CNN

CNN

mezinárodní síť agentur skupiny CNN

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Tajemství starých Římanů rozluštěno. Už se ví, proč jejich stavby vydrží víc než naše

Kdo někdy viděl Koloseum, určitě ho napadlo, jak to ti starověcí Římané dělali, že jejich úchvatné stavby vydržely dva tisíce let v tak skvělém stavu. Jak je možné, že jejich beton byl kvalitnější než náš? Právě na to se zaměřila skupina vědců z Itálie, USA či Švýcarska. A na dlouho nerozluštitelnou záhadu prastarých stavitelů nakonec přišla.

Atletky ničí zákaz kvůli testosteronu. Čelí ponížení i myšlenkám na sebevraždu

Už několik let platí, že některé vrcholné atletky nemohou závodit v kategoriích, které přitom ještě před lety naprosto ovládaly. Příkladem za všechny budiž jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová. Ta je držitelkou dvou zlatých olympijských medailí z běhu na 800 metrů, ale další již nejspíš nepřidá. Kvůli vysoké hladině testosteronu v krvi má totiž zákaz v této disciplíně startovat. Její osud sdílí i další ženy.

Zažil jsem znásilnění i rabování. Ruský voják z obávané jednotky z Buči promluvil pro CNN

Poté, co byly ruské jednotky donuceny stáhnout se z okolí Kyjeva, vyšla najevo krvavá jatka, kterých se dopouštěly. Buča, Borodjanka a mnoho dalších míst v okolí Kyjeva byly plné mrtvých civilistů. Ukrajinci z údajných zločinů viní konkrétní ruskou jednotku — 64. samostatnou gardovou motostřeleckou brigádu z východní Sibiře. Americká stanice CNN získala rozhovor s dezertérem z této jednotky.