobu se však na fosilii prášilo ve skladu.

Omikron nás zahltí. Zrušte vánoční akce, nebo budete truchlit za mrtvé, varuje šéf WHO

Varianta omikron takřka s jistotou zahltí celý svět, a to již velmi brzy. Tuto prognózu vydala Světová zdravotnická organizace (WHO). Její předseda Tedros Adhanom Ghebreyesus vyzývá státy, aby kvůli šíření viru raději zrušili své vánoční a novoroční akce. K tomu již přistoupili například v Londýně. Před omikronem varuje i hlavní tvář USA v boji s pandemií Anthony Fauci, který Američanům doporučil, aby se připravili na nadcházející „těžké týdny až měsíce“.

Omikron bude všude. Lehčí průběh nepodceňujme, očkování ho nezastaví, varují vědci

Nová varianta koronaviru nazvaná omikron bude již brzy převládat na celém světě, její vymýcení je utopie. I když má podle předběžných dat mírnější průběh, není radno ji podceňovat. Očkování samotné ji nejspíš nezastaví. S takovými varováními přichází vědci po celém světě. Naléhavě žádají, aby státy přijaly podpůrná proticovidová opatření a aby si lidé nechali aplikovat třetí dávku vakcíny.

reklama